Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutya illene...

Milyen fajta kutya illene jobban hozzám?

Figyelt kérdés

Jelenleg kertesházban élek, de 2-4 éven belül lakásba költözöm. Időm és energiám van mozgatni (napi 1-2 óra, hétvégente túra a hegyekben), kutyasuliba is járnék vele.

Viszont vannak cicáink is, illetve a költözési időtáv környékére tervezünk babát is, tehát valami viszonylag barátságosabb kutyára gondoltunk.

Ugyan állatmentő vagyok, de cicás közegben, kezdő kutyatartónak számítok.

Alapvetően skót juhászra vagy szamojédre gondoltunk, de aggódom hogy a lakásban még az a mozgás se lenne elég nekik, amit én tudok adni.


2021. jan. 31. 09:06
 1/10 A kérdező kommentje:
Hozzátenném, hogy főleg home-officeban dolgozom, tehát nem sokat kellene egyedül lennie.
2021. jan. 31. 09:07
 2/10 anonim ***** válasza:
32%
Beagle, önfejű de szórakoztató kicsiknek nagyoknak egyaránt. Szőre lakásban egész évben hullik.
2021. jan. 31. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy golden retriver lenne jó nektek. Barátságos, gyerekeket szereti, ismerősömék goldenje játszik is a macskával.
2021. jan. 31. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A skót juhász jó választás, nincs hatalmas mozgásigényük, közepesnek mondanám, kedves, barátságos és könnyen nevelhető.

A szamojédnek már nagyobb a mozgásigénye és nehezebb őket nevelni, olyan szeleburdian makacsak néha :)


Jó lehet még a golden retriever, labrador, óriás uszkár(neki nem hullik a szőre, cserébe persze kozmetikázni kell).

2021. jan. 31. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
#4 A szőr nem zavar. Van két lakáscicánk, már van egy szőreltávolító rutinunk. :)
2021. jan. 31. 09:43
 6/10 anonim ***** válasza:
26%
Egy labi vagy egy cocker spániel jó választás lenne
2021. jan. 31. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Skot juhasz kisebb valtozata a sheltie, ők jol elvannak lakasban is, szamojednek nagyon melege lenne, es eleg konok, makacs fajta, ugatni is szeret, mozgasigenye is nagyobb, ahogy elottem írták.
2021. jan. 31. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
86%
A samoyedet én se ajánlom, tényleg melege lesz a lakásban és nem kezdőnek való fajta. A skót juhász szerintem tök jó ötlet, meg ahogy felettem írták, a sheltie is.
2021. jan. 31. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A skót juhász szerintem is jó ötlet. Mi is lakásban tartjuk, nem tudok róla semmi rosszat mondani. Végtelenül kedves és türelmes a környezetével. Az enyém imádja a gyerekeket kölyök kora óta.
2021. jan. 31. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
60%

Ööö... a 10 éves mentett tacsimixemnek volt napi másfél óra séta a mozgásigénye úgy, hogy ő szinte kocogott mellettem. Ez kis-közepes mozgásigénynek felel meg az én könyvemben.


A retrieverekkel, cocker spánielekkel futni szoktak a környékemen (akár bicikli mellett is), meg úsztatni őket. Az óriás uszkár sem tudod mit keres a listán, félelmetesen intelligensek (egy totál kezdőnek ez hátrány), és bőven meghaladja a 2 órát a mozgásigényük. Van a baráti körömben, ezek mellett a feltételek mellett nem akarod te azt.


Cavalier King Charles spánielt mondanám még, csak sok a fajtajellemző betegség, nagyon meg kell nézni, hogy honnan veszed. Illetve bichon-féléken, shi-tzu-n, lhasa apso-n gondolkodnék még. Ők is szeretnek kirándulni, szeretnek tanulni, de átlag ember számára kezelhetőbbek.


A macska meg a gyerek javarészt szoktatás kérdése. Légy szíves ne elégedjél meg ezzel a válasszal, olvass utána a hogyanoknak is!


Beugró kutya testbeszédhez:

- Akarja-e a kutya, hogy megsimogassák? [link]

- [link] Utóbbi azt írja le, hogy milyen interakció elvárható a gyerek és kutya között. Gyakorlatilag 5 éves korig "a kutya relaxált a gyermek társaságában" de minimális interakció van. Még tizenéves korban is felnőtt felügyelete kell a gyerekhez és a kutyához, ugyanis a játék hevében megfeledkezhet magáról a gyerek és tehet olyat, aminek harapás lesz a vége (pl. sarokba szorítja a kutyát és megpróbálja megölelni).

2021. jan. 31. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!