Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 11 hetes kiskutyám folyamatosa...

11 hetes kiskutyám folyamatosan megtámad, egyre agresszívabb. Hogyan lehetne erről leszoktatni?

Figyelt kérdés

Neten olvastam, ha a kezemet vagy engem kezdene el rágcsálni, egy nyugodt "ouch" hanggal abba fogja hagyni. Az elején működött is, levette a száját rólam. Ez 1 hete még működött, de kb 3-4 napja az "ouch" hangra csak begerjed, és elkezd durvulni. Ha lemegyek hozzá a földre, folyamatosan támad.


Akármit csinálok, nem javul. Gyakorlatilag így nem tudok játszani a kutyával. Csak akkor tudok vele foglalkozni, ha épp kiviszem WC-zni, sétálni, vagy evés előtti kis oktatási időszak van. Ezen kívül ha fáradt, akkor lehet simogatni. De mint normál kutya együttélni jelenleg nem lehet vele, ha kiengedem a helyéről, folyamatosan nekem támad.. Kezdek kétségbe esni.


Nem egy idegroncs kutyáról van amúgy szó, fajtiszta, törzskönyvezett, felmenői genetikai vizsgálatokon esnek át, több évtizede a fajtával foglalkozó tenyésztőtől vettem.



2021. jan. 25. 15:02
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Ja, kutyaoviba majd csak 4 hét múlva mehetünk, mert a következő oltást meg kell várni. Félek viszont, hogy 4 hét rengeteg idő ahhoz, hogy berögzítsek egy rossz tulajdonságot, és aztán nehezebben birkózzunk meg vele.
2021. jan. 25. 15:04
 2/24 A kérdező kommentje:
Ad 2: alapvetően amúgy jól viselkedő kutya, idegenekkel is kedves, nem ugat, nem rendetlenkedik, kiegyensúlyozott, szót is fogad. Csak rettentő durván játszik, és mikor elkapja a gépszíj, nem tudok vele mit kezdeni.
2021. jan. 25. 15:06
 3/24 anonim ***** válasza:
93%
Nme tamad hanem jatszik, mert kolyok.
2021. jan. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Hát én azt mondanám, hogy engedd össze egy másik kölyökkel, úgy talán megtanulná mi a határ.


De így oltások nélkül nem biztos, hogy jó ötlet más kölykökkel össze engedni, hiába tudod, hogy a gazdája felelősség teljes.


Másik ami talán jó lehet az, hogy ott hagyod ha durván játszik. Esetleg valami más játékot adsz elé.

2021. jan. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Játszik a kutyád. Kutya módra. Neked az a dolgod, megtanítsd, az emberrel másként kell játszani.

Ajánlom, olvass utána pl azon a címen, hogy---harap a kiskutyám-

2021. jan. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
76%

Csak játszik.

Nekem az vált be, hogy lenyomtam a grabancánál. Most úgy büntetem 2 évesként, hogy a hátára fektetem. Ezek mind fájdalom nélküli szidások.

2021. jan. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
"Kiengedem a helyéről" - hol van tartva?
2021. jan. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
67%

Az a dolgod, hogy megeveld.

Ennek hiányában mindent csinál, mert megteheti.

Szólj rá erőteljesen és legyél keményebb, ha rosszat csinál. Ha pedig jót, dícsérd meg. Következetesen mindig mindent! Szeretni fogja, hogy foglalkozol vele és tanítod.

2021. jan. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
"Ha kiengedem a helyéről". Mennyit foglalkozol vele egy nap? Mit csinál egész nap? Csak azt ne mondd, hogy egész napra be van zárva, és csak néha pár percre van kiengedve...
2021. jan. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Van egy kutya kifutó, benne egy szobakennellel. Azért van ebbe szoktatva, hogy ha épp nem tudom felügyelni (pl mert dolgozok, vagy mosogatok) ne rágcsáljon kábeleket, ne piszkítson a kanapé mögé. Szereti, mindig megnyugszik benne.


Tudom, hogy az én dolgom, hogy megneveljem, ezért tettem fel a kérdést. Minden másban rendkívül jó sikerélményem van a kutyával, nagyon sokat készültem, mielőtt elhoztam. Szobatiszta már most, nem hisztizik, betartja a szabályokat, ül/bemegy a helyére, parancsszóra, hallgat a nevére. Tehát úgy gondolom, hogy jól sikerül nevelnem, csak ezt a durvulást nem tudom kezelni.


Emberekkel szocializálom rendesen, más kutyákkal jelenleg nem tudom, egy ismerősöm van kutyával közelben, de neki most beteg a kutyusa, így oda nem akarom vinni. Ezért is várom az óvodát, csak az meg még annyira messze van, hogy hogy félek, nehogy elrontsam azzal, hogy rosszul kezelem, mikor elkezd durvulni.


Ezért a kérdés, hogy ilyenkor mit lehet csinálni?

2021. jan. 25. 15:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!