Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya lenne nekünk az...

Milyen kutya lenne nekünk az ideális?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Az elmúlt 1 évben mindkét tacskónk és 1 kaukázusink elvesztettük.

Most érezzük azt hogy jöhet az új családtag.

Van 2 gyermekünk akik 9 és 3 évesek. Nagy udvar,nagy kert.

Olyan kutyust keresünk aki kinti lenne. Szigetelt külső bódé kialakítva,amiben melegítő lehetőség is van.

Nemtudjuk eldönteni ki lenne az ideális nekünk. Fontos hogy barátságos legyen a gyerekekkel,de idegent jelezzen.

Olvastunk a golden/labrador fajtáról,a vizsláról.

Elsősorban örökbefogadnánk. Követjük a vizslamentés és a golden fajtamentés oldalt.

Minden tanácsot szívesen fogadunk.



2021. jan. 29. 11:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Ez attól függ főleg, hogy mennyi időtök lenne foglalkozni vele, mennyit tudjátok vinni sétálni, kirándulni, kutyasuli.
2021. jan. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%

Rovidszoru kutyat kintre ne, foleg vizslat kintre ne, mert neki mindene az ember, szeret mindig a gazdi kozeleben lenni.

Mennyit foglalkoznatok vele naponta?

Egyebkent a golden es berni pasztor jo lehet, vagy hosszuszoru menhelyi keverek.

2021. jan. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%

Én skót juhász mellett nőttem fel, egy évben születtem a kutyával. Minden gyerekesnek ezt a fajtát javaslom, és ha nekünk is meglesz a kertes ház, biztosan azt fogok szerezni. :) gyerekek mellé nagyon jó, szelíd, türelmes és véletlenül se játszik durván. Jól tűri a gyerekek időnként nem éppen kutyabarát közeledését. Nagyon jól érzi mikor-hogy-kivel kell viselkedni. Az idegeneket megugatta, de bántani nem bántott soha senkit.

Apukámmal tudott nagyon energikusan játszani, velem és a testvéreimmel viszont mindig nagyon érzékeny volt, kicsiként pórázon is vezethettük, nem rántott el. Kinti volt, nem is nagyon volt igénye a benti létre, volt hogy betegség miatt benn tartottuk egy hétig, nem szerette azt se. Télen se akart bejönni. (bár én szegedi vagyok, itt nagyon enyhék a telek az ország többi részéhez képest)

Emellett bármelyik klasszik nyugodt nagytestű pásztorkutya is beválhat gyerek mellé kinti kutyának. (pl berni pásztor)

A vizsla nem feltétlen jó, mert a vadászösztöne erős, ha a gyerek pórázon vezeti egyedül és meglát valamit, utánaeredhet és baleset lehet a vége. A nővéremnek német vizslája van, ő is csak akkor vezethető szépen, ha valamelyik szülő ott van. A tíz éves gyerek egyedül nem viheti sétálni, mert vele nagyon fegyelmezetlen. (Mi gyerekként a skótot hat-hétévesen már egyedül vihettük a játszótérre)

2021. jan. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok.

Séta/kirádulás azt napi szinten tudjuk biztosítani.

Én (anya) a nap nagyrészében otthon vagyok. Bevásárlás,céges ügyek intézésére szoktam 1-2 órát elmenni otthonról heti 2-3 alkalommal.

Kutyasuli épp most nyílt a szomszéd faluban,így könnyen tudnánk járni vele ha kellene.

A gyerekek nagyon mozgásigényesek,a férjem is rendszerint barkácsol kint így jó időben órákon át kint vannak/vagyunk. Plusz nagyapám is velünk lakik,ő 0-24ben itthon.

2021. jan. 29. 11:56
 5/11 anonim ***** válasza:
29%

Akkor a foglalkozassal nem lesz problema :)

Az a helyzet, hogyha orokbe akartok fogadni, akkor nagyon ki kell fogni a fajtajellegu kutyakat, jokor kell lenni jo helyen. En ugy lattam, hogy fajtamentestol nehezebb, mert egy kutyara tobben allnak sorba, mint menhelyen mondjuk. Lehet erdemes lenne egy torzskonyves kutyaban gondolkozni, ha tenyleg van egy kedvenc fajta, azonban ha nincs, akkor sima menhelyen is tudnak segiteni kutyust valasztani, az igenyeiteknek megfeleloen.

2021. jan. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
95%

Én a Goldent azért nem ajánlom, mert ő nagyon szeret emberek közelében lenni, és rossz neki, ha "kint marad".

Persze megszokja, meg jobb neki, mint egy menhelyen,meg így is lehet élni, de akkor igazán boldog egy goldi, hogyha veletek lehet.

Ezt Goldi tulajdonosként írom, úgy, hogy apumnak is van goldija (ő kint tartja) tehát látom a másik oldalt is.

2021. jan. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
94%
De pl. én is inkább a berni pásztort mondanám kintre (6os vagyok)
2021. jan. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Most utánna olvastam a berni pásztornak. Valóban csak 6-8 évet él,amit irtak?

Ez miért lehet?

Kaukázusink volt,mondta a doki hogy az ilyen nagyobb kutyáknak csípő-térd stb problémájuk akadhat..sajnos mi ezt nem éltük meg vele.

Szóval érdekelne hogy miért ilyen rövid élettartamot írnak hozzá

2021. jan. 29. 12:37
 9/11 anonim ***** válasza:
90%

A legtöbb nagytestű kutyának, sajnos ez az átlag életkora.


Egyébként ha nem muszáj a fajtajellegű kutya sétáljatok be egy menhelyre, mondjátok az ott dolgozónak, hogy ezt és ezt tudjátok biztosítani a kutyusnak és garantálom, hogy nem mentek haza kutyus nélkül, mert fix hogy a gyerekek és persze ti is azonnal beleszerettek az egyik nagy maciba. :)

2021. jan. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Abban tudnátok nekem segíteni hogy egy ilyen kölyök kutyust (labrador-golden-berni pásztor), milyen áron Adják?

Több ilyen csoportba is beléptem de külön kikötés hogy nem lehet árakra kérdezni,vagy nem kétdezhetjük meg kinél lesz alom várható..amit nem értek hisz tudnám hogy kinél ne érdeklődjek tovább.

2021. jan. 30. 16:59
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!