Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy reagáltok,ha arra értek...

Hogy reagáltok,ha arra értek haza,hogy a kutyátok rombolt,vagy szétszedett valamit?

Figyelt kérdés

Nem sokszor,de 2-3 havonta 1x tuti csinál vmi vállalhatatlant:)

Nem nagy dolgokat,de csak hogy párat említsek amit a 3 év alatt csinált mire hazaértem: sorba pakolta a cipőket a szőnyegen(behordta a nappaliba),lerángatta a fogasról a kabátomat(na jó,ez anyagilag fájt),szétszedte a fekhelyét,kipakolta a virágom a virágföldből. Onnan jutott eszembe a kérdés,hogy tegnap arra értem haza,hogy szétkapta a robotporszívót(szerencsére csak a tetejét,kar nem ért). Pedig idén még nem rombolt. Nyáron kint szokott lenni mikor dolgozom,olyankor "csak" gödröket ás,azt mondjuk 2 heti rendszerességgel.


2021. febr. 2. 07:51
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
59%
Amiben kárt tud tenni és ami veszèlyes lehet rá, pl. kàbelek, nincs előtte, ritkán fordul elő, akkor leszidom, de már olyankor előre lapít, ha tudja rosszat tett. Àlltalàban a saját jàtèkait szedi szét olyankor, cipőt ilyesmit soha nem ràgott el. Próbálom minél jobban lefàrasztani, így ő alszik míg mi dolgozunk.
2021. febr. 2. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
58%

Nekem 6 éves a kutyám és kiskorában csinálta csak azt, hogy futott felborított egy virágot és egy papucsot szétkapott. Mostmár imád a papucsainkon aludni😂. Továbbá 1 éves lehetett és valahogy bezárta magát a szobámba, de úgy hogy leszakította a falról a kábelt amit kb lehetetlen :D

Több kárt sose csinált:) Az a szokása maradt meg kiskorából, hogy egyik szobából a másikba áthordja a ruháinkat és amikor nem vagyunk itthon így alszik a ruhákon:D

2021. febr. 2. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
59%

Nem szidom le, kivéve ha pont rajta kapom. Ettől függetlenül szerintem érzik, hogy rosszat csináltak(vagy legalábbis, hogy aznap szebben kell velem viselkedni), mert a hangulatom, kisugárzásom gyorsan átvált.


Az elcsábulás tárgyát pedig én is próbálom biztonságos helyre rakni.

2021. febr. 2. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
53%

Csak akkor szidom le, ha rajtakapom.

Nem azt tudná, hogy rosszat csinált, csak azt látná, hogy valamiért dühös vagyok.

Igyekszem mindent elpakolni, ha nem sikerül, akkor levonom a következtetést, hogy mire kell még odafigyelnem. Egyébként apró károk értek: függönyrojt, jegyzettömb, konyhai papírtörlő guriga, ilyesmi.

2021. febr. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
79%
Ha rajtakapom, leszidom. Ha nem kapom rajta akkor csak össze takarítok hiszen akkor nem tudja miért kapja a leszidást így, nem szidom le. Szerencsére a kutyám kiskorában sem rombolt
2021. febr. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
33%

Csak akkor szabad szidni, ha rakta kapod, utólag nem fogjs érteni.


Én amúgy ilyenkor csalódok egy kicsit magamban, mert évek óta küzdünk a szeparációs szorongással, és ő pont emiatt csinálja...


Szerencsére most egy jó ideje nem volt semmi.

2021. febr. 2. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
65%

Az enyém csak lövész árkokat ás. Nem túlzás, ki sem látszik a kutya belőle. Egy ideig mindig betemettem, de aztán rájöttem ha egyet meghagyok akkor azzal el van hónapokig. Mikor arrébb vonul betemetem az előzőt.

A másik szokása, ha nem csukódik le a kuka teteje teljesen biztosan tudom, ha észreveszi akkor kicibálja belőle a legfelső zacsit.

Nem szoktam leszidni, mert valamivel el kell foglalnia magát, a fű meg visszanől. Inkább ezeket csinálja mint szétrágja a cuccaimat.

2021. febr. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
85%

Semmit. Utána már mindegy. Nem fogja tudni miért kapott ki.


De jobban elkezdeném fárasztani. Hosszabb séta, intenzívebb játék stb. És persze elszeparálnék minden rombolható dolgot. Amikor elhoztam a kutyát és nemtudtam milyen lesz minden vezeték, alacsony polc, konnektor elé kartonokat tettem, hogy ne is lásson tönkretehető dolgot.

2021. febr. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Egy időben a kutyám szerette cafatokra tépkedni a papírzsebkendőket. Amikor nem kaptam rajta, csak az eredményt láttam, akkor csak eltakarítottam, amikor rajtakaptam, akkor letiltottam. Leszokott róla. Annak nincs értelme, ha nem tettenérésnél szidod le, mert nem tudja, miért kapta.
2021. febr. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Egyébként a rombolás az unalom egyik jele, az ásás is. Ezt nem kell neki hagyni, de fárasztással kiküszöbölhető.
2021. febr. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!