Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szöges hús ellen ?

Szöges hús ellen ?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most láttam a híradóban, hogy Debrecenben egy kertbe, szögekkel teli kolbászt dobtak be, a kutya megette. Szerencsére a gazdi hamar észrevette, a kutyát megműtötték.

Én nemrég költöztem családi házba, és szeretnék kutyát, kuvaszt. Meg lehet tanítani rá, hogy a gazdája engedélye nélkül megegyen bármit is??

Inkább nem is veszek kutyát :( mert nem szeretném kitenni ilyen szemét dolognak. Mi lehet a megoldás??


2021. febr. 1. 09:22
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Meg lehet rá tanítani, hogy csak akkor egyen, amikor kiadod neki a parancsot.
2021. febr. 1. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ez jó hír, köszönöm.
2021. febr. 1. 09:32
 3/10 anonim ***** válasza:
97%

Tanítani lehet, de nagyon kétes az eredménye. Talán ehhez értő kiképzővel már kölyök korban elkezdve nagyobb az eredményesség lehetősége.

Rákereshetsz a neten a " dobott élelem megtagadása kutyánál " pl.

2021. febr. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
98%

Meg lehet tanítani, de ez az egyik legnehezebb “trükk”. És nem is 100 százalékos...

Legalábbis nekem régebben egy kiképző ezt mondta...


Nem tudom, hogy mekkora a telked, de esetleg az is megoldás lehet, hogy lesz egy előkerted, a kutyát pedig nem engeded oda, ha nem vagy kint vele...

Nekem 1000 négyzetméter az udvarom és pont kényelmesen lekeríthető 700 négyzetméternyi “hátsókert” odáig nem tudnak már semmit eldobni a kaputól.


Ha esetleg lesz kutyám, akkor ott lesz, úgyis gyakran tervezem sétáltatni.


Én pulit szeretnék majd, sok szerencsét és boldogságot a kuvaszozáshoz!

2021. febr. 1. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
98%

Ez az egyik legnehezebb dolog, amit meg lehet a kutyának tanítani, és sajnos nagyon ritkán 100%-ban sikeres.

Ha te is ott vagy, vagy ha a kutya saját táljáról van szó, vagy pl. asztal, konyhapult, ilyenek, tehát meghatározott helyek, az nem olyan nehéz.

De az, hogy egy random, bárhol a területen vagy utcán stb. talált dolgot a kutya akkor se egyen fel, ha egyedül van, és te nem vagy ott, no, az ritkán működik tökéletesen.

Ez sajnos egy nagyon komoly kockázat. Elég könnyű egy kutyát megmérgezni, ha valaki meg akarja.

2021. febr. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem nehéz megtanítani őket. Lehet itt inkább a megelőzésre érdemes koncentrálni pl. kamerát felszerelni, vagy olyan kerítést alkalmazni, ahol nehezebb bármit bejuttatni a kertbe.
2021. febr. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
13%

1. A kutyat ugy kell tartani, hogy ne ingerelje a kornyezetet es akkor majd senki nem akarja megmergezni.


2. Kutyat lehet a haz mogotti kertben tartani es akkor nem duhong az utcafronti keritesnel.


3. Megprobalhatod megtanitani, de ha nem vagy a kutyaval akkor ugy sem mukodik ez a tortenet.

2021. febr. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Mivel kuvaszt szeretnék, aki jelzi a nem kívánatos embereket, így miért kéne hátra zárnom? 1300m2 a telek. Aki mérgezi akar, az tud dobni is... Hátra is. Mekkora kerítés kéne, hogy ne tudjon senki átdobni rajta semmit? Kamera lesz.. De ha délután érek haza, a kutya meg már nem él? Lehet a tettes meglesz, de a kutyát nem hozza vissza.

Nem kifogást keresek, inkább megoldást, de úgy tűnik, inkább nem lesz kutya :(

A nevelés természetesen nem maradna el, de falun ne ugatna egy kutya? Sok megkeseredett vénember van, akit kb minden zavar. A régi lakásból azért költözünk el, mert a gyerekem napközben hangosan énekelt (két éves) és a szomszéd néni nem tudta magát kipihenni, miután három órát körözött a piacon...

2021. febr. 1. 10:36
 9/10 anonim ***** válasza:
84%
Az, hogy valakit ingerel valami az nem ok a gyilkosságra. Vagy te is szeretnéd ha leböknének mert mondjuk nem jössz be valakinek az 1-es villamoson?
2021. febr. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
95%

5-ös válaszoló vagyok, nekem is kuvasz van, de tanyán. Nem ugat sokat, csak ha tényleg kell. Mondjuk ha ugatna, se zavarna senkit.

Azt tudom javasolni, hogy foglalkozz a kutyával sokat (ha lesz), hordd rendszeresen sétálni, mert ha unatkozik, és túl sok a fölös energiája, feszt csaholni fog. Illetve nálam bejöhet a házba, éjjel mondjuk kinn van. Tényleg nem ugat sokat. Annyira, hogy ha ugat, tudom, hogy "valami" van, és megyek megnézni.

Én azt tapasztaltam, hogy akkor mennek rá a kutyára, ha abba a házba be akarnak törni, illetve valóban akkor, ha nagyon zavaró a kutya a környezetnek. Ez utóbbit nem tudom elfogadni, de bizonyos szinten kutyásként is megértem: engem is idegesítene, ha egy kutya folyamatosan csaholna meg tutulna, ha kell, ha nem. Illetve hát a kutya sem jókedvében zajong folyamatosan, hanem neki sem jó valami, tehát ott biztosan van valami tartási hiba is.

2021. febr. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!