Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni egy olyan...

Mit lehet tenni egy olyan kutyával, amelyik addig tör zúz, ameddig be nem engedem a lakásba?

Figyelt kérdés

#kutya #tör zúz
2021. febr. 3. 09:20
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
83%
A kutyát megkötni jogszabály ellenes egyébként. De kösd meg, aztán a következő viharban majd szépen megijed, megpróbál biztonságos helyre jutni, aztán felakasztja magát...
2021. febr. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
28%
Dehát pont úgy viselkedik mint egy normális kutya, mindent megtesz azért hogy bejusson hozzád a házba ha fél vagy ha magányos, te ezt meg is erősítetted benne, mert ha így viselkedik, akkor megjutalmazod azzal hogy beengeded. Én azt nem értem hogy a menhely minek adott ilyen szociális kutyát egy parasztnak aki kizár egy családtagot a az udvarra.
2021. febr. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
94%
Nem egyformák a menhelyek, vannak, akik nagyon kukacoskodnak, de ez meg a másik véglet, hogy nem nézik, hova adják a kutyát, csak vigye valaki. Valahol a kettő között lenne a normális. A kérdezőnek valóban nem lett volna szabad odaadni ezt a kutyát.
2021. febr. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
18%
10-es vagyok 11-nek mondom, hogy sok kutyánk volt már és van az a pont amikor meg kell kötni a kutyát. Nem fogja felakasztani magát ez egy hülyeség. De amúgy se azt mondtam, hogy egy nagy viharban is legyen megkötve. Akkor kell megkötni ha rombol, utána elengedni, ha megint rombol újra megkötni. Így ki fog benne alakulni, hogy nem rombolok mert akkor megköt a gazdám. A kutya soha nem érezheti azt hogy ő diktál. Régen a nagyszüleim is így fegyelmezték a kutyát vidéken, meg mindenki más is. Mindegyik jól nevelt kutya lett pedig nem jártak iskolába.
2021. febr. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
93%

Megpróbálhatsz egy kutyaiskolát, én adnék neki egy esélyt, van amelyik suli elbír a problémásabb esetekkel is. Egy jó szakember segítségével van esély arra, hogy ez megoldódik, és amúgy jó buli egy ilyen program mindenkinek.


Jelenleg nekem is van egy problémás menhelyi kutyám, már megevett egy ajtót amikor 10 percre bezártam egy szobába (kaja,fekhely,játék,víz,séta után). Idegenekkel szekrényeket pakoltunk, és állandóan útban volt, vagy a szekrényben :D

Nála erős a szeparációs szorongás. Mi dolgozunk rajta, de ő is kinti-benti kutya lesz, és eddig még csak a benti része megy. Az is fenntartásokkal. Örökbefogadott kutyákkal bárki bármit mond, sokkal nehezebb ezt el kell ismerni. Főleg ha bántalmazottak, elhanyagoltak, vagy ha 5 évesen nem tanították meg nekik az alap parancsokat. Kitartás, ha dolgoztok rajta akkor van esély a javulásra.


Ha a te kutyád tudod mi motiválja, figyel rád ha együtt vagytok vagy magadra tudod irányítani a figyelmét, és esetleg van külső segítséged is (ami a legjobb, suli vagy tréner), akkor nem lesz gond. Csak sok munka, de ez ezzel jár. Valószínűleg a rangsorral is bajok vannak nálatok, de ezt is lehet orvosolni.


Kicsit nem értem azokat, akik az ilyen esetekben állatkínzásról kiabálnak, ugyanis NEM EGÉSZSÉGES ha a kutya levegőt sem tud nélküled venni.

2021. febr. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
57%
2021. febr. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
2021. febr. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
18%
Nagymamám kutyája egy időben normál kutyalánccal volt megkötve, mégis felakadt a házába, nem halt meg szerencsére, de 20cm mozgástere volt. Mióta jó a kerítés nem kell megkötni. Én akkor kötöm meg a kutyát ha nyitva a bejárati ajtó és kiengedem a frisslevegőre, ilyenkor bem tudom mindig felügyelni a kapu meg még nincs. Őt 10 méteres textilpórázzal kötöm ki, de azzal is simán felakad bárhová. Mondjuk hámra csatolom így sokminden nem történhet vele, de a kikötés hosszútávon ellenőrzés nélkül veszélyes
2021. febr. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
23%

Nem érted meg, hogy nem azt mondom, hogy folyamatosan meg kell kötni? De linkelgessél csak cikkeket ahol a kutya 10 évig meg volt kötve és enni se kapott. Annyira értelmetlen vagy hogy az már vicc.

Én befejeztem. Felőlem verje szét akkor a házat a kutya :)

2021. febr. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
2021. febr. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!