Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fekete amstaff kant szeretnék,...

Fekete amstaff kant szeretnék, egy 12 év körüli kisebb méretű ivartalan szuka kutya és két kicsi macska mellé, szerintetek rossz ötlet?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, ez a fajta nagyon domináns és nincs tisztában az erejével, félek, hogy akár akaratlanul is, ártana az öreg kutyának, vagy a két mentett beteges, érzékeny cicámnak. Mindet imádom, nem helyettük szeretném vagy ilyesmi. Csak attól félek, hogy most vagy soha. Ha most, míg meg van az öreg kutyusom, nem hozok másikat, akkor sose lesz többé kutyám. Nekem ez a fajta tetszik, futni járnék vele, labdázni, túrázni. Stabilan napi 5 km-t járok futni, plusz az öreg kutyussal napi 10 km-t sétálunk egybe(plusz rövid eü séták a ház körül). Ja, tömbházban lakom.

Hogy tudnám összeszoktatni a cicákkal, hogy taníthatnám meg neki, hogy tisztelje őket és vigyázzon rájuk, az öreg kutyussal hogy oldjam meg, hogy ne legyen szomorú, hogy mutassam be őket egymásnak, hogy értessem meg őket egymással, hogy mindegyiket szeretem és a fiatal tisztelje az időset, az idős se féljen, hogy helyette hozom a kicsit?

Tehetetlen vagyok, tanácsot kérnék, linket, tapasztalatot, bármit írhattok.

Előre is köszönöm.



2021. febr. 1. 17:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az amstaff sem ördögtől valo kutya, csak tudni kell kezelni. Gondolom kolyok korban kerulne hozzad, eros kezzel, kovetkezetesen kell nevelni, mindenkeppen vidd kutyaoviba, az a lenyeg, hogy sokat legyen kutyak kozott, akikkel lefaraszthatja magat es szocializalodik is mellette, ne az oreg kutyust csesztesse, mert ami a kolyoknek jatek, az sokszor az oreg kutyanak nyűg, odamorog es mar konfliktus van koztuk. Ezt kellene elkerulni.
2021. febr. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az első írta. Még talán annyi, hogy ha meg lesz mindkét kutya, az öregnek maradjon úgy a napi foglalkozás, olyan séta amikor csak ketten mentek és csak vele foglalkozol úgy nem lesz szomorú és nem érzi majd úgy, hogy elhanyagolod, ha nem változik a napi rendje.


Ha kicsi piszkálja a nagyot vagy a macskákat rászólsz, tiltod neki azt a fajta viselkedést, ha már túl sok, meg fogja tanulni, hogyan viszonyuljon a többiekhez.


Illetve nekem egy 12 éves kutyám van, nagy ritkán rávehető játékra, kedvétől függ, inkább sétál szaglászik. Van itt a környéken egy kölyök kutya az ugrálna rá, játszana, az enyém kicsit oda morog és úgy látom, hogy a kölyök érti és kicsit visszavesz a lendületből :D ok enyémnek meg van a lehetősége, hogy megyünk tovább, de akárhányszor találkozunk az enyém is oda megy hozzá örül neki.

Na most nálatok együtt fognak élni, tehát még jobban kiismerik egymást. Ez nem egyenlő azzal, hogy hagyd rájuk, csak szerintem működhet a dolog.

2021. febr. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
98%
A legfontosabb hogy jó helyről, törzskönyves kutyát szerezz, mert az amstaff egy kegyetlenül túlszaporított fajta, könnyen belenyúlhatsz egy ideggynege egyedbe ami aztán kinyírja az állataidat tehetsz bármit. És ez nem a fajta ellen van, ez más fajtajellegű kutyákra is ugyan úgy igaz, lásd agresszív golden retrieverek, kezelhetetlen és végtelenül agresszív amerikai akiták stb.
2021. febr. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
14%

Kozteruleten ismertetjuk ossze oket. Tenyesztohoz a meglevo alatsereggel mesz: egyenkent osszeeresztedcaz uj amstaffkolxokkel. Ha egy meglevo allatod is problemazik (nem baratsagos vele),akkor ne szivasd az amstaffot. Amugy kesobb a gyerekkorban kapott szenyazast megbosszulja)


Lenyeg: a tenyeszto szocializalt kutyat ad,de van szemeles szimpatia is!!

Ha egyutt no fol veluk egy lakasban osszezarva szabadon rohangaszva (nem kennelbe zarva!!),akkor jo baratok lesznek.


Futas vele egyutt: 1,5-2 eves kortol.


Nekem is elso latasra szerelem az amstaff. Nekem is a fekete. Egy csoda ez a kutya.


Tudd,h minden nap masziroznod kell ,mer mindig beall az izma!!


Irj nyugodtan privit kerdezo.

2021. febr. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
96%
#4 figyelem egy ideje a kommentjeid, de hogy honnan hordasz ide ennyi marhaságot, az egy hatalmas kérdés számomra.
2021. febr. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

#5 Mi a baromság a #4-es válaszban?

2021. febr. 1. 20:11
 7/9 anonim ***** válasza:
93%

Az első, hogy a kölyökkori piszkálódást megbosszulja, ez hülyeség.

A második hogy futtatni kell. Nem kell, futsz vele ha akarsz, de egy kutyának sem KELL.

A harmadik pedig hogy maszírozni kell mert beáll az izma. Ha annak ak utyának mindentől beáll az izma, akkor ott valami nagyon nem kóser, nem kellene ezt úgy beállítani mintha tök természetes lenne.

2021. febr. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
32%

Minden bulltype gazdaja mondja,h maszirozza a kutyat.... tudod ,sport utan beall az ember izma is...


Bocs a kerti disznek nem kell maszirozas nalatok.....


En meg utalom a suttyok kommentjeit,akiknek nincs is ilyen kutyajuk es magyaraznak.

2021. febr. 2. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Kerti dísz? Kert nélkül elég nehéz :) de én aztán nem fogok magyarázni egy ilyen buta kölöknek mint te.
2021. febr. 2. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!