Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak télen "szökik" a kutya?...

Csak télen "szökik" a kutya? Mit tehetnék még?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeretnék tőletek segítséget kérni. Nagyvonalakban felvázolnám a történetet. Összesen négy kutyánk van. Kettő annál a háznál ahol élünk, kettő pedig a szemköztiben. Azért vannak külön, mert két kutyának elég az udvarunk, plusz a másik háznál volt egy jószívű labradorunk, aki minden kóbor állatot befogadott. Így került oda Anyuka és Hudini is. Odaszoktak, nem akartuk őket kiragadni már a környezetükből. Anyuka 2019 novemberétől a miénk, ivartalaníttattuk. Hudi pár hete van nálunk, amint jó idő lesz, visszük. Mindkettő apró, 10kg alatt vannak, keverékek. Valószínűleg terelők, ugyanis az öt birkánkat előszeretettel futtatják, de csak és kizárólag télen. Jól vannak tartva, foglalkozunk velük, lekerítettünk nekik egy 30nm-es udvarrészt, hogy napközben ott lehessenek, amíg a birkák kint vannak. Este az egész udvar az övék. Erős kerítésünk van, alul sűrítve, felül magasítva, mert Anyuka alul bújik, Hudi felül mászik. Anyuka az első telén is ment. Nem messze, konkrétan a hátsó udvarba szökik be, vagy a mellettünk lévőbe (ahol semmi nincs), vissza nem tud jönni, mert béna, de megvár ott, és kiszabadítom. Nyáron nincs ilyen, akkor nincs birkakergetés, nincs szökés, semmi. Most szilveszter előtti este megint elkezdődött (nem volt petárdázás, nem megijedt). Nem minden nap, de hetente kétszer megint a hátsó udvar felé veszi az irányt. Vagy a mellettünk lévőbe. Ami azért veszélyes, mert a szomszéd kerítése full rossz, de vannak állatai, és attól félek, hogy kinyírja valamelyiket (első idei szökés alkalmával bement hozzájuk, 1 nyúl bánta, de nem tudni ő volt-e, mert a többinek semmi baja nem lett, azóta mégegyszer bement, de akkor nem volt semmi, tehát ez nem biztos), a mellettünk lévőnek is rossz a kerítése, konkrétan nincs is, de van neki is állata, ott is bármi lehet. Az útra nem megy ki, nem is akar csavarogni, de a mi birkáinkat is veszettül ugatja, és a hátsóudvar felé is, ahol állítólag róka van. Másfelé nem megy. Hudi más, ő bandázik egyet a haverokkal, és vissza is jön. Ez kb fél óra, nem bánt senkit. Vele nincs úgy gond, de ő is terel, és félek, hogy egyszer a birkák bánják (tavaly februárban az egyiküket nem tudni mi, de megtámadta). A hátsó udvar felé kirágták a kerítést, ezt újrahúzzuk, de addig végigraktam nagy 1-1-es palával. Nálunk is, hogy ne lássanak be, és ne legyen inger, csak az utca felé. De hiába van vadászkerítés a másik oldalon, ott is kijutnak. Ma a szomszéd szólt, hogy már megint kergetőzés van a birkákkal. Reggel rettegve megyek, hogy ugyan a helyükön lesznek-e.

Ma viszem őket sétálni. Tudom, hogy udvaros kutyát is kell, de a környékünkön nagy kóbor kutyák vannak, tényleg nagyok, és sok, a nap bármely szakában 2-3-4 rohangál az utcán. Azok is szöknek, itt a szomszédnál vannak, de morognak, harapnak, ijesztőek. És félek kivinni a kutyákat, mert ha összemarakodnak, mégis, hogy szedem szét őket? Kikderülni lehetetlen őket, de bezárva sem tarthatom az enyémeket azon a kisebb udvarrészen.


