Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak ilyen helyzetben...

Mit csináljak ilyen helyzetben a kutyánkkal?

Figyelt kérdés
Tavaly vettünk egy megbízható kennelből, hivatalos tenyésztőtől egy francia bulldogot. Nagyon régóta szerettem volna ilyen fajtát, mert sok jót hallottam róla (családbarát, okos, nyugodt, bent is tartható...) viszont ami fogadott minket, teljesen kiábrándított. Kiskorában még elnézőbbek voltunk vele, mert azt hittük, majd kinövi, de egyre rosszabb lett. Nem tudtam hozzászokni, idegesít, nem tudok tőle normálisan aludni, mindig ki kell csukni az erkélyre. Dolgozni sem lehet tőle (home office) mert mindig figyelni kell rá, hogy ne rágjon meg semmit, meg ne csináljon valami rosszat. A párom szereti, azt mondta, őt nem zavarja (persze, mert ő nem ébred fel rá sose, meg ő nem itthonról dolgozik...) és nem szívesen adná vissza a tenyésztőnek, meg senkinek. De én egyre feszültebb vagyok a kutya miatt és nem tudom egyszerűen elviselni... pedig már 9 hónapos. Nekem pedig kiskorom óta voltak kutyáim/macskáim. De ilyen rossz magatartással még nem találkoztam. Igazából ha nem lakásban élnénk, hanem kertes házban, el tudnám viselni, de lakásban katasztrófa. Szerintetek ilyen esetben mi lenne a helyes, mit kellene tennem? Már sokszor mondtam páromnak, hogy vigyük vissza a tenyésztőnek, mert nincs rám (és ezáltal a kapcsolatunkra sem) jó hatással...:( Szeretném, ha jó kezekbe kerülne ez a kutya, mert sajnos tőlem a szeretetet és a megfelelő figyelmet sem fogja megkapni a rengetek bosszúság miatt amit ezidő alatt okozott...:(

2021. jan. 27. 14:32
1 2 3
 11/26 anonim válasza:
97%
Hány órát foglalkozol vele egy nap?
2021. jan. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
80%
#11 - felesleges kérdezni , nullát
2021. jan. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Gondoltam, hogy megtalálnak a rosszindulatú kutyab..zik, akiknek a kutyák az istenük, na de mindegy is. Biztos azért írtam ki ezt a kérdést, mert rosszat akarok a kutyámnak, igen. Hányinger, amiket írkáltok, tisztelet a kivételnek. De kívánom, hogy tapasztaljátok meg milyen érzés, mikor 0-24-ben a kutyáddal foglalkozol, neveled, mert IGEN, konkrétan decemberig itthonról dolgoztunk mindketten, és bent aludt a kicsike, de már annyira elviselhetetlen volt, hogy elnézést, hogy meg mertem kérdezni, hogy mit JAVASOLTOK. De amúgy igen, biztos nekem kellene elmennem, a pasim meg maradjon a kutyával. Látom, sokan közületek inkább a kutyusaitokkal vagytok párkapcsolatban, ezért fingotok sincs róla, miről beszélek. Szánalmas, de mindegy. Én tudom, hogy megtettem a tőlem telhetőt, és nem véletlenül írtam, hogy viselkedés zavara van. Beszélni fogok a tenyésztővel. :) És a pasim volt az ötletgazda, hogy az erkélyen aludjon a hőszigetelt kutyaházban. De biztos ő is állatkínzó...:) mert a kutyának az ágyban a helye, mert ugye nektek is ott alszik. Mondjuk arra kíváncsi lennék mit szólnátok, ha a szőnyegre szarna nap mint nap, és megenné, de előtte beletrancsírozná a kakiját. Biztos megdicsérnétek és jutalmaznátok érte. De óh igen, én vagyok a sátán! Mert minden esetben a kutya az ISTEN! :)
2021. jan. 27. 15:44
 14/26 anonim ***** válasza:
91%
na, ha a kutyákat szerető és féltő emberek kutyabuz*k, akkor te nyilván nem vagy az. ebből következik, hogy nem való neked kutya, megnyilvánulásaid alapján más egyéb élőállat sem. vegyél művirágot az való neked.
2021. jan. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
83%
Gratulálok! Senki nem esett a torkodnak, és te ugrasz nekünk? Értelmesen vàlaszoltunk, betört a fejed attól mert azt mondtuk nem a kutya hibàja, hogy nem tudsz nevelni. Lehet, hogy a szemedbe mi kutya b..ik vagyunk, szerintem csak felelőssèg teljes gazdik, akik nem azért akartak kutyàt mert hű de cuki... És nem, nem szarik a szőnyegre, mert megtanulta, hogy jelez ha ki kell menni. És hogy? Megtanitottuk, nem úgy születik, hogy tudja. Nem lett volna a kèrdèsedben semmi baj, belàttad, hogy nem megy, de az hisztid ez gáz..
2021. jan. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
91%
De mit jelent az, hogy elviselhetetlen?
2021. jan. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
90%

Aktívan mennyit foglalkoztok vele? Értem ezalatt a sétát, tanítást, esetleg kutyaiskolát, közös játékot stb. amikor nem csak egy légtérben vagytok vele és kap egy kósza simogatást vagy szidást, hanem tényleg kutyázás van. A saját kutyánkról tudom, hogy ha nem foglalkozunk vele eleget, akkor _rossz kutya_ mert ha én nem találok neki szellemi és fizikai elfoglaltságot, akkor talál magának. És az unatkozáson a kert sem segít, legfeljebb bútorrágás helyett ugat, ás, növényt gyilkol. Van olyan kutya, amelyik tényleg idegileg problémás, de ebből a kérdésből ez nem derült ki. A rágáson kívül olyan sok konkrétum nincs, szerintem hasznosabb lenne, ha tudnánk, hogy kb. mennyit foglalkoztok vele aktívan, jártatok-e iskola környékén, hogy viselkedik más kutyákkal vagy emberekkel és a rágáson kívül mik még a problémák. Mert lehet unalom, szeparációs szorongás, neveletlenség, családon belüli rangsor problémák vagy más, de ezekre többnyire megoldás.

