Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek mi tévő legyek?

Szerintetek mi tévő legyek?

Figyelt kérdés
Van a falunkban egy husky kutyus. Nagyon szép, enni kaphat hiszen nem csont és bor. Az egyetlen probléma, hogy ki van kötve. A lánca kb 1-1,5 méter és nem futó lánc. Sosem viszik setalni. A múltkor elszokott és láttam hogy otthon a nyakanal csinálták a láncot gondolom hogy ne szabaduljon el, de sírt szegeny. Rendesen mint mikor nagyon megütik vagy nagyon retteg. Szerintetek szóljak allatvedoknek? Mi lenne a helyes döntés?

2021. jan. 20. 08:36
 1/9 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam hogy ólja van
2021. jan. 20. 08:39
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Igen, mindenképpen szóljál. Kutyát nem szabad állandóan láncra kötni, ha meg sír is, az azt jelenti, hogy bántalmazzák.
2021. jan. 20. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
szólj, ha nagyon úgy látod, hogy kínozzák
2021. jan. 20. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%

A husky nem tud ugatni. Sokan úgy vélik, hogy sír.

(Szomszédom kutyája -ha nincs otthon a gazdi- csaholással szórakoztatja magát.)

Persze 1,5 méteres láncon tartani semmiképpen nem ildomos.

Én előbb a tulajnak szólnék.

2021. jan. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
3as Nekunk is huskynk van, teljesen mas hangot adott ki mint a huskyk szoktak. Mikor faj neki valami vagy nemtudom. Lehet felt a gazdájától és azért csinalta. O konkrétan ugatni szokott és nem vonyitani. Nem mondanam hogy bántalmazzák, gondolom kikapott amiért elszokott. Viszont engem a lánc zavar igazabol, főleg hogy a huskyknak hatalmas a mozgás igényük
2021. jan. 20. 09:02
 6/9 anonim ***** válasza:
97%
A tulajnak nem nagyon mernék szólni, mert úgy leoszt... (talán téged is befog)
2021. jan. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ismered a tulajt? Probald kideriteni milyen emberek, hogy legy ra felkeszulve.

Nagykoru vagy?

Ha kiskoru vagy, vagy tul fiatal, esetleg nő es nem ismered oket semmikepp se menj oda hozzajuk egyedul!

Szerintem mindenkeppen kellene eloszor szolni nekik, esetleg rakeresni par torvenyre az allattartassal kapcsolatban es tudatni veluk. Probalj nyugodt kedves maradni es elmagyarazni szepen.

A reakciojukbol biztosan majd megerted mire is szamithattok majd. Ha latod, hogy nem csinalnak semmit hivd ki az allatvedoket.


Ha ismernek teged es tudjak merre laksz, miutan kihivtad az allatvedoket vigyazz a kutyusodra, nehogy bosszubol megmergezzek.

Tudom ez igy borzasztoan hangzik, de sose tudni kivel van dolgunk.

Sok szerencset es vigyazz magadra es a kutyusodra es segits ezen a szegeny kutyuskan aki szenved.

2021. jan. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
79%

Az állatvédőknek hiába szólnál, ők nem rendelkeznek hatósági jogkörrel, pontosan olyan civil emberek, mint Te.


A helyi jegyző hatásköre a rossz állattartás, tudsz név nélkül is bejelentést tenni.

2021. jan. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nev nelkul irj az allatvedoknek es jegyzonek.

Egyertelmuen allatkinzas,amit csinalnak a torveny szerint is.

2021. jan. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!