Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyátok ivartalanítása...

Kutyátok ivartalanítása közben történt bármiféle komplikáció?

Figyelt kérdés

2021. jan. 19. 14:34
A kérdező szavazást indított:
Volt (kan)
Volt (szuka)
Nem volt
29 szavazat
 1/10 A kérdező kommentje:

Akinek volt, esetleg leírná, hogy mi volt a gond és mennyi idős a kutya?


Köszönöm.

2021. jan. 19. 14:44
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Hat nekünk utana volt hogy verzett nagyon kis mertekben. Természetesen felhivtuk az allatorvost aztan azert 2 orvoshoz is elvittuk, mint kiderult ilyen szivargas szeru verzes volt csak, masnapra semmi baja nem volt, nem is verzett.

3 eves nagytestu kan.

2021. jan. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szuka, es nem volt.

Ismerosi korben 5 ivartalanitott kutyus van, egyiknel se volt gond. Bar mind fiatal, egeszseges kutyak voltak a mutetkor, idosebb korban talan gyakoribb a komplikacio.

Nyilvan mi is vigyaztunk, a legjobb orvost valasztottuk, akiben megbiztunk plusz a kutyat mutet utan rendesen gondoztuk, nem engedtuk ki, stb. Persze, igy is lehetett volna baj, es az sem feltetlenul az orvos hibaja,de szerintem az utogondozasra is nagyon oda kell figyelni. Ha baj van a sebbel, vagy a kutyaval, akkor nem megvarni, amig ugy elfertozodik, hogy menthetetlen a dolog, rogton segitseget kell kerni, es ilyesmikre gondolok.

2021. jan. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Miénk 11 évesen ivartalanodott (szuka) és szerencsére nem volt semmi komplikáció. Minimális vér szivárgás volt a pérájából 2 napig de az csak a műtéti belső seb miatt volt.
2021. jan. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudok róla. Szuka kutyám van fajtamentéstől, hozzám már ivartalanítva került, de nem sokkal előtte ivartalanították kb egy hónapon belül, semmi komplikációra utaló nyomot nem tapasztaltam nála. Tél volt, fázott, mert a hasa az ivartalanítás miatt csupasz volt, de ennyi, mára teljesen visszanőtt ott a szőr.
2021. jan. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
12 évesen ivartalanított kan. Semmi gond nem volt.
2021. jan. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az eddigi életem során 2 kutyám volt és 4 macskám. Volt kan, szuka, nőstény és kandúr is. Egyikn sem volt komplikáció.
2021. jan. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
1 évesen ivartalanított kan, a műtét tökéletesen ment, de a gallér ellenére is kiszedte a varratot mikor éppen nem figyeltem, mert az átlagnál hosszabb gerincű, vékony, hajlékony, és nem utolsósorban "rossz" kutya :D Az orvosnak megmutattam, kapott betadint az antibiotikum és fájdalomcsillapító mellé, bár amúgy is kentem volna, a belső varrat meg összetartotta, így gyorsan és szépen meggyógyult, nem is látszik egyáltalán a vágás helye.
2021. jan. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Műtét közben nem volt komplikáció, csináltunk előtte vérvételt, műtét közben végig monitorozták és géppel altatták (erre volt bent külön aneszteziológus). 1 éves szuka, első tüzelés előtt.

Viszont nem sokkal az ivartalanítás után inkontinens lett, most éppen azt próbáljuk kideríteni, hogy ez műtéti hiba (és egy újabb műtéttel helyrehozható lenne), vagy egyszerűen csak a hormonhiány (bár elég fiatal az inkontinenciához). Én ezzel a tapasztalattal azt mondanám, hogy szuka kutyával legközelebb biztosan megvárom az első tüzelést és csak utána, úgy elvileg kisebb az esélye az inkontinenciának.

2021. jan. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére nem volt semmi gond két szuka kutya ivartalanításánál.
2021. jan. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!