Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan tudhatom,hogy én...

Honnan tudhatom,hogy én vagyok a falkavezér? Elég ha így érzem? Vagy van erre külön utaló viselkedés?

Figyelt kérdés
2021. jan. 25. 20:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
53%
érezheted úgy magad, viselkedhetsz úgy a kutyával, de ha a szemében nem vagy potenciális falkavezér a kisugárzásod miatt, akkor cseszheted.
2021. jan. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Értem,de honnan tudom akkor? Mikor vehetem biztosra? Honnan tudom,hogy ő nem érez engem falkavezérnek?
2021. jan. 25. 20:20
 3/18 anonim ***** válasza:
0%
Gondolom amelyik jobban szaporodik. Amelyik képes annak a megtételére amelyikre te nem. Megérzés: amelyikből kinézem hogy később erősebb lesz vagy tanultabb vagy jobb apa lesz vagy jobb szülő, attól függ miről van szó! Amelyik később le tud győzni! A lényeg a később!
2021. jan. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
8%

Cesar Milan,a Kutyadoki tudja a választ.

(A Csodálatos Kutyadoki)

A Discoveryn ment a műsora.

Most van fent a youtube-on néhány rész.

2021. jan. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
0%
le kell harapni a fülét!
2021. jan. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
94%

Nagyon egyszerűen kideríthető, a kapcsolatotoknak a dinamikáját kell egy bizonyos szemszögből megvizsgálni. Általánosságban bármikor, amikor a kutya késztet arra, hogy csinálj valamit, akkor ő a falkavezér. Értem ezalatt például, de nem kizárólag:


- ugat, hogy elérjen valamit (valahova menni akar, enni akar kapni, etc.)

- séta közben ő sétáltat téged, nem te őt (állandóan előtted megy, feszül a póráz, ő diktálja a tempót, ha ő megáll, te is megállsz, etc.)

- alszol, és közben piszkál, felkelt

- hívod, és nem jön, extrém esetben a másik irányba megy, vagy nem is figyel rád

- ha felállsz a kanapéról/fotelből/ágyból, azonnal felugrik a helyedre, ha le akarsz ülni pont oda ahol ő van, nem mozdul

- ajtókban beszalad eléd, mindig ő megy be rajtuk először, sokszor keresztezi az utadat és irányváltoztatásra kényszerít

- ha jönnek hozzád, szalad az ajtóhoz

- rád ugrál, miközben eszel

- ételt lop, akár tőled, akár a házból bárhonnan

- nem hagyja hogy megfürdesd, vagy éppen fésüld, a körmét vágd, etc.


Ez csak pár példa azokra a jelekre vonatkozóan, amik azt mutatják hogy a kutyád nem tisztel téged. Nyilván minden gazda-kutya kapcsolat egyedi és nem lehet ezeket ennyire fekete-fehéren értelmezni, távol álljon tőlem hogy azt állítsam hogy akit egyszer felkeltett alvás közben a kutyája az nem falkavezér. Nyilván ezek hibás nevelés következtében egymástól elszigetelten is létezhetnek, megint csak, ha amúgy tökéletes kutya de az az egy hibája van hogy néha felkelt akkor arról le lehet szoktatni és önmagában nem jelenti azt hogy ne tekintene falkavezérnek. Lehet hogy csak kölyökként megszokta hogy felkeltett ha pisilnie kellett, és soha nem szólt neki senki hogy ezt már abba kellene hagyni. De azért ha ezekből a jelekből többet felismersz és úgy érzed hogy rendszerszinten előforduló jelenségek akkor talán van egy problémád. Vagy több, ha több kutyád van:)

2021. jan. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
13%

Mindig, minden helyzetben tudod kontrollálni? Bármiről le tudod tiltani? Bármikor vissza tudod hívni? Vadkergetésből, magas ösztönszintnél is?


A falkavezér szlogen pedig egy divatos hülyeség. Régen bebizonyosodott már a kutatások sora által, hogy a kutya nem tekinti falkájának az embert, így nem tekinti falkavezérnek sem. Kicsit olvasgass a kutya etológiájáról. Amíg az hiányos, amíg nem érted a saját kutyádat, addig még rengeteg hiányos dolog is lesz.

2021. jan. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
25%

A sorrendisegi szabalyokat tarsd be. Keress amyagot rola neten vagy menj el kutyaiskolaba,h ugyanezt tobb szazezerert elmondja az oktatocska honapok alatt.


Fennel: Kutyapszichologia c konyve ezt irja le. Etologusno Fennel, nem hulye.

2021. jan. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
A falkavezer elmelet mukodik minden kutyanal. Probald ki....
2021. jan. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%
Tehát nem csak a kérdezőnek, hanem mindenkinek (akik a 80-as évek elgondolásain és módszerein túl akarnak lépni) javaslom, hogy kissé nézzenek utána a kutyának.
2021. jan. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!