Mit tehetnék? GPS-en gondolkoztam, hogy legalább lássam, merre vannak, de külön is mennek, és Anyuka nem tűri meg a nyakörvet, a 10. elhagyása után feladtam. Villanypásztor kizárt, a kerítésen 3 réteg erősítés van, mégis kibújnak bárhol. Már nem tudok mit tenni egyszerűen. Nincs ötletem, hogyan vethetnék ennek véget. Bárki, bármit tudna javasolni? Főleg Anyuka miatt.


2021. jan. 25. 16:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%
Még soha nem láttam ilyen hosszan leírva azt, hogy valakinek szar a kerítése...
2021. jan. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
80%

Kistestű kutyát kint tartani már eleve nem kéne.

Azért szökik, mert unatkozik. Állatot felelősséggel kéne tartani, egyből nem szökne. A kerítés pedig nem jó, ha egy ilyen pici kutya ki tud szökni.

2021. jan. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Leírtam, három réteg erősítés van. Egy vadászkerítès, ràhùzva egy kèt mèteres háló,ès alul egy mèteres magasságban mèg drótháló.

Unatkoznak, de csak tèlen? Ès ùgy szökik, hogy szinte el sem megy?

Felelőtlen az, aki kirakja őket. Azèrt vannak kint, mert egèsz èletükben kint voltak. Zárjam őket lakásba, hogy megbolonduljanak napi három sètával? Tèliesített házuk van, szènával, pvc ajtóval, nem fàznak.

2021. jan. 25. 16:56
 4/15 anonim ***** válasza:
61%

A kutya mondta, hogy neki jó kint? Attól, hogy eddig kint voltak, még nem kell kint tartani őket. És igen, jobb lenne nekik bent. Ezekkel csak magadat nyugtatod. Te ugyanúgy felelőtlen vagy, mint az, aki kitette őket az utcára. Főleg, hogy szökik is a kutyád, tehát mindamellett, hogy a kutya is bármikor áldozatául eshet bárminek, még balesetet is okozhatsz. Ja, tényleg felelősségteljes.

Attól, hogy most szökik, még nem csak télen unatkozik. Akkor is szoktak szökni, ha rossz nekik. Mondjuk fáznak... nincs elég kaja, stb. A hozzáállásod alapján bármi előfordulhat.

És hiába írod le, miből van a kerítés, ha kifér alatta :D

Addig szedd össze magad, míg a szomszéd fel nem jelent, hogy bement hozzá a kutyád, mert elég súlyos pénzeket fogsz kicsengetni érte.

2021. jan. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
89%
Én már ott elakadtam, hogy a labrador befogadja a kóborkutyákat. Lehet, hogy a mi kutyánk is ilyen jószívű lenne, csak nem adtunk neki kapukulcsot?
2021. jan. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Megadom a címem, jelentsetek fel, de komolyan. Naponta kétszer esznek, minõsegi tapjuk van, húst, tojást, sajtot, zöldséget, vitamint kapnak. Nem fáznak, próbáltuk a lakàst, a kutya depresziós volt. Kivittük, boldog. Foglalkozok velük, hajnal ötkor kelek,hogy munka előtt legyen időm mind a nègyre. Munka közben is rájuk nèzek, szeretgetem őket, munka után ők az elsők.

A labradorhoz bementek az üres telek felől, mert ott akkor nagy lyukù vadàszkerites volt, de az már meg van erősitve.

2021. jan. 25. 17:42
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy felelőtlen szarnak lettem titulálva. Megcsinálom a kerítèst jobban, ès viszem őket sètálni akár van kint más kóbor kutya, akár nincs.
2021. jan. 25. 17:48
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
És ha heti váltás lenne a kutyák között? Nincs nagy táv a 2 ház között, így teljesen megoldható.
2021. jan. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Mire gondolsz, hogy cserélgessem őket? Azzal összezavarom mindet. Inkább én leszek akkor heti váltásban velük.
2021. jan. 25. 18:58
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, arra gondoltam, hogy így többet lehetsz velük. De esetleg valami sportot nem tudnál velük elkezdeni? Esetleg elvinni őket terelni?
2021. jan. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!