Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítás után a kutya...

Ivartalanítás után a kutya energia szintje változik?

Figyelt kérdés

1,5 éves lány közepes méretű keverék kutyusról van szó.

Együtt sportolunk,pörög ezerrel és én imádom,hogy ilyen.

Szeretnénk ivartalanítani február elején,de bennem van a félelem attól,hogy elveszíthetem a szeleburdi kutyámat és helyette kaphatok egy lustit.Nyilván úgy is szeretném,de a sport és a sok túra nagyon hiányozna.


Első sorban a tapasztalatok érdekelnének.

Előre is köszi a válaszokat:)



2021. jan. 21. 21:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

3 eves kan

Most volt ivartalanitva. Kb semmit nem változott. Durvan hiperaktiv (volt) most talan egy lehelletnyit lett nyugodtabb, de meg mindig fel ala futkozik es 3 ora jatek utan se lehet leloni.

Nekunk nem valtozott, azota talan egy kicsit szofogadobb.

2021. jan. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Kan kutyánk ugyanolyan örökmozgó, de szófogadóbb, már nem akarja szétszedni a kerítést.
2021. jan. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is szuka kutyám van, ő is kb. 1,5 éves korában volt ivartalanítva. Tudni illik, ő mindig is egy igaz örökmozgó volt, tipikusan egy olyan kutya, akit le se lehet lőni. Amikor az ivartalanításról hoztuk haza, az állatorvos mondta, hogy valószínűleg 3-4 órát még ki lesz ütve. Hát, kérem szépen, háromnegyed-1 óra múlva már fel is állt, és már járkált, és másnap mintha mi sem történt volna. Ezalatt értem azt, hogy továbbra is ez a "le se lehet lőni" kutya volt, alig telt el idő a műtét után, úgy viselkedett, mintha mi se történt volna. Szóval rá egyáltalán nem volt hatással, mármint a személyiségére, pont olyan, mint előtte.
2021. jan. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Kutya aktivitasa, energia szintje (ha ugy teszik) leginkabb az eletkoraval fugg ossze. Ivartalanitott fiatal kutya ugyan olyan szelburdi marad ... mint ahogy az idosodo ivaros kutya akkor is belustul ha a hormonok tovabb dolgoznak.


Ahogy mondani szoktak: "oregember nem raketa, elete fogy mint a kreta" :)

2021. jan. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Van 2 ivartalanított kutyám de nem változott semmi.
2021. jan. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az enyém 10-11 hónapos korába lett ivartalanítva, az első nap amikor hazaértünk a műtétről nagyon sírt. Másnap reggel viszont ahogy levittem már őrjöngött volna a haverjaival, semmi baja nem volt. Viszont az is lényeges, hogy nem minden kutya egyforma ugye, valaki ilyen valaki olyan lesz, de én amondó vagyok, hogy ha egy fiatal kutyát ivartalanítasz, akkor nem igazán fog sokat változni.
2021. jan. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!