Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanitas után hiába a...

Ivartalanitas után hiába a gallér, birizgalja, kaparja, nyalja mi lesz?

Figyelt kérdés

5 napja volt a műtét, azóta már a harmadik 4 ezer forintos burat használtuk el, letepi, szándékosan nekimegy a falnak, fának, olnak, bárminek, hogy törjön szét a búra és hozzaferjen a sebhez, és tudja nyalogatni ..

Mit csináljunk, kérlek segítsetek és ne bantsatok



#kutya #Ne bántsatok
2021. febr. 3. 18:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A gallér nekünk sem vált be, ellenben a műtét utáni ruha igen :) Nem zavarja a kutyát sem a látásban, sem a mozgásban.
2021. febr. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
34%

Ha rendesen van feltéve a gallér (és megfelelő méretű), nem tudja levenni.


Próbálkozzatok műtét utáni ruhával, vagy van olyan körgallér, ami olyan mint egy felfújható úszgumi. Nem tudja odahajtani tőle a nyakát, így nem tudja nyalogatni a sebet.

2021. febr. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
63%

Nekunk azt tanacsolta az allatorvos a törés ellen, hogy tekerjem körbe azzal a szürke eros ragasztoszalaggal a szélét a gallernak akar tobbszor is, mert ott tud megrepedni a szele es tovabb torik. De ha ossze van ragasztva, az egyben tartja hiaba reped a szele.

En nem ragasztottam le ennek ellenere, azt a 3 napot kibirta a kutya meg a galler is, pedig bulldozer modjara kozlekedik o is.

2021. febr. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
14%
Szájkosarat kell tenni rá nem rácsosat mert azzal is vakar hanem van az olyan ami csak egy pánt a szája körül.
2021. febr. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
4es Azt kb 2 perc alatt leszedi a mancsaval, ellenben meg inni sem tud benne, zavarobb a kutya szamara, mint a galler. Akkor mar inkabb a ruha.
2021. febr. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
41%
régi pólót kell ráhúzni, az laza is, meg védi is a sebet.
2021. febr. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
En kutyam elso nap kiszedte a varratait. Mutattam a dokinak, mondta semmi gaz akkor kenegessem Bactroban kenőcsel ... napkozben ratudtam szolni ha bantotta, de ejjel ugy is azt csinal a kutya amit akar. Arra figyelj, hogy ne fertozodjon el, ne gyulladjon be ... mert akkor bantja a kutya. Enyem azutan, hogy kiszedte a varratokat, utana mar nam nagyon birizgalta ... csak a varratok zavartak.
2021. febr. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszaitokat

Egy másfél éves nagy darab kan németjuhász kutya, és erőszakos, morog, harapni nem harap hála a jó égnek

Emiatt a viselkedés miatt a tesztoszteron túltengés miatt csináltuk elsősorban a műtétet

Nőstény para eddig nem volt, bízunk benne hogy nem is lesz...

Az orvos azt mondta hogy kb 3 hét kell amíg kiurul a tesztoszteron, tehát most még (5 nap után) nincs változás... Morog...

Napközben amennyit tudok kint vagyok vele, 4 perc kiabálás után abbahagyja a birizgálást ha mazlim van

Az áorvos azt mondta hogy a ruha esélytelen

A bibije nem véres, de piros (azzal gyozkodom magam hogy 5 nappal a műtét után ez normális

???????)

Azt érzem hogy tehetetlen vagyok, tehetetlenek vagyunk...

Létezhet olyan hogy nyilván figyeljük hogy jól legyen stb, de hogy várunk napokat, heteket és minden rendben lesz?????

Tudom hogy ez nem vall jó gazdára, de elkeseredett, csalódott, tehetetlen vagyok...

A sebhez hozzaerni nem lehet mert morog, durván morog, tehát a betadinozas meg ezek nem jöhetnek szóba...

2021. febr. 3. 19:22
 9/14 anonim ***** válasza:

Esetleg ilyen gallér?

[link]

2021. febr. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

De jó 😄

Köszönöm szépen

2021. febr. 3. 22:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!