Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám megtanítani a...

Hogyan tudnám megtanítani a kutyámat, hogy ugatással jelezzen ha elájulnék és ne fusson el ha baj történik?

Figyelt kérdés

Jó lenne ha lenne valami leírás, hogyan lehet erre megtanítani egy kutyát.

Tehát a cél:

- maradjon mellettem akkor is ha nem vagyok eszméletemnél

- ugasson hogy a járókelők felfigyeljenek ránk.



2021. febr. 3. 08:14
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
94%
Ehhez profi kiképző kell.
2021. febr. 3. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
88%

Alapengedelmesség, hogy ne menjen el. Vagy a póráz hozzád van csatolva.

Fókusz a gazdán, rád-rád néz bizonyos időközönként. Nem szabad, hogy bármi más érdekesebb legyen nálad.

- Parancsra ugatnia kell.

- Játék, vagy szuper juti legyen nálad, amire felpörög, és élvezetből hajlandó dolgozni.

- Mondod neki hogy ugasson. 1-et ugat, juti, nagy játék. Húzod tovább szép lassan, mire már folyamatosan ugat.

- Ha már parancsra folyamatosan ugat rád, lefekszel ls akkor kivárod hogy ugatni kezdjen magától is. Akármilyen hangot ad, ki, akármilyen röviden, juti. Aztán már csak az ugatást jutalmazod le.

- Addig ismétled, amíg össze nem köti a kettőt - gazdi fekszik, ugatnia kell.

- Kiviszed a házból a trükköt, a kertbe, a ház elé, az utcára, stb...Sokat gyakorolsz vele.

2021. febr. 3. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
94%
Persze ebbe rakni kell plusz lépéseket, hogy meglegyen az átmenet. Kutyafüggő teljesen. Azt se biztos, hogy a kutyád alkalmas lesz erre, egyáltalán figyelni tud-e rád séta közben. Egyébként én is kiképzőt ajánlok, vagy ha nagy a baj, igényelj segítőkutyát...
2021. febr. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
98%

Nem vagyok profi kiképző,de én megtanítottam a kutyámnak,hogy ugasson ha "összeesek".

Először megtanítottam,hogy ugasson parancsszóra.

Majd kiterültem és szóltam,hogy "ugass". Pár nap gyakorlás után már nem kellett szólnom,hogy ugasson.

Amit még gyakorolnunk kell ,az az,hogy sokáig ugasson. De ha sokáig fekszem a földön,akkor ha abba is hagyja,újra kezdi.

2021. febr. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
17%
Klikker + vezényszó + jutalomfalat.
2021. febr. 3. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
75%

Először is tanítsd meg az alapokat: ül, fekszik, áll, maradsz, lábhoz, helyedre, nem, le, tiéd, stb. hogy teljesen stabilan menjenek.

Mire eljutsz erre a szintre rá fogsz jönni magadtól is.

2021. febr. 3. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
90%
Vedd fel a kapcsolatot egy segítőkutya kiképző egyesülettel, erre instant megoldást nem biztos, hogy találsz. Itt vannak egyesületek felsorolva, szakterülettel, elérhetőséggel: [link]
2021. febr. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Tuti nem fognak segíteni nekem hogy mit hogyan csináljak, szakképzett segítőkutyára meg nincs szükségem. Főleg pánikrohamok gyötörnek szerintem, legalábbis az orvosok MÉG nem találtak semmit. Megnyugtatna a tudat hogy ha valami miatt elveszteném az eszméletem, a kutyám nem csatangol el, hanem még segít is. Főleg erdőben sétálunk, olyan útvonalakon ahol kevesen járnak.
2021. febr. 3. 09:59
 9/21 anonim ***** válasza:
Miből gondolod, hogy nem fognak neked segíteni?
2021. febr. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Azért amiért egy kutyakiképző sem osztogat ingyen tanácsokat.
2021. febr. 3. 10:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!