Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez így normális a yorkimnál?

Ez így normális a yorkimnál?

Figyelt kérdés

Szóval arról van szó hogy véletlenszerű időpontokban odamegy az bejárari ajtóhoz,és leül majd bámül előre. Perceken keresztül. Nem moccan,nem erdekli még az sem ha szólítom,igazából semmi. Het hét múlva tölti az 1 évet. Nem amiatt csinálja ezt mert sétálni akar,mert alapból nem annyira kedveli a sétákat,de ettől függetlenül naponta van kivíve. Étele,vize van nem tudom mi lehet a baja. És igen,olyankor amikor nem jár senki. Gyakran nyitom ki az ajtót,megnézzem mi lehet ott de nyilván semmi sincs. Néha kezd idegesítő lenni,főleg amikor egyedül vagyok itthon,és ezt csinálja. Kiráz néha a hideg. Logikus magyarázat?

Ugyanilyen kérdésem van meg egy,márpedig az hogy amikor este lefekszek vele aludni,kb 5 perc múlva felkel,lelül az ágyra es bámul a semmibe. Ilyenkor is a hideg ráz. Valaki meg tudná magyarázni? Az utolsóra nekem az lenne a magyarázatom hogy álmatlan,de ez megbukik ott,hogy kiviszem az ő agyába akkor alszik. Köszi ha vegigolvastad :)



2021. jan. 21. 21:13
A kérdező szavazást indított:
Szellem😨
Logikus,megmagyarázom
Valami más,leírom
Hülye vagy ez normális
12 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hall valamit amit te nem, pl. infrahangok, kutyaugatas nagyon messzirol, stb. Ne aggodj.
2021. jan. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén megmondom, hogy én olyan kutyával még nem találkoztam, aki ne szeretne sétálni, és a yorkie egy pörgős, aktív fajta.

Családi házban laktok, vagy lakásban? Ez is fontos, mert a lakásban akár hallhat a szomszédból olyan zajokat, amit te nem.

Az én kutyusom egyébként akkor ül így az ajtó előtt ha kiakar menni. Jelezni nem jelez, de leül és szugerálja az ajtót. Amint kinyitom spuri az udvarra.

Az ágyas sztorit viszont én sem tudom megmagyarázni, legfeljebb olyan tippem van, hogy olyan zajokat hall, amit te nem. De hogy ezek a zajok honnan származnak.. Ez jó kérdés. Talán az udvar felől hall valamit, vagy ha lakásban laktok a szomszédtól.

2021. jan. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi az értelmes válaszokat! Lakásban lakunk,arra nem is gondoltam hogy olyan zajokat hall amiket mi nem,de ez így meg mindíg eleg fura. Köszi a válaszokat,megnyugtattatok vele. Második válaszára:

Igen tudom nagyon fura,de a miénk ilyen. A séta első 5 percét élvezi aztán meg 5 perc amikor lejön az életről és a maradék 5 perc amikor az istenért sem akarna jönni. Szerencsére van olyan is hogy szívesen jön,de ez ritka

2021. jan. 21. 22:57
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Normális, de nem vagy hülye.
2021. jan. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az én yorkim is néz lefekvéskor. Ők másképp látnak, sokkal kevesebb színt érzékelnek. Nekem a saját kutyámból kiindulva van egy kis teóriám erről:

Amikor valami számára furcsa, ilyesztő dolog történik (elmegy mellettünk egy kamion, este a félhomályban meglát egy "hatalmas" hómbert ami potenciális veszélyforrásnak minősül stb), a kutyám hozzám jön, rám figyel, az én reakciókat figyeli és utánozza mert én vagyok a "vezér", ha én nem félek, neki sincs rá oka(meg persze én adom kaját, szóval nem árt jóba lenni velem :D). Amikor egy pillanat alatt elsötétül minden, akkor is rám figyel, próbálja kivenni a mimikámból hogy baj van-e vagy nem. SZERINTEM LEHET hogy ezért néz.

(Ezt én inkább csak a saját megnyugtatásomra gyártottam, mert hiszem hogy az állatok szorosabb kapcsolatban állnak a túlvilággal. SEMMI garancia nincs rá, hogy ez helytálló, de én jobban alszok így.)

2021. jan. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!