Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van több kutyás ember?

Miért van több kutyás ember?

Figyelt kérdés
Kutyák és macskák mellett is kb ugyanannyi érvet lehet felhozni, akkor mégis miért szereti az elnyomó többség a kutyákat a macskákkal szemben?

2021. jan. 29. 08:58
A kérdező szavazást indított:
Kutya
Macska
Mindegy
Egyik sem
63 szavazat
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
79%
Én mindkettőt szeretem, de inkább macskás vagyok. Függetlenebb, el van egész nap ha megy neki a tv és épp dolgozom. Míg egy kutya ragaszkodóbb több figyelmet igényel. Macskával jobban össze tudom egyeztetni az életem mint egy kutyával. Így kutyázni csak ismerősöknél vagy a szüleimnél szoktam. Ott élem ki magam velük :D
2021. jan. 29. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
87%
Szeretem a kutyákat és a macskákat is. De kutyák között nőttem fel, így szoktam meg, szinte el sem tudom képzelni nélkülük az életem. Így kimaradt a macska, de őket is szeretem, remélem egyszer lesz is. Egyébként más a két állat, mindenkihez más illik, személyiségfüggő.
2021. jan. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
89%

Milyen elnyomó többség? Ki nyom el kit?

Kutya és ember, macska és ember között teljesen másfajta viszony tud kialakulni. Mindkettőnek van létjogosultsága, és sokan egyformán szeretik a kutyákat, macskákat is. Sok videó tanúsága szerint igenis létezik a kutya-macska barátság is pozitív tartalommal.

Az viszont tény, hogy a macskák öntörvényűbbek, mint a kutyák. Sokan vannak, akik jól tudnak kommunikálni az ebekkel, maguk képére tudják formálni. A cicákkal ez nehezebb, egyeseknek nem is sikerül.

2021. jan. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
74%
Én nem gondolom, hogy többen lennének a kutyások. Nekem van cicám és kutyám is, a kutyám előtt mindig cicásnak vallottam magam, de már inkább kutyás vagyok. Szerintem interaktívabb egy kutya, sokkal jobban beleszól a mindennapjaidba mint egy cica, több mindent lehet/kell vele csinálni. Én emiatt inkább kutyás vagyok, de imádom a cicákat is, nem gondolom hogy többen lennének se a kutyások, se a cicások.
2021. jan. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
17%
Azért mert a macskák hűtlenek, NEM aranyosok, és semmilyen célt nem szolgálnak. De tényleg, semmit. A kutya tud házat őrizni, vakot vezetni, dolgokat kiszagolni... A macska meg? Etetheted amíg meg nem szökik. :) Összehasonlíthatatlan a kettő állatfaj egyszerűen. A macska egy undorító díszállat, a kutya meg egy hasznos hű társ.
2021. jan. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 A kérdező kommentje:
A legtöbben érveket soroltatok valamely állat mellett, ezeket én is tudom, de mindkét állat mellett nagyon sok érvet tudtam felhozni. Ezek szerint a legtöbb embernek szimplán csak fontosabbak a "kutyás" tulajdonságok.
2021. jan. 29. 09:37
 7/50 anonim ***** válasza:
68%

Én macskás vagyok. A kutyák számomra fárasztóak, mint a totyogós gyerekek. Ők is cukik, de jó, hogy felnőnek. A kutya meg nem.

A férjem viszont kutyás. Így van 2 kutyánk, egy mizantróp macskánk, ha nem lenne az, lenne belőlük is minimum 2, egy hörcsög, és a kölykök néha nyúznak egy lóért, mert ők meg lovasak. :D

2021. jan. 29. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
5%
A cicákban nincs semmi jó tulajdonság azon kívül, hogy ugyebár békén hagy téged. Ezért mondom, hogy hűtlen díszállat. :D
2021. jan. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
59%
De a kutyásaknak miért kell szidnuk mindig a macskákat? Ezt nem értem meg csak. Ha csak nem őrző védő kutyád van akkor le se szarja hogy meg kéne e védeni a házat vagy sem
2021. jan. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
7%
Kilences, azt hiszed? :D Látszik nem volt még kutyád barátom. Egyébként szerintem nem szidjuk a macskásakat, inkább a macskákat. Mondjuk így belegondolva a macskásakat sem bírom. Mindenképpen akarnak valami állatot, és akkor vesznek egy macskát 25nm-re, utána meg viszik orvoshoz a mozgásszegény életmód miatt kialakult betegségekkel. Amúgy meg le van szarva, csak kellet valaminek állni a sarokban, fent is le lett írva a macskásak részéről. Az a bajuk a kutyákkal, hogy foglalkozni kell velük. Na, a macskát betudják szaratni a házba, és nem tud róla szólni neked, hogy nem jó neki egész nap a sarokban szobadíszként gubbasztani.
2021. jan. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!