Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális, hogy rájön a kiskuty...

Normális, hogy rájön a kiskutyámra az ötperc?

Figyelt kérdés

Egy 10 hetes kutyusról van szó és játék közben gyakran elkezd ide-oda rohangászni, nem hallgat ránk, és ha nem nyomunk a szájába játékot, a kezünket, illetve a nadrágszárunkat harapja - viszont olyan is van, h a játékot fél perc után megunja és újból támad. Néha elég fájdalmasat tud harapni, egyszer vérzett is a kezem utána. Ha hirtelen elhúzódunk előle, a levegőben is ide-oda kap és csattogtatja a fogait.


Ha normális is, hogyan tudnám a leghamarabb megtanítani neki, hogy ilyet ne csináljon? Mindig rászólok, hogy "nem" és mikor a szájába nyomott játékkal kezd játszani, megdicsérem, de egyelőre még mindig úgy viselkedik ilyenkor, mint egy őrült.



2021. jan. 20. 17:02
 1/5 anonim válasza:
87%
Teljesen oké szerintem majd ha idősebb lesz abba hagyja
2021. jan. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%

:) az 5 perc az enyémnél 2 hónapig tartott. 4 hós korára már nem volt olyan zizi mint előtte:)

Jól csinálod,rászólsz,majd otthagyod ha harap. Egy idő után elég lesz a "nem" is és abbahagyja,majd végleg elhagyja a harapdálást.

2021. jan. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
31%
Bizti ari a kutyusod:)
2021. jan. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
96%

2 évesen került hozzánk a kutyánk, menhelyről. 1 évet erdőben töltött, kölyökkorától kezdve, 1 évet menhelyen. Mind a mai napig kölyök, de már nem annyira katasztrófa. Fhú, hogy utáltam az első két hónapban... Én vagyok vele a legtöbbet. Közepes testű kutya. Első alkalommal, amikor elengedtük pórázról, szélsebesen kezdett futni köröket, és egy idegenre kétszer is játékból ugrott (szerencse, hogy nem rúgta le magáról), rám is ugrott, mindig ugrált, mindenkivel játszani akart... Akkor pótolta be a kölyökkort. Egy fiatalabb kutynál szerintem "alap", hogy borzalmas, időnként rájön az 5 perc. Nálunk is, jött az 5 perc, alig bírtam leszedni. xd


Kitartás, idővel jobb lesz! :'D

2021. jan. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A viselkedése normális, tele van energiával, kiskutya-módra játszik ilyenkor.

A ti dolgotok, hogy megtanítsátok, hogyan kell emberrel játszani, mit haraphat és mit nem stb. Rongyozzatok vele, azt haraphatja, de nem haraphat titeket. Gyakorlással, tanítással hamar megértik.

2021. jan. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!