Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miről ismerhető fel az, ha...

Miről ismerhető fel az, ha valakinek tehetsége, érzéke van a kutyákhoz/kutyaidomításhoz?

Figyelt kérdés

Tudom, hülye kérdésnek tűnhet, de az imént gondolkodtam el ezen. Akinek tehetsége van a tánchoz, annak jó a ritmusérzéke, a mozgáskoordinációja pl.

Gondolom erre nem lehet exact választ adni, de kiből vállhat jó kutyaidomár?



#kutya #tehetség #kutya idomítás
2021. febr. 1. 10:07
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
Alapvetően a nyugodt, asszertív természetű emberekből lehet jó kutyaidomár. Onnantól kezdve tanulás kérdése.
2021. febr. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
16%
Aki ranezesre tudja, hogy mire szamithat a kutyatol ... aki erti a kutyak testbeszedet ... aki mar sok felmerult problemat elharitott, tehat tudja kezelni a gondokat mert van hozza tapasztalata.
2021. febr. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
39%
A tehetség 90% tanulás, szóval főleg attól függ, ki akar tanulni.
2021. febr. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
69%

Türelem és állatszeretet. A kutyák megérzik ki az az ember aki szeretettel türelemmel fordul feléjük.

Pl a páromnak van egy német juhász kutyája azok általában egy gazdások. Járnak kutya suliba, örző védőre

is. De még is ha a sétára kerül a sor nem nagyon bír vele. Míg én szeretettel türelemmel fordultam felé és totál megváltozott hirtelen tudott sétálni. Azóta mióta a párom úgy csinálja ahogy én mondtam neki már ő is tudja sétáltatni. Mielőtt még suliba ment volna én már 8-10hetes korában megtanítottam neki az alapokat. Későbbiekben én ezzel szeretnék foglalkozni, mert imádom őket és úgy érzem van érzékem hozzá és imádom a kutyákat nekem is volt németjuhászom. Én saját magamnak tanítottam be, engedelmességi vizsgája van, akkor kellett pár alkalommal elvinni suliba biztos ami biztos alapon de nem tanult ott már újat.

2021. febr. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem az is fontos, hogy rugalmas legyen különböző módszerekre és ne ragaszkodjon egyhez. Akinek van érzéke a kutyákhoz, az nem erőltet egyféle módszert, ha az egy adott kutyánál nem működik, hanem kipróbál/ajánl mást, ami annál az egyednél ugyanúgy hatékony lehet.
2021. febr. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
10%

Leginkább onnan ismerhető fel, hogy a kutyája jól nevelt, kiegyensúlyozott, higgadt.

Emellett minden munkában, sportban, amit a kutyájaval csinál sikeresek, eredményesek. Ki tudja hozni a kutyájából a maximumot.

2021. febr. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
80%
"a kutyája jól nevelt, kiegyensúlyozott, higgadt" - Azért ez így nem mindig állja meg a helyét, mert ha pont a kutya kamaszkorában látod, amikor a kutya feszegeti a határait vagy egy sok rosszat megélt mentett kutya kezdeti nevelési időszakában látod a szuperhozzáértő kutyást a kutyával, akkor a kutya akkori viselkedéséből biztosan nem mondanál senkit hozzáértőnek, még egy profit sem, mert ezekben az időszakokban egy kutya sem jól nevelt (még). Ráadásul mentetteknél lehetnek visszatérő problémák, lehet hosszú a rehabilitáció, és van olyan kutya, akinél annyira nagy a probléma, hogy semmi nem segít, altatni kell.
2021. febr. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Utolsó, kár kiforgatni a szavaimat. Nyilván nem akkor kell nézni a párost, amikor még nincsenek összeszokva.

Mellesleg a kamaszkor nem egy rendkívüli dolog. Nyilván egy kezdő vagy kevésbé tehetséges kutyás megküzd vele, de egy rutinos, jó adottságú gazdánál semmi extrém gond nem szokott lenni.

2021. febr. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
36%
"Nyilván nem akkor kell nézni a párost, amikor még nincsenek összeszokva." - Csak éppen ha akkor látod először a párost, abból nem tudod megítélni, hogy az általam írt problémák állnak fenn, vagy tényleg nem ért a kutyához. :-)
2021. febr. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Már hogyne látszódna! Sőt, ha a kutya problémás, akkor látszik igazán a kutya viselkedésének kezelésénél, hogy a gazda tehetséges-e vagy sem!

De gondolom te még nem láttál ilyet.

2021. febr. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!