Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan választottatok menhelyr...

Hogyan választottatok menhelyről kutyát?

Figyelt kérdés
Az a baj, hogy nem tudok dönteni. Az összes kutya olyan aranyos és szomorú történetű. Legszívesebben az összeset hazahoznám. Csak sajnos kicsi a hely.
2021. jan. 24. 19:16
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem olyan kutyust hozz el aki vagy nagyon öreg és megsegítenéd mielőtt végleg elmegy, vagy olyat aki hasonló habitusú mint te. Úgy értem hogy ha lustább típus vagy akkor ne hozz egy olyat aki folyton ugrál és jönne menne illetve ha te jövős menős emberke vagy ne hozz egy olyat aki folyton csak feküdne :) passzoljatok elsőnek utána jöhet az olyan hogy kicsi legyen vagy nagy, illetve a szőrével is ugynez :)
2021. jan. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
96%
Csak leült elénk és nézett. Életünk legjobb döntése volt.. A többi ugrált és izgatott volt.
2021. jan. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
93%

Én a neten láttam meg a helyi sintértelep oldalán. Képtelen lennék odamenni és nézni őket ahogy mind gazdára vágyik és mind reménykedik hogy hátha most neki lesz szerencséje :( Megszakadna a szívem.

Elhozták az állatorvos parkolójába és ott adták át.

2021. jan. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
23%

Tudtuk,h futos kutyat akartunk,aki osszefer mas kutyakkal valogatas nelkul. (Azaz nem kezdemenyez verekedest. Ha meg felkostoljak,az o bajuk lesz.)

Szoval kerdezo: ha eddig sportoltal,akkor ezutan a kutyaval tudsz-e egyutt sportolni.(nem mindegy,h balettpzol vagy futsz a kutya szempontjabol) Az is fontos,ha heti 6 nap futas van nalad vagy heti 2 vagy soha.


Nem sportolo gazdinak 10 eves nagyobb testut kellene vinnie. Akinek eleg a rendszeres seta,labdazas stb. Pl.


Futo gazdi meg ne labrador testaranyu kutyat valasszon.


Azert a sinteres is el tudja mondani,h ha elmondod,hogyan hol fogtok elni,mit es mennyiszer mozogsz vagy nem,h melyik kutya fog illeszkedni a te eletstilusodba.

2021. jan. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
70%

Röviden? Fotóról XD


A teljes sztori:

Szóval, emberből vagyunk. Az embereknek vannak határai, preferenciái. Nyilván, ezek akkor derülnek ki, ha nagyon kritikusan megvizsgálod, elemzed magad. És tudsz egyet s mást a kutyákról is. (Pl. a "délutánonként másfél óra séta" az egy kis-közepes mozgásigényű kutya igénye. Vagy hogy a tanulékony kutya sok agyi fárasztást igényel.)


Szóval lehet jegyzetelni, hogy:

* melyek azok a tulajdonságok, amelyeket abszolút nem szeretnél a jövőbeli kutyádban

* melyek azok, amelyekkel együtt tudsz élni, tudod kezelni és

* azok, amelyeket kifejezetten szeretnél

Ezek alapján már célzottan tudsz keresni és lesznek olyan kutyák, amelyekre rá sem nézel. (Pl. futótársnak nem valami lomha komondormixet szokott keresni az ember.)


Nekem ezek alapján egy kutya volt, akinek az adatlapjára egyre többször visszatértem, ráadásul gyepmesteri telepen volt, ráadásul túl rég óta. Szóval először őt néztük meg: ősöreg (nem baj), tartózkodó (oké), nyugalom szobra (szuper), mindenhol filc (nem baj) tacskoid (upsz, tacskót nem akartunk) odadöcög hozzám (4 emberből!) és fülig belém szeret. A nyugodt kisugárzása, a bölcsessége és a kevésbé szerencsétlen testalkata felülírta a félelmenet a tacskótól (vadászösztön, hátproblémák), vittük.


VISZONT:

- Nálunk a sintértelepen össze-vissza keverik a kutyákat. Én ugyanazt a kutyát kaptam, akiért mentem, csak a nemét nem sikerült eltalálni, pedig 50% volt rá az esély... Szóval én már csak emiatt is körbekérdeznék a helyi kutyásoknál, hogy ki mit tud, kinek mi a tapasztalata a sintérrel / helyi állatvédő szervezettel / ahol a kutyát nézed.

- Ne ajánlgassunk már boldog-boldogtalannak 10+ éves / idős kutyát! Imádtam a sajátomat, de én direkt 6 év felett kerestem, alaposan utána nézve az idős (10+) kutyák gyakori problémáinak, költségeinek. Miattunk nagyon sok... ööö... kevésbé tájékozott ember megtanulta, hogy nem csak a kölyök kutya a jó kutya, az idős kutya is családba illeszthető stb. Viszont sok ember még ahhoz az idős kutyát sem tudja kezelni, aki mellette nőtt fel és öregedett meg. Szóval ha idős kutyát akarsz kérdező, ne rohanj fejjel a falnak, hanem járd körbe alaposan ezt a témát is, hogy egyáltalán jó-e neked az idősebb.

2021. jan. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Elmentünk, megnéztük mindegyiket. Mindegyiket hazahoztuk volna. Aztán láttam 1 szőrcsomót a kennel végében kuporogni, lehajtott fejjel. Csak nézett maga elé. Amikor odahívtam, akkor közelebb ült és ránk nézett, csóválta a farkát és baromi bánatos volt a szeme. Szóval őt hoztuk el, de már az autóban megváltozott az "arckifejezése". :)
2021. jan. 25. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!