Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kint tartható, közepes...

Milyen kint tartható, közepes mozgásigényű fajták vannak?

Figyelt kérdés

Amit biztosítanék neki:

- Kazánházban alvás

- minőségi kaja

- szellemi és fizikai fárasztás, játék, órákon keresztül, udvaron belül

- heti 1-2x pár km-es séta (mennék én vele, de bizonyos tényezők miatt nem merném egyedül vinni)

- nem házőrzésre kell, inkább társnak (persze nem árt, ha van benne területvédő ösztön)

- és persze rengeteg szeretet kapna.

Régi vágyam egy husky, de nem tudnám lemozgatni. Németjuhászom, illetve vizsla keverékem volt már, nem vagyok kezdő kutyatartó. Milyen fajták jöhetnek szóba, amik kint tarthatók? A puli, mudi, komondor, illetve kuvasz nem nagyon fogott meg.


2021. jan. 28. 14:37
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
4%
Border collie ? ☺️
2021. jan. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
42%

Heti 2 seta keves, kerti kutyat is naponta kene setaltatni, kulonben nem kell csodalkozni, ha szokik es rombol.

Border felejtos.

2021. jan. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
69%
Hagyjuk már ezt a heti 2 séta nem elég szöveget. Nektek a napi 3 se elegendő komolyan. 5 kutyám volt,soha egyik se szökött,pedig csak szombat vasárnap sétáltattam őket. Kellően le kell fárasztani,amit a kérdező leírva tud neki biztosítani és akkor nem fog se szökni se szétszedni semmit. Volt olyan kutyám,aki sosem bírtam "elrángatni" sétálni,mert egyszerűen az udvart szerette. Komolyan,ki ne nyaljuk a kutya seggét? De várom a "megevett egy kocka fehércsokit,mit tegyek?---azonnal vidd orvoshoz" válaszolókat.
2021. jan. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

#1 A Border hatalmas mozgásigényű.

#2 Udvaron belül is le lehet úgy fárasztani, hogy eszébe se jusson szökni. Írtam, nem kezdő kutyás vagyok, egyik kutyám sem szökött soha életében, nem is romboltak, pedig nem voltak sűrűn sétáltatva. A szellemi fárasztás egyébként jobban leszívja a kutya energiáját, mint a szokásos napi x séta. De ezt még nekem kell magyaráznom?! Ezt alap lenne egy kutyatartónak tudnia.

#3 Pontosan! Egyetértek veled, köszönöm a válaszod.

2021. jan. 28. 15:07
 5/21 anonim ***** válasza:
61%
En nem fajtat szeretnek ajanlani, csak egy javaslat, nezz korul szemelyesen a helyi menhelyeken, sintertelepeken, hatha ott talalod meg almaid kutyajat. Kinti tartasra a hosszabb, aljszorzettel rendelkezo kutyak jók, es ott a helyszinen fel is tudod merni az energiaszintjet, ha elviszed egy probakorre setalni.
2021. jan. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
61%

Golden, labrador esetleg?


Egyébként lehet menhelyen is megérne egy próbát kutyus után nézni. Elvinni 1x-2x sétálni, hogy megvan-e a közös hangnem.

(ezt nem kioktatásnak írtam, csak lehet, hogy ott találnád az "igazit")

2021. jan. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
21%

Persze, minek is a seta..eleg heti egyszer 1 kilometeres kor (ja nem). Nem hulyeseg am kinti kutyat is setaltatni, iszonyu ingerszegeny a kert.

Nem, nem csak a farasztas a lenyeg a setanal, de ezt nekem kell magyaraznom?! Ezt alap lenne egy kutyatartonak tudnia :)

2021. jan. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
91%

Nekünk bobtailunk volt, igaz mi vittük naponta sétálni és nem csak egy házkört. De amúgy nem túl nagy mozgásigényű fajta. Ha van rendszeresen foglalkozva, akkor nem fog rombolni és nem szökős (legalább is én még nem hallottam ezt erről a fajtáról). Kint lehet tartani, a miénknek volt bélelt háza, de inkább kint aludt.

De amúgy szerintem a nem túl munkavonalas, nagy mozgásigényű (mint a border, husky) és a nem túl rövidszörű kutyák kivételével bármi szóba jöhet.

2021. jan. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

#5 Igen, a menhely is egy lehetőség. Az a gond, hogy kintre nem igazán adnak kutyát, illetve kölyökként szeretném, ha hozzám kerülne. Amelyik menhely meg kiad kintre kutyát, az a kistestűt is kiadja (tehát nekem kéne tudom, hogy mi jöhet szóba), illetve vannak még fenntartásaim a menhelyekkel kapcsolatban.

#6 Nem tudom, valahogy úgy érzem, nem illenek hozzám.

#7 Nem 1 km-es körben vinném, hanem 5-6 km MINIMUM. Csak akkor ingerszegény a kutya számára az udvar, ha kb leszarod a kutyát és nem foglalkozol vele. Az ingereket nem kizárólag sétáltatásnál kapja. De miért is vitázok egy panelkutyással, aki inkább napi 6x sétálni viszi Fifikét, minthogy agyi fárasztást is biztosítana számára?! Írtam fent a kérdésnél, hogy bizonyos okok miatt, nem merem egyedül sétálni vinni, tehát kell mellém valaki és nem tudnánk ezt minden nap megoldani! A kutya érdekében nem vinném egyedül! Szóval vagdalózhatsz, de attól még nincs igazad.

#8 Köszönöm, ilyen jellegű válaszokat szerettem volna kapni.

2021. jan. 28. 15:58
 10/21 anonim ***** válasza:
0%
Idős menhelyi keverék.
2021. jan. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!