Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sántít a kutyám a semmitől?

Sántít a kutyám a semmitől?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egyik első lábára tegnap este óta sántít a kutyám. Nem csinált semmit, rágta a házban a csontját és mikor felkelt egyszer csak sántított. Gondoltam elmúlik ma reggelre de nem. Nagymamám írt, hogy rá se bír állni az elsőre nagyon sántít. Ő biztos nem tud vele mit kezdeni de én mit tudok tenni, ha hazaérek? Átmeneti otthoni megoldásnak jó, ha beborogatom? Esetleg kálcium, v valami? Tegnap végig tapogattam, nem éreztem a mancsába semmit. Nem tudtam rájonni, hogy pontosan hol fáj neki. 1,5 éves boxer.
2021. febr. 2. 10:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Már rég kértem volna időpontot egy állatorvosnál.


Akár meghúzhatta amikor leugrott az ágyról/valahonnan, vagy a szalagja is sérülhetett. Tapogatással akkor se éreznél semmit ha lenne ott valami gond mert nem vagy orvos.

2021. febr. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Orvos mindenképp! Kálciumot pedig ne adj neki, hacsak nem az orvos javasolja!

Lehet váll vagy könyök gond is. Diszplázia vagy ocd is. Leszűretted az öröklött betegségekre? Vagy legalább a szülei szűrtek, mentesek?

2021. febr. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Szülei szűrtek. Nálunk minden másnap van orvos ugye az egyik nap ma de bejottem dolgozni, szerdán lesz. Nem tudom tényleg csak a szőnyegen rágcsált és már így állt fel. Lehet hülye vagyok ne öljetek meg de diszplázia nem hátsó lábon lehet észrevehető?
2021. febr. 2. 10:26
 4/17 anonim ***** válasza:
93%
Nekem ez volt két éve nyáron. Felhívtuk az állatorvost, levittük röntgenre. Semmi nem látszott, viszont volt egy kis láza, meg kicsit bedagadt a mancsa. Mondta a doki hogy beleléphetett valamibe, vagy meghúzta, megrándult ilyesmi. Ez a rándulás lehet egy rossz ugrástól, ilyen sportsérülés tulajdonképpen. Kapott fájdalomcsillapítót és antibiotikumot, egy hét alatt rendbejött neki.
2021. febr. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Ráírtam az orvosra a privát profilján remélem válaszol és ad tanácsot! Otthon áttapogatom megjobban könyök váll részén is alaposan
2021. febr. 2. 10:34
 6/17 A kérdező kommentje:
Most jut eszembe, hogy tegnap előtt megégette magát sétánál ilyen kültéri kenyér sütő kemencében, nem tudtam, hogy üzemel. De akkor nem volt baj, Kijöhet ez 1,5 nappal utána vagy esélytelen?
2021. febr. 2. 11:03
 7/17 anonim ***** válasza:
79%
Nincs külső sérülés? Gyulladás, égés?
2021. febr. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
A semmitől biztos nem. Ha nincs külső sérülés, akkor belül lesz a gond azt meg csak orvos tudja megállapítani vizsgálatok után. Remélem hamar vissza ír neked. Gyógyulást a kutyusodnak!
2021. febr. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Fressnapfos állatorvosnak is írtam, azt jelezte válaszolt de nem találom hol
2021. febr. 2. 14:32
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Ezt most nem igazán értem. Miért nem hívod fel és viszed be? Sosem hallottam még ilyet, hogy üzenet formájában kér valaki tanácsot orvostól, látatlanban.
2021. febr. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!