Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik, hogy elbutul a kutya...

Létezik, hogy elbutul a kutya idős korára?

Figyelt kérdés

3 kutyánk van, alapvetően kintiek. Mindenkinek szigetelt kutyaháza van, plusz egy 'sima' kinti helyük (az a műanyag kosár szerűség), amiben nyáron fekszenek.

A legidősebb 13 éves, ő nekem nagyon fura mostanában. Ugye -10 fokok is vannak (bár nálunk inkább -7-9), de az istenért sem akar bemenni éjszakára a házába, inkább kint alszik a sima fekhelyben. Eddig 2 kutyaház volt, a két kisebb (az egyikük az idős) simán elfért egyben, úgy aludtak évek óta. Gondoltunk arra is, hogy összevesztek, ezért vettünk az idősnek egy új hazát. De abba megint nem megy bele, inkább kint alszik. Egyébként simán fészerbe is bemehetne, oda legalb nem fúj be a szél, talán kicsit melegebb is van, de inkább kint alszik a nyári helyén.

Létezik, hogy elbutult volna idős korára? 13,5 éves egyébként. Nem hiszem, hogy ne fázna, hiszen előző években is a házában aludt. Plusz nincs olyan nagyon hosszú szőre, mint kb.egy német juhásznak.

Ezenkívül a szobatisztaság sem az igazi. Szilveszterkor például bent voltak. Aludt, felébredt, ment az ajtóhoz. Felmentem egy fél percre az emeletre valamiért, de amikorra leértem, már lepisilte a szőnyeget... Pedig világ életében olyan kutya volt, hogy inkább tartogatja, mintsem bepisiljen.



2021. jan. 20. 12:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos demencia náluk is előfordulhat.
2021. jan. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos elofordul, ahogy az inkontinencia sem kizart nala.

Az hogy inkabb kint alszik, az ő dontese, ha nagyon fazna, bebujna melegedni valahova, szerintem ezt nem lehet az elbutulas szamlajara írni. Lehet lesznek meg rigolyai, a mi oreg tacsink sem kivanja mar annyira a simogatast, maganak valo lett, a masik kutyankra is ramordul, ha olyanja van. Kutyaajtot is sokkal nehezebben tanulta meg hasznalni.

2021. jan. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az en kutyusom is neha bepisil. Kinti kutya, 13 eves lesz. Most a nagy hidegekben este bent alszik a garazsban. Egyebjent nem fazik tuti de inkabb behozom az izuletei miatt. Eloszor azt hittem azert pisilt be ejjel a garazsban mert ki akart volna menni de nem birta visszatartani, en meg persze ejjel nem vagyok mellette. Aztan egyik ejjel kint aludt a hazikojaban, tehat ott elvileg volt lehetosege kimenni es pisilni es megis bepisilt.

Ilyenkor nem szabad veluk kiabalni, szegenykek mar oregek.

Lehet azert nem megy be az uj hazikojaba mert nem erzi az ovenek, irtad hogy ujat vettetek. Nappal probald ot beszoktatni, pl kedvenc kajajat, kekszecskejet akarmit dobd be neki...bemegy erte...aztan masik darabot stb. Vagy hagyd hogy befekudjon es ott simogasd ot, hogy aztan ejjel is otthon erezze magat.

Minusz 10 fok oreg kutyanak nem tesz jot, esetleg engedd be ot erre az idoszakra garazsba, kaZAnhazba ejjelre.

2021. jan. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 14,5 éves kiskutyám van. Van szigetelt kutyaháza, de inkább beakartunk szoktatni a kazánházba éjjelre, ott +5 és 10 fok között mozog a hőmérséklet. Úgy tudtuk beszoktatni, hogy be raktuk az a takarót amin eddig aludt a kutyaházba, meg egy kis nasit is raktunk az új helyére és simogattuk is ott. Próbáld ki, hátha használ.

Annyi, hogy türelmesebbnek kell lenni velük és elnézőbbnek.

2021. jan. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
93%

A hazaba vmi rongyot v matracot szonyeget tettel,ami felszivja a nedvesseget. Nem ho nemi.

Szalmat tegyel a hazaba.

2021. jan. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Az egyik fiatalabb kutya beköltözött az új házba, szóval simán mehetne a régibe. De nem, ő még mindig kint alszik :/
2021. jan. 27. 09:05
 7/8 anonim ***** válasza:
A biztonság kedvéért mérjétek meg a lázát este, mert a megváltozott viselkedés és az, hogy nem fázik, betegséget jelenthet, illetve azt, hogy lassan itt az idő számára. Nem ártana, ha egy állatorvos is ránézne. Ez nem elbutulás lesz, már a vizeletét sem tudja visszatartani. Sajnos idős és ez csak rosszabb lesz. :(
2021. jan. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egyetértek a 7-es válaszolóval. :(

Esetleg, csak estére nem tudjátok bevinni őt a házba?

2021. jan. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!