Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy reagáltok,ha arra értek...

Hogy reagáltok,ha arra értek haza,hogy a kutyátok rombolt,vagy szétszedett valamit?

Figyelt kérdés

Nem sokszor,de 2-3 havonta 1x tuti csinál vmi vállalhatatlant:)

Nem nagy dolgokat,de csak hogy párat említsek amit a 3 év alatt csinált mire hazaértem: sorba pakolta a cipőket a szőnyegen(behordta a nappaliba),lerángatta a fogasról a kabátomat(na jó,ez anyagilag fájt),szétszedte a fekhelyét,kipakolta a virágom a virágföldből. Onnan jutott eszembe a kérdés,hogy tegnap arra értem haza,hogy szétkapta a robotporszívót(szerencsére csak a tetejét,kar nem ért). Pedig idén még nem rombolt. Nyáron kint szokott lenni mikor dolgozom,olyankor "csak" gödröket ás,azt mondjuk 2 heti rendszerességgel.


2021. febr. 2. 07:51
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Egyetlen egyszer csinált rosszat amióta megvan (4 éves), szétszedte a kedvenc szandálomat. Mikor hazaértem épp azt csócsálta. Én jól elvertem a szandál maradékával, leszidtam, azóta soha nem csinált ilyet.
2021. febr. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Az nem lehet,hogy tényleg érti h mi rosszat csinált?

Csak mert létezhetetlen ezt másra visszavezetni. Pl mikor először szétpakolta a cipőket,egy árva kukkot sem szóltam,csak elkezdtem visszapakolni a cipőket,míg ő beült a sarokba és elfordította a fejét. Ekkor már éreztem,hogy tudja h mit tett,de igazából akkor jöttem rá,mikor a virágos incidens volt. A szitu ugyanaz. Hazaértem,üdvözölt,majd bementem a nappaliba és megláttam a virágot. Hátranéztem,de már fülét farkát behúzva sunnyogott el. birka türelmem van,egy árva mukkot sem szóltam. Miután már sunyiba vágta magát,akkor megkérdeztem,h "mi ez,mit csináltál",de egészen addig nem szóltam. Létezhetetlen,h nem érti. Ha nem csinál rosszat hónapokig,akkor természetesen nem lapít soha. A legutóbbi porszívós eset ugyanúgy zajlott,bár egész addig míg nem tettem vissza a tetejét,nem vágta magát sunyiba.

2021. febr. 2. 12:10
 13/22 anonim ***** válasza:
Azert rombol,mert nemmozgattad le. Figyeld meg hany mozgatas kell egy heten,h ne romboljon. Ezek szefi t aktivabb kutyat valasztottal,mi t kellett volna.
2021. febr. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Nem csak lemozgatással lehet fárasztani, agyi fárasztás is fontos lehet. Fajtától is függ, hogy melyiket milyen mértékben érdemes, meg a kutya egészségi állapotától is. Egy idősebb kutyának már kevesebb mozgás kell, de az agyi fárasztást igényelheti attól, egy agárnak kell pár nagy sprint, aztán alszik egész nap, egy vizslával többet kell futni, egy terelőt fizikailag és agyilag is le kell fárasztani... stb.

Rombol, mert unatkozik, találj neki elfoglaltságot, fizikait, szellemit. Nem tudom, van-e snacklabdátok, az enyém nagyon szereti, egész jól le tudja kötni magát vele egy darabig, ha szeret szaglászni a kutyád, egy szimatszőnyeg jó beruházás lehet, de te is varrhatsz ilyet, ha van kézügyességed hozzá, csak pár tipp.

Egyébként ha kaptad már rajta, azt megjegyzi, és érteni fogja akkor is, ha csak utólag vonod kérdőre, mert egyszer már bevésődött (amikor rajtakaptad).

Fáraszd le jobban, foglald le, és nem fog rombolni. Ha elég idős hozzá, és futhat, akkor futhatsz is vele, ha szeret labdázni, apportozhattok, ha komplexebb fárasztás kellene, akkor lehet agilityzni, az nem csak fizikailag fárasztja, taníts neki trükköket.

2021. febr. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

1 évben ezek szerint 4-5 alkalommal nem fárasztottad le xD Hááat azt kell mondjam,hogy ennél nagyobb gondod ne legyen az életben :)

Egyébként az enyém is tudja ha rosszat csinált,mar ha belépek a kapun és összehúzza magát,akkor tudom,hogy valami olyat csinált amit nem kellett volna. Szerencsére nálunk is csak minden szökőévben van ilyen.

2021. febr. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Ennél többet nem tudok neki nyújtani! Reggel 1 óra futás munka előtt. Esőben,hóban,szélben. Mindig. Délután meg 16 órától vele foglalkozom 22óráig,ebben minden benne van(séta,játék,tanulás).


Jobban elfogok pakolni az biztos,de most 3 hónapig nem fog rombolni :D Egyébként van kamerám,reggel 8-tól 13ig alszik. 13órától kezdi a ramazurit. De csak a saját játékjait piszkálja. Este össze szoktam vele pakoltatni ,hogy másnap már az is élvezetes legyen,hogy válogathat közülük. De 3 havonta azért csak érdekesebb más is.

2021. febr. 2. 12:53
 17/22 anonim ***** válasza:
Ha tudod, hogy van egy ilyen ciklikusság, akkor olyankor vegyél neki valami új játékot, rágcsálnivalót, hátha az újdonság eléggé eltereli a figyelmét másról.
2021. febr. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Igen ez lesz:)

Meg vhol olvastam,hogy fele játékját vegyem el 2-3 hétre,hogy mikor visszaadom,akkor újdonság legyen neki. Szerintetek ez így valós?

2021. febr. 2. 13:08
 19/22 anonim ***** válasza:
Lehet, érdemes kipróbálni, az én kutyámnak van olyan játéka, ami elsőre nem volt érdekes, később meg érdekesnek találta, aztán megint más volt az érdekes.
2021. febr. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Az en kutyam bazinagy ... van is benne kraft rendesen ... meg sem rombolt meg soha. Pont az a dolga, hogy vedje a gazdi holmijat, tehat nalunk minden patent. Jo, a jatekait neha meg kell varrni, de alapvetoen a jatekaira is figyel :)

Nem is tudom mi lenne, ha tombolni valo kedve lenne ... szerintem lebontana a hazat :D

2021. febr. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!