Az sem rossz ötlet, hogy beszélsz a tenyésztővel, csak ne úgy kezdd, hogy selejtes kutyát adott, hanem hogy mik a konkrét problémák, amikre megoldást keresel. Ugyanezt kutyakiképzőtől is megkérdezheted.

2021. jan. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
86%

Egy szot sem irtal a neveleserol, csak panaszkodsz es sertegeted a tok normalis valaszadokat. Nalunk sem alszik a kutya az agyban, van sajat kis helye a lakasban, es nem bhaszom ki az erkelyre a kistestu rovidszoru kutyat. Ettol lennek kutyabu@i? Meg attol, hogy neveltem, es suliba is jartam vele? Gratulalok.

Na akkor, ha mar kiduhongted magad, irhatnal konkret peldakat, hogy eddig mit tettel a nevelesenek erdekeben, azon kivul, hogy kizartad? Hanyszor mentek le egy nap setalni? Mennyit farasztod, mennyit tanitod? Kutyapelenka van? Ha van, felszedni, es azonnal elkezdeni teljesen kiszoktatni. Ivartalanitassal hogy alltok? Normalisan feltakaritod a szonyeget, meg mindent, ahova a dolgat vegzi? Arra nem gondoltal, hogy talan azt fel is kene szedni? Nem egy hulyeseg am.

Nem a kutya az isten, pont ezaz, pont emiatt kene vele foglalkozni, de nalatok gondolom minden ra van hagyva, max ordibaltok vele, ha bent vegzi a dolgat, aztan ennyi.

Kaptal JAVASLATOKAT egyebkent, mit vagy felhaborodva? Kutyasuli, neveles, kikepzo, bar erre nem reagaltal, gondolom ez mar derogalna, szoval akkor tessek hivni a tenyesztot, jobban jarna lelkiismeretes, normalis gazdaval az a szerencsetlen allat.

2021. jan. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
Kutya suli! Ott Meg tanítanak megnevelni a kutyát.
2021. jan. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
93%

Nekem ez egyáltalán nem úgy hangzik, mint egy ideggyenge, viselkedészavaros kutya.

"Kiskorában még elnézőbbek voltunk vele, mert azt hittük, majd kinövi, de egyre rosszabb lett." Ezen látszik, hogy fingod nincs a kutyatartásról, de egyébként egy gyerek sem így működik. Nem úgy megy, hogy "jaj ráhagyom, majd kinövi", mert ha nincs következménye annak amit csinál, ha nem adod a tudtára hogy amit csinál az rossz, akkor soha az életben nem fog leszokni róla. Ha nem tudatod vele hogy nem jó amit csinál, akkor honnan tudná?

"Nem tudtam hozzászokni, idegesít, nem tudok tőle normálisan aludni" Ezt nem értem, mert nem fejtetted ki. Mi idegesít? Mit csinál, ami zavar? Csak arra tudok gondolni hogy röfög, ha pedig tényleg így van és ez zavar, akkor nem kellett volna ilyen kutyát választani. Mást nem tudok kitalálni, amivel "zavarni" tudna.

"Dolgozni sem lehet tőle mert mindig figyelni kell rá, hogy ne rágjon meg semmit" Rág? Persze, minden kutya rág, pláne a kölykök. Nem véletlenül léteznek játékok. Ha lennének játékai akkor nem akarna minden mást rágni. Ha vannak játékai és még mindig rombol, akkor nincs rendesen lemozgatva, de ez egy bucinál elég hihetetlen.

"De ilyen rossz magatartással még nem találkoztam." Még mindig nem értem, hogy hol van itt a rossz magatartás. Én itt egy olyan kutyát látok, aki több foglalkozást igényel, mint amennyit jelenleg kap.

"Szerintetek ilyen esetben mi lenne a helyes, mit kellene tennem?" Két lehetőséged van. Vagy elvállalod a felelősséget amit a nyakadba vettél és foglalkozol vele, megneveled, vagy visszaviszed a tenyésztőhöz aki keres neki egy normális, szerető gazdát. Mert sajnos ezt te magad is leírtad, hogy nem szereted eléggé azt a csóri kutyát, illetve a gusztustalan fogalmazásodból ("rosszindulatú kutyab..zik, akiknek a kutyák az istenük", "sokan közületek inkább a kutyusaitokkal vagytok párkapcsolatban", "mert minden esetben a kutya az ISTEN") tisztán látszik, hogy semmibe veszed a kutyákat, nem szereted, nem tiszteled őket, felsőbbrendűnek tartod magad. Aki így néz rájuk annak nem kell kutya, és a defenzív kommentedből kiderült hogy ezt te is tudod. "Én tudom, hogy megtettem a tőlem telhetőt" Dehogy tettél, és ezt tudod nagyon jól, pont ezért háborogsz. Ha olyan probléma állna fent ami nem a te hibádból adódik, amit te nem tudnál megoldani, akkor nem lennél mérges.

A tanácsom tehát az, hogy vigyétek vissza a tenyésztőhöz, mert kerek perec leírtad hogy nincs elég szereteted felé, lenézed a kutyákat. Remélem lesz egy rendes gazdája, részvétem neki, hogy ilyen ember mellé került. Meg a párodnak is :)

2021. jan. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!