Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hirtelen egyik pillanatról a...

Hirtelen egyik pillanatról a másikra egy hatalmas csomó lett a kutyám oldalán. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés
Sajnos vasárnapra tekintettel kedves orslvosunk nem dolgozik. Csütörtökön nem bírt magával, labdazott anyukámmal és arra lettünk figyelmesek már nem ugrik hanem repül a labda után. Egy hatalmasat puffant az ágyról... Utána el mentünk sétálni meg volt kerülve a szuka miatt ott is el esett. Tegnap este vettem észre majdnem egy 5cm nagyságú csomót a jobb oldalán. Tegnap este borogattam neki és jelenleg is azt csinálom,de mivel ma sajnos nincs doki egyszerűen frász an vagyok. Esetleg volt már nálatok is hasonló? Előre is nagyon szépen köszönöm a normális válaszokat, a primitív, bunkó, kötözködni vágyó pedig lapozzon, nem tartok rá igényt! N30
2021. jan. 24. 11:39
 1/10 anonim ***** válasza:
87%

Milyen állagú a csomo? Ha vizenyős tapintasu, konnyen lehet ödéma valamilyen serulestol. Ezt altalaban leszivjak es viszonylag hamar gyogyul.

De ezer mas oka lehet, nekem ez a legvaloszinubb.

2021. jan. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%
Én vérömlenyre gyanakodnék. Jó volna látni.
2021. jan. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Meg nyomogattam neki de nem vonyit és nem is nyuszog. Ezek szerint nem fájhat neki?! Mintha puha lenne
2021. jan. 24. 12:04
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok. Szinte százszázalékos, hogy hematóma. Vidd holnap orvoshoz, mert ekkora nem szívódik fel magától.
2021. jan. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Tudtommal az alltalansoagban a kutya fülén alakul ki!
2021. jan. 24. 15:14
 6/10 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Azért általában a fülön alakul ki, mert az a testrésze sérülékenyebb. De sérüléskor bárhol kialakulhat, ha egy hajszálér a bőr alatt megszakad.
2021. jan. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
4 hónapos korában volt már neki csak a bal oldalán és a homlokán egy pukli mivel akkor lendülettel futkarozott, hogy sokszor nem tudott megallni és megfejelte... Az pár héten belül fel is szivodott azóta sincs ott semmi. Azért gyanakszom az esesekre... De ez akkor is nagy!4-cm biztosan, hogy van.
2021. jan. 24. 15:33
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha megfogod a duzzanatot es ugy erzed, hogy tudod mozgatni, akkor valoszinu hematoma (veromleny) ... meguthette magat es megpattanhatott egy kisebb er, ami beverzest okozott. Fel fog szivodni.


Termeszetesen menjetek dokihoz, de nem kell addig sem aggodnod (szerintem).


Egyszer a kutyam oldalaba tiszta erobol beleszaladt fejjel egy amerikai buldog ... akkor volt ilyen dudorunk. Eleg hosszasan, de felszivodott magatol.

2021. jan. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Milyen kutya ez kérdező? 2-es
2021. jan. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
8# megfogtal és meg mozdult... Nagyon szépen köszönöm a segítséged!!!!
2021. jan. 24. 18:26

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!