Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A mudi, kuvasz, németjuhász...

A mudi, kuvasz, németjuhász megvédi a gazdáját, ha szükséges? Pl séta közben.

Figyelt kérdés

2021. febr. 3. 17:59
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
82%

Mitől kellene megvedeni?

De ez inkabb függ a kutya szemelyisegetol, mint a fajtajatol. Lehet erre kulon kepezni is.

2021. febr. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim válasza:
89%
Ha úgy van nevelve, megvéd
2021. febr. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
78%

Nem fajtafüggő a kutya védelmi ösztöne. Egy csivava is megpróbálhat védeni, ha kell, persze nyilván nem ugyanolyan hatékonysággal, mint pl. egy rottweiler.


Ahogyan az emberek sem születnek harcművésznek, a kutyát is nevelni kell az őrzésre. Természetesen van veleszületett ösztöne és képessége, de ugyanígy bármelyik ember is tud verekedni, ha muszáj. Nem mindegy azonban, hogy egy fekete öves karatemester oszt megfontolt csapásokat, vagy egy rémült átlagpolgár csapkod és sikítozik.


A kérdésed akár az is lehetne, hogy egy családtagod megvédene-e egy támadótól, ha szükséges. Biztosan meg akarna, kérdés, hogy tudja-e, hogy kell, sikerülne-e neki.


Ami a fajtát illeti, a kuvaszt és a német juhászt gyakran képzik őrző-védő feladatra, hiszen eleve erre lettek kitenyésztve, megfelelő hozzá a fizikumuk. A mudi is csibészeltethető, de mivel kisebb testű, ezért nem kifejezetten a legjobb választás.


A probléma az, hogy a gyökereket nem érdekli, milyen kutyával vagy. Engem tizenéves koromban többször is megtámadtak kutyasétáltatás közben. Rendszerint valami nagypofájú paraszt rontott ránk, aki azt hitte, ő az élet császára. Volt, hogy vasvillával rohant ki a házból valaki, hogy állítólag nem tud aludni attól, hogy mi az utcán sétálgatunk (nem, a kutya nem ugatott, de ha ugatott volna, ez akkor sem normális). De cigányok is volt, hogy bekóstoltak, el akarták rabolni a kutyámat. Az előbbire rendőrt hívtunk, el is vitték. A másik támadóm rosszabbul járt. Ha ő válaszolna itt, biztosan azt válaszolná, hogy igen, a német juhász megvéd. De nem hiszem, hogy a keze alkalmas-e még rá, mert eléggé meg lett csócsálva, amikor a falkavezér nyakörvéhez nyúlt. De volt olyan is, aki autóval próbálta meg elütni a lakótelepi sétálóutcán a kutyámat, puszta szórakozásból. Akkor a kiképzettsége mentette meg, mert azonnal behívtam, és beálltunk egy betonoszlop mögé. Erre is hívtam a rendőrséget, de le se szarták.

2021. febr. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
88%

Egy keverék is megvéd, ha olyan a jelleme. Az enyém volt, hogy kiszúrt egy szatírt a ligetben a bokorban, először elkezdett morogni, mozdulatlanul állt, nem is tudtam mi van vele, valahogy megérezte, a rossz szándékot az emberben, vagy nem tudom. Aztán olyan vadul elkezdett ugatni, hogy rá sem ismertem. Pár pillanat múlva látom, hogy egy faszi kiugrik a bokrok közül és elszalad. Pedig nem is nagyméretű keverékről van szó, kb amstaff méretű, nem is ijesztő kinézetű.

Szerintem ezt a viselkedést akármelyik kutya tudja produkálni, amelyik szereti a gazdáját. Ha az enyémen akkor nincs póráz, lehet kikergette volna a világból azt a csávót.

2021. febr. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
86%
Nem feltétlenül. Mint az első válaszoló is írta lehet képezni rá. Vagyis talán jobb képezni rá, és jobb ha parancsszóra védi meg a gazdáját, mintsem önállósítaná magát, és olyanoktól is megvédi, akitől nem kéne. A nagyon szelíd kutyával meg az a baj, hogy akkor se támad, ha a gazdinak szüksége lenne rá. Nekik (is) kutyaiskola ajánlot.
2021. febr. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
78%
A mudi nem harcias, hanem terelő kutya, a kuvasz garantáltan megvéd, idegenekkel szemben harcias fajta, a németjuhásznál nagyon egyénfüggő, ugyanis van köztük jó örző-védő, de sok köztük a barátságos vagy a félénkebb típus. A németjuhászt tanítani kell védésre, a kuvasz ösztönösen véd, viszont nagyon határozott, következetes, erős gazda kell hozzá, különben könnyen veszélyessé válhat.
2021. febr. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
27%

Kiképzett kutya igen.

De kevés kutya alkalmas őrző-védőre...Németjuhász általában jó, tanítható erre, de láttam már olyat is, akinek a kutyája (showline) egyáltalán nem mutatott erre hajlandóságot. Ösztönfüggő.


Mudit nem láttam még őv-ni, kuvaszt igen, az se volt rá alkalmas. Szintén showline, szép volt, de ennyi.


De csodát ne várj egy séta alatt, inkább csak bajod lenne belőle ha valakit megharap. Inkább sétálj biztonságos helyen.

2021. febr. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
80%

Képzés nélkül nem.

Képzett kutya pedig fegyvernek minősül, szigorúan tilos emberek ellen használni bármilyen formában. (Nyilván a házőrzés más kategória, bár ott is csúnya perek lehetnek ebből.)

2021. febr. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
79%
A kuvasz nagyon jó örző védő kutya, de ha olyan tenyésztőtől veszed, aki csak a szépség alapján tenyészti (showline) akkor érhet csalódás. Egy kuvasz nem a legalkalmasabb arra, hogy személyi testőrt játszon, mert ha emberek között sétáltatja és valaki felé nyúl, hogy megsimogassa, könnyen harap.
2021. febr. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
Tényleg gyönyörű, és hatalmas kutya volt, nagyon büszke volt rá a gazdája. De tényleg látszik itt - is - a különbség a munka és show vonal között.
2021. febr. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!