Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel jobb fajtamentési...

Mivel jobb fajtamentési szervezettől örökbefogadni egy kutyát 35000 ft-ért,mint szaporítótól elhozni 30000 ft-ért?

Figyelt kérdés

Értem azt a részét,hogy segítek vele egy állatot. De a szaporítótól elhozottat is segítem,mert ki tudja hol végzi és így legalább tudom,hogy én gondját viselném. Ok.. támogatom a szaporítót,felfogom. De ha nem kelnek el a kutyái,ki tudja mit tesz velük?


Félre értés ne essék,nem támogatom a szaporítókat,sőt. De felmerült a kérdés,miután a tegnapi nap folyamán közölték egy fajtamentő csoportnál,hogy 35.000 ft a kutya,ivartalanítva,chippel,oltva. De ki tudja honnan származik? Ugyanúgy veszélyes mint szaporítól nem?


2021. jan. 20. 07:10
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
77%
A rex állatotthonban nézz szét. Ott 20000 forint adományért lehet chipezett, ivartalanított, oltott, teljesen kivizsgált kutyát örökbefogadni
2021. jan. 20. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
18%
de a fajtamentőktől nem kiskutyát kapsz,nem?egy picit te nevelsz,alakitasz a kezdetektől fogva.
2021. jan. 20. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
77%
Fajtamentőnél tanácsot is adnak, hogy milyen kutya illik hozzád.
2021. jan. 20. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
89%

Ha pénzt adsz egy szapinak azzal szaporításra ösztönzöd mert azt látja ebből dől a lé. Ha nem veszik meg a kutyákat akkor ki dobja őket, ahol az állatmentők többnyire megtalálják őket és gazdit keresnek nekik, a szapi meg rájön hogy többet ér más bizniszbe kezdeni. Persze sok a hozzád hasonló önjelölt "állatvédő" akik még mindig tejelnek a szapiknak mentés címszóval. DE HA FIZETSZ ÉRTE ÉS NEM JELENTED FEL AKKOR AZ NEM MENTÉS!!


Fajtamentéstől is szapis kutyát kapsz, de azt már ivartalanítják és oltják, amennyire lehet kivizsgálják és tájékoztatnak. Ha kiszámolod, nem is olyan drága az a díj. A szapi egy olyan kutyáért kér ugyan ennyit, ami sem oltva sem chippelve, ivartalanítva meg főleg nincs. És az általad megvett kölyök helyett lesz másik, ha azt is megveszik akkor újabbak és újabbak míg a szuka meg nem döglik az elléstől. De persze vedd csak meg a szapist és álltasd magad, hogy valami jót tettél.

2021. jan. 20. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
94%
Ahogy at utolsó írja, ösztönzik az emberek a szaporitàsra. Màsrèszt : lehet hogy neki 5 ezerrel kevesebbet fizetsz, de azt oltások nélkül, chip nèlkül, ivarosan kapod. Ami neked plusz költség, ami még a duplája alsó hangon. A fajta mentőktől , viszont ezekkel együtt kapod. És ne úgy vedd hogy fizetsz egy kutyàèrt, hanem hogy rendezted az orvosi költsègeit, amit a többi kutyusra tudnak majd fordítani, és lesz egy üres hely, hogy ők is másik kutyuson tudjanak segíteni. A szaporító azt a pénzt max arra forditja, hogy szerencsètlen szuka kutyànak vegyen a tesco-ból tápot
2021. jan. 20. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
96%
a fajtamentésnél legalább valami fogalmad van az állat egészségügyi állapotáról, tájékoztatnak ha valami betegsége van, kezelésre szorul, gyógyszert kell kapnia élete végéig, stb.. a szaporítót a lehető legnagyobb haszon érdekli, nem szeret a kutyákra költeni, nem figyel oda rájuk. elhozod a kutyát és kiderülhet, hogy néhány hónap alatt az orvosi költségei többe kerülnek mint egy tenyésztőtől elhozott drága kutya.
2021. jan. 20. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
25%

Jó, de a szaporítótól kölyköt kapsz annyiért, a fajtamentőnél meg 6+hónaposat. Továbbá a szaporító előnye, hogy nem jön ki hogy megvizsgálja a körülményeid, nem figyel és nem kér x havonta képet a kutyáról, hogy lássa jól bánsz vele.. Az akkora macera, olyanokat képesek leírni a szerződésben, hogy random időpontban beugranak meglátogatni a kutyát, továbbá egy rakás kutyánál kinti-benti tartást nem fogadnak el, illetve érdeklődnek, hogy viszed e kutyasuliba, jár e közösségbe, meg mittudomén, és akkor még mindig ott van minden orvosi baja..


Nem mi vagyunk a felelősek ezért(nincs kutyám, pont a feltételeik miatt), az államot kéne szekálni! Kicsit olyan érzésem van mindig, ha ez felmerül, mint mikor sztrájkoltak a magyar termelők, hogy túl olcsó a külföldi ki tudja milyen minőségű, hogyan tartott dinnye, az övék már rájukrohad, mert drágábban(ami szerintük olcsó), nem kell senkinek.


