Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vennétek helyi tenyésztőtől...

Vennétek helyi tenyésztőtől kutyát?

Figyelt kérdés
Abban a dilemmából vagyok, hogy a kinézett fajtát helyileg is tenyésztik. Találkoztam már a tulajjal suliban nyílt napokon és szimpatikus, de ugyanakkor elvárásai is magasak a leendő gazdikhoz. Ti vennétek tőle kutyát? Attól tartok, hogy mivel helyi vagyok én is, állandóan a körmömre fog nézni majd és nekem ez kellemetlen lenne, mert alapból befelé forduló személyiség vagyok. Kell ettől tartanom vagy ez nem szokás a tenyésztők részéről?

2021. jan. 29. 18:58
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Sőt, nem csak hogy helyi, hanem két utcával odébb lakik.
2021. jan. 29. 18:59
 2/13 anonim ***** válasza:
94%
Mit értesz 'magas elvárások' alatt?
2021. jan. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Savlekotő ***** válasza:
26%
Ne legyen kutyád,ha neked az az elvárás hogy felelős állattartás magas nem felel meg, és már azon rettegsz h ellenőrizik a kutya hogy lesz tartva..
2021. jan. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
A szokásosakat. Felelősen nevelem, képzésre járunk vele, ivartalanítom, stb. Ezek be lesznek tartva, de nem akarom, hogy állandóan ott legyen a hátamban, meg azt sem szeretném, ha beszólogatna, ha nem úgy megy a képzés, mint ahogy szeretné.
2021. jan. 29. 19:13
 5/13 A kérdező kommentje:
#3 Régen menhelyi kutyám volt. Elkövettük ott is azt a hibát, hogy helyi menhelyről hoztuk és eleinte kérés nélkül beállítottak, hogy na mi van a kutyával. Én köszönöm szépen, de ilyet nem szeretnék újból.
2021. jan. 29. 19:15
 6/13 anonim ***** válasza:
77%
Nekem eddig mindig úgy volt menhelyről kutyám, hogy a szerződésben benne volt, hogy bármikor jöhetnek ellenőrizni, hogy van tartva a kutya. Sose jöttek a 20 év alatt... Nem hiszem, hogy a nyakadra járna..
2021. jan. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
37%

Menhelyi kutyaknal az ellenorzes benne van a szerzodesben, alairtad, tehat elfogadtad a felteteleket.

Igazabol szerintem van jobb dolga a tenyesztonek, mint pont a te nyakadra jarni, ha betartod a felteteleket, kuldesz neha kepet, ha ker, mittudomen, akkor nem hiszem, hogy kellemetlenul zaklatna naponta.

2021. jan. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem sem járna a nyakadra, ha az utcán találkoztok lehet megállít beszélgetni vagy 5 percet, de nem hiszem hogy mindig a hátadba lenne.
2021. jan. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
94%

En sem hinnem, hogy a nyakadra jarna.


Valoszinu tobbszor fogsz vele ossze futni ezert biztos kerdezni fog a kutyarol.

De nem rosszbol.


Egyebkent bar az en kutyam tenyesztoje messze lakik, de kb 10honapos korig surun irt, hogy hoyg vagyunk de az is ilyen hetente 1x. De persze en magamtol is kuldtem fotokat vagy ha valami olyan tortent megosztottam vele. Most mar nem ir, en szoktam 2 hetente fotokat kuldeni, de mivel a sajat oldalamra meg a kennel csoportban is rakok fotokat, videokat igy latja, hogy minden rendben :)


En orulnek ha kozel lakna, legalabb lehet kozos setakat csinalni, kirandulni stb.


Egyebkent van egy tenyeszto baratnom es o az altala eladott kolykokkel csinal ilyen kennel setakat, programokat legalabb havonta. Erdeklodik a nala szuletett kutyakrol. Eddig egyszer sem mondta, hogy valamelyik gazdi besokkalt volna.


Szerintem ha alapjaraton jol viseled a kutya gondjat es latja, hogy suliba jarsz vele, kirandulni stb. Ketlem hogy a nyakadra jarna.


Kar ezert felni,bennem ez a kerdes fel sem merulne,mint ami benned.

2021. jan. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
7%
Ne, meg eleve olyantól sem, aki kamu szerződésekkel meg hasonlókkal akar beszopatni!
2021. jan. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!