Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez a menü elegendő tápanyagot...

Ez a menü elegendő tápanyagot biztosít 1 33 kg -os amstaffnak ?

Figyelt kérdés

Fél kg darált hús főzve .

250 g rizs .

Pár dkg sütő tök .

A van amikor répa van a sütötök helyett vagy alma .

Minden héten más ..

Ja és lazacolaj .


Jobb mint ha tápot kapna ?



2021. febr. 2. 07:07
 1/7 anonim ***** válasza:
47%

33 kg? Megbocsáss, de vagy nem amstaff, vagy hihetetlenül kövér.


Ez így a leírás alapján édes kevés. Milyen hús? Szénhidrátra semmi szüksége, pláne ekkora mennyiségben!

2021. febr. 2. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%
#1, azért az nem igaz hogy semmi szüksége rá. Nekem mikor főztem neki akkor külön mondta a doki, hogy főzzek neki egy kis barna rizst mert kell valamilyen féle szémhidrát is. Nem díszből szoktak rizst főzni a kutyáknak. Csak nem szabad túl sokat adni. Az meg nem lehetetlen hogy 33 kilósan amstaff legyen, én ismerek majdnem 40 kilósat is.
2021. febr. 2. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
31%
Előző vagyok, én nem gondolom hogy a tápnál ez jobb lenne. Egy 70%-nál magasabb hústartalmú tápnál nagyon nehéz jobban etetni, mármint olyannal ami nem táp. Én azt vallom hogy a barf jobb mint a táp, mert az szín hús, de csak akkor hogyha megbízható forrásból van a hús, pl tanyáról. A boltokban tele vannak nyomva mindennel a húsok, tehát semmivel nem ér többet mint a táp.
2021. febr. 2. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
64%

Egy darabig jó lenne, de lennének hiánybetegségei egy idő után. Ennél bocsi de a táp jobb...

Ha nem tápozni akarsz ajánlom figyelmedbe a Barfot.

2021. febr. 2. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
48%

Az összes legjobbnak titulált táp húsból és zöldségekből áll.

Én ezt főzöm:

-húsfélék: csirkecombfilé, csirke farhát, csirkezúza, pulykanyak, pulykacombfilé, marhamáj, marhalép, marhavese, báránytüdő, báránypacal, tőkehalfilé, hekkfilé, pangasiusfilé.

-zöldfélék: sárgarépa, fehérrépa, zeller, zöldborsó, cukkini, sütőtök, főzőtök, spenót, édesburgonya, brokkoli, cékla, spárga, alma, körte, eper, szilva, barack, erdei bogyós gyümölcsök, cseresznye.

-kiegészítők: zöldkagyló, lazacolaj, lenmagolaj, kókuszolaj, lucerna, spirulina.


Nem mindet 1xre, hanem változatosan, mikor mit összeválogatok nekik.

2021. febr. 2. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
22%
azt hittem, hogy 133 kilós 😐
2021. febr. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
79%
Egyrészt, nem kövér a kutyád, ez teljesen jó súly. Nekem is ilyen kutyám van, és mi is házi ételekkel etetjük. Igen, jobb a tápnál, mert tudod, hogy mit adsz neki, nem mindenféle keverék származék. Általában azok kötnek bele, hogy mit adsz, és miből mennyi elég, akik valami gagyi vagy középszerű táppal etetik a kutyájukat, és meg vannak győződve, hogy ez így tökéletes. Enyém csirke allegiás, az állatorvossal szoktuk mindig átbeszélni, hogy miket eszik. Azzal kell csak tisztában lenni, hogy mit szabad és hogyan, és mit nem. És a rizzsel sincs gond, én is keverek bele néha, még konzervekben is szokott lenni. Van pár recept a neten, az is tök jó, amit az 5ös írt. Kis zöldség, kis szénhidrát, hús, belsőségek, lehet bőven variálni.
2021. febr. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!