Szépen ki kellene harcolni, hogy köztudott legyen, hogy kiskutyánál jelentési kötelezettség van, ott kimegy a hatóság, vizsgálódik, ha valami nem oké elkobozza az állatot és valami állami örökbefogadósrendszerbe feltölti INGYEN, mert a költséget behajtják a szaporítón..


Amíg ugyanazt kapod olcsóbban(sőt jobbat, mert nem járnak a nyakadra és kölyköt kapsz), mint rosszabbat drágábban, addig nem lehet okolni az embereket! A választási lehetőséget kell megszüntetnie az államnak, a sok nethuszárnak ki kellene mennie tüntetni, rendesen szerveződni, tervezetet benyújtani, már jól halad ez(ebösszeírás, chipeztetés), de még kicsit meg kellene támogatni pár tüntetéssel, hogy a foci helyett életeket mentsenek és kicsit jobban bízni a segíteni akaró emberekben, nem a nyakukra járni, mintha nem is övék lenne az állat, csak kölcsönkapták volna.

2021. jan. 20. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
55%

Arról nem is beszélve, hogy ideális kutyatulajdonos a szervezetek szerint: Fiatal(60 felett bármikor meghalhat, akkor mi lesz a kutyával)

Gyermektelen(Elhanyagolja a kutyát és a neveletlen gyerek bántja majd)

Nem terhes és nem 25-35 közötti(mert akkor az szülni fog)

Van saját háza(albérlet bizonytalan, aztán majd leadja a kutyát)

A háznak van kertje(panelben rossz a kutyának, meg kell szegénynek kert)

Nem dohányzik(szegény kutya ne szagolja a füstöt a házban)

Ivartalanítja(ne lehessen kölyke a kutyának mert nem tartaná meg úgyse)

Kutyaiskolába íratja(mert az fontos, hogy szellemileg lefárassza az ebet)

Kevesebb, mint 8 órát dolgozik vagy viszi magával az állatot munkába(WTF)

Jó munkája van, stabil jövedelme, nem most kezdett a cégnél(megbízható)

Tudja, hogy napi 3x ki kell vinni legalább 40 percre(ez a minimum)


Hát az ember komolyan megutálja az állatmentőket. Ezekután ugye még fizess érte, lásd el orvosilag, legyél boldog a felnőtt kutyáddal, ápold rendesen a szőrét naponta, meg fogadd őket szeretettel az otthonodba, ha csekkolják a kutyát és számolj be róla, milyen szívesen rágja a játékát.


Komolyan, gyereket nem adnak ki ilyen nehezen, mint kutyát, az elvárások abszurdak, de persze a szervezetek ideiglenes befogadóinál nem gond, ha negyede sem teljesül a dolgoknak, mert ott csak ideiglenesen van a kutya..


Saját lakással és gyerek közeli életszakaszban esélyed sincs kölyökkutyához jutni, pláne ha kisebb termetű nő vagy("El fog bírni vele egyedül?") kérdés hangzott el egy kb 12 kilós féléves kutyánál.


Kevesebb a macera a szaporítókkal, de ott is van(végül macskám lett), aki a nyakamra járt és képeket kért a szeretett macsekról, aki mindig a fején aludt, olyan cuki volt.. Egy idő után letiltottam, de legalább nem tudta meg a lakcímem. Orvosi papírokkal, oltva, genetikai betegségektől mentesen(teszteltettem) egészségesen hoztam el egy kölyökmacskát, sokkal jobban megérte, mint 10x annyiért törzskönyvvel.

2021. jan. 20. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
70%

Teljesen egyetértek az utolsóval. Egyik kutyás ismerősöm (akkor még nem volt neki), mesélte hogy járt az állatvédőkkel. Be akart fogadni egy kiskutyát, és szó szerint tulajdoni lapot akartak tőle kérni, hogy a lakás tényleg az övé-e, nem-e albérlet. Jövedelemigazolást is kellett volna csatolnia, hogy el tudja-e tartani a kutyát. Környezettanulmányra kiszálltak volna hozzá, hogy megnézzék a lakását, hogy egyáltalán megfelelő-e. Olyan lekezelően beszéltek vele, hogy az egésztől elment a kedve.


Nem támogatom a szaporítókat sem, de valószínűleg én is elküldtem volna a pitsába az állatvédőket. Sírnak hogy tele a menhely, de könyörgöm, ha ilyen irreális elvárásaik vannak, és elveszik az emberek kedvét az örökbefogadástól, mit várnak? Én is inkább tenyésztőtől vettem kutyát.

2021. jan. 20. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 A kérdező kommentje:

Nos,az anyagi részével nem teljesen értek egyet. Amilyen fajta kutyáról van szó,azt én oltva,chippelve hoznám 30.000ért,vagy ezek nélkül 20.000ért. az ivartalanítás,mivel kistestű,13.000 ft,tudom,mert megkérdeztem az állatorvost.

Tehát 43.000 ft,míg a fajtamentők 35.000et kérnek. Nem vonom kétségbe az összeget,csak az a része érdekelt,hogy mivel jobbak.


Azzal egyetértek viszont,hogy támogatom a szaporítót,ezt az érvet teljesen elfogadom.

2021. jan. 20. 09:25
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!