Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idő egy kölyök doberman...

Mennyi idő egy kölyök dobermann-t szobatisztává nevelni?

Figyelt kérdés

Volt már három kutyánk, de egyiket sem én neveltem szobatisztává, mert általában épp akkor nem laktam együtt a szüleim stb.


Viszont van 10 évnyi tapasztalatom kutyákkal úgy általában.


Egy fajtatiszta dobermann kölyköt szeretnék magamnak és társasházban élek egyedül. Home office-ban dolgozok.

Mire számítsak?



2021. jan. 29. 16:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem akitám van. 4 hónaposan került hozzánk, 1 hónap alatt szobatiszta lett. Ha jól csinálod hamar megérti. Azonban kölyköt 1-2 óránként kell kivinni az első időkben, majd ahogy nő ezt az időtartamot lehet növelni. Interneten sok cikk van erről, nem agysebészet :)
2021. jan. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
#1 vagyok. Pontos hogy amíg nincs meg az összes oltása ne találkozzon más kutyára és ne vidd kutyák által sokat járt területre, és a kutyapelenkát is felejtsd el, mert csak összezavarod.
2021. jan. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az 1-2 óra éjszakánként is?
2021. jan. 29. 16:30
 4/5 anonim válasza:
14%

Dobermant lakásban tartani bűn.

Iszonyatos mozgásigénye van. A napi 2 séta lufasz.

2021. jan. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Igazabol nem egy bonyolult dolog a szobatisztasagra neveles, csak sokan mar az elejen elrontjak, pl. ejszakara lerakjak a kutyapelenkat. Tokeletesen ossze lehet vele zavarni a kutyat, egy egeszseges kutyanak erre semmi szuksege.

Jellemzoen kaja, jatek utan kell kivinni nap kozben kb 2 orankent. Ejszaka ennyire nem durva, leviszed keso este pl 11kor, ha utana nem iszik meg fel liter vizet, akkor hajnali 5ig is kibirja, es fokozatosan lehet hosszabb ideig huzni az eü setat. Ha kint pisil kakil, nagy dicseret, jutalom. Ha bent van baleset, en annyit csinaltam, hogy csunya hangnemben megkerdeztem tole, "ez itt mi?", ha lattam rajta hogy sunnyog, nem piszkaltam vele többet, feltakaritottam. Csak legyel kovetkezetes vele.

2021. jan. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!