Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya dns teszt, valaki...

Kutya dns teszt, valaki probalta mar?

Figyelt kérdés

[link]


Egy baj van vele, nekem nagyon draga mulatsag. Pedig annyira kivancsi lennek...

Te kivancsi lennel, milyen fajta osei vannak a kutyadnak?


2021. jan. 20. 17:51
A kérdező szavazást indított:
Igen, de nem koltenek ennyit egy tesztre.
Igen, talan meg is rendelem.
Nem erdekel.
Tenyesztotol van, szoval tudom.
Nincs is kutyam.
27 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
80%
Az enyém tenyésztőtől van de ha keverék lenne engem érdekelne. Költséges de egyszeri és nagyon érdekes dolog. Mondjuk én az embarknál csináltatnám. Megbízható külföldi cég, így valószínűleg ennél is drágább de engem érdekelne.
2021. jan. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
14%
Baromságnak tartom. Nem lesz tőle sem jobb, sem rosszabb a kutya.
2021. jan. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Nyilvan nem valtozna a hozzaallasom a kutyahoz, csak kivancsi lennek.
2021. jan. 20. 18:03
 4/16 anonim ***** válasza:
0%
Persze hogy nem de ennek nem is az a lényege.....
2021. jan. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
93%

Én pont itt csináltattam, van értelme, ha nem sajnálod rá a pénzt. Egyébként ez még kifejezetten olcsó is, ahol 2-3 munkanap alatt megküldik az eredményt az duplája is van.


A tenyésztős szavazásnak nem sok értelme, mert tenyésztős kutyákban is lehet genetikailag más fajta.

2021. jan. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

5ös, es milyen eredmenyt kaptal? Meglepett vagy azt, amire tippeltel?


Elvileg csak 3 generacioig tud azonositani, egy fajtatiszta tks kutyanak pedig ennyire visszamenoleg azert illik annak lenni szerintem, nem hiszem hogy kimutatja a nagyon ősi szarmazast, pl 50 evre visszamenoleg.

2021. jan. 20. 18:10
 7/16 anonim ***** válasza:
87%
Engem is nagyon érdekelne, és nem is sajnálnám rá a pénzt, de az enyém "annyira mix", hogy nem hiszem, hogy bármit is kimutatna. (Amúgy az anyja kinézete és az ő kölyökkori kinézete alapján ír szetter, kuvasz meg valamilyen terrier az, amiből sok lehet benne.)
2021. jan. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
76%
Az enyém egy szapitól került a fajtamentőkhöz, gyakorlatban fajtatiszta mert mindkét szülője staff, de törzskönyve nyilván nincs se nekik, se a kölykeiknek. Teljesen fajtatisztának látszik, mindenki ámul mikor szóbahozzák hogy milyen drága lehetett én meg mosolygok, hogy mentett. Még a doki is meglepődött, szóval az ő esetében szerintem nem lenne sok értelme. Ha keverékem lenne (mármint nagyon keverék, nem fajtajellegű), és lenne fölös 40 ezrem, akkor megcsinálnám. Szerintem nagyon érdekes, és elhiszem hogy biztos nehéz egy ilyet létrehozni, tehát megértem hogy miért drága, de én ennyit nem hiszem hogy fizetnék érte. A felét még talán, de ennyit biztos nem. Inkább vennék belőle egy pár marhalábszárcsontot neki, bár mondjuk vehetnék vagy 25-öt ennyiből :D
2021. jan. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
82%

Meglepett, mert törzskönyves, de úgy néz ki mintha keverék lenne, ezért csináltattam a tesztet is. És nem keverék, csak hülye a vérvonala. Mondjuk nem a "felső tízezer" tenyésztőtől vettem az igaz.


A teszt 3 generációig megy vissza, a törzskönyvet 4 generációig vezetni kell, azt a részét arra értettem, hogy itthon egy hologramos sárga lapka annyit jelent, mint ahogy a műszakin mennek át az autók is, pedig az egy kicsit jobban ellenőrzött folyamat. És ez külföldön is előfordul amúgy, nem az itthoniakat akarom szidni, csupán nincs ott egy ellenőr a kutya mellett a pároztatástól a szülésig, tehát bárhol bevihető a nem tiszta egyed, kötelező DNS teszt meg nincs minden kölyökre, azt a nagyon drága tenyésztők vagy a nagyon igényes vevő oldja meg. Ennek fényében pedig igen, meglepődhetnek 1-2-en, ha a törzskönyves kutyájukra tesztet csinálnak és kijön az eredmény, hogy a nagyiban vagy a dédiben van más is.

2021. jan. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
44%

Nem erdekel, hogy dokumentalisan mi a kutya multja ... engem az erdekel, hogy egeszseges legyen. Ez pedig nem a pedigren mulik (persze biztos szamit valamennyit) hanem azon, hogy en mit teszek, hogy jo elete legyen a kutyamnak.

Ideggyenge? Majd jobban figyelek ra ... valami veleszuletett baja van? Megkeresem a legjobb orvost es segitek amiben tudok ... akarmiben is szuksege van a kutyanak ram? Termeszetesen mindent megteszek erte.

2021. jan. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!