Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fajtiszta kutyának utólag...

Fajtiszta kutyának utólag törzskönyv, hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Családtól elhoztam egy fajtiszta kutyust, szülei törzskönyvezve voltak. Viszont én nem kaptam hozzá semmilyen papírt, tudom ezeket utólag pótolni? Milyen költségei vannak ennek, mi kell hozzá pontosan?


2010. aug. 16. 11:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
63%

Attól függ ha tényleg fajtatiszták a szülei és tényleg van mind a kettőnek törzskönyve.

A kutyákat 6 hónapos korig lehet törzskönyvezni.

El kell kérni a szülők törzskönyvét és a meoénél kell érdeklődni vele :)

Sok sikert :)

2010. aug. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
47%
*Ja és akkor fajtiszta ha anyja apja kutya és akkor fajtatiszta ha anyja apja egy fajtából származik ;)
2010. aug. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
41%
Miért nem vettél rendes helyről kutyát? Mostmár bánhatod. Nem hinném hogy így utólag lehetne neki. Ahhoz szükséges lett volna pl kennelnév a család kutyáira.
2010. aug. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
50%
attól még lehet az rendes hely....te idióta
2010. aug. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

A törzskönyvet csak a tenyésztő tudja lekérni a kiskutya 6 hónapos koráig:

feltétele hogy legyen a tenyésztőnek kennelneve kiváltva

a tk. neki (ha meoe tag) 5500 ft-ba kerül chippel együtt. Azonban egy kiskutyát nem lehet le tk.ezni, vagy az egész almot vagy egyet sem.

2010. aug. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
44%
Nem lehet rendes, mert hiába jóakarók, csak ártanak a fajtának. Szerinted értenek a tenyésztéshez? Nem hiszem! Akkor pedig csak összerakosgatnak két kutyát oöszt csá, pedig tudod milyen bonyolult ez, te idióta? -.-" Ez bizony szaporítás akkor is ha jóhiszemű.
2010. aug. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Bozsikrisz ***** válasza:
75%
Lehet rendes hely, de egy lelkiismeretes tenyésztő nem ad el kölyköt törzskönyv nélkül, még hobbi célra sem.
2010. aug. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
12%
Azért nem adták oda hogy ezzel is csökkentsék az esélyét hogy az új gazda szaporítson vele. Jól tették, minek neked az a törzskönyv ha tudod hogy fajTAtiszta? Tk csak a tenyésztéshez kell, kérdésedből ítélve nem vagy tenyésztő, tehát ne tenyéssz, tehát nem kell a törzskönyv.
2010. aug. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
32%

bocsi hogy offolok, de a FAJTISZTA AZ HELYES.


és nem szó szerint faj-tiszta, hanem rövidebb így mondani. kb. mint az angolban a you are-- you're, és így könnyen értik your-nak.


szóval így is mondják, de nyilvánvalóan fajtára értik nem fajra, csak így rövidebb. biztos forrásból tudom

2010. aug. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Bozsikrisz ***** válasza:
81%

Kedves utolsó, ritka nagy baromságokat írtál:D

Tehát úgy érted, hogy senkinek ne adják oda a törzskönyvet, csak annak, aki tenyészteni akar, vagy kiállításra vinni?


Szerintem ezt a választ vagyük úgy, mintha meg sem íródott volna:D

2010. aug. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!