Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a különbség a szaporítók...

Mi a különbség a szaporítók és az ilyen “nem létező” fajtájú törzskönyves kutyatenyésztők között?

Figyelt kérdés

Tehát ha olyan kutyafajtáról van szó amit az FCI nem fogad el, például amerikai bulldog...

Az miben más mint a szaporítás?


Vagy mondjuk egy kontinentális bulldog tenyésztő?

Ugye azt nem csak az FCI nem ismeri el, hanem egyik hasonló szervezet sem...



2021. febr. 4. 09:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
71%
Ez paradox, amit nem ismernek el, abból nincs fajtastandard, nincs mi alapján törzskönyvet kapjanak.
2021. febr. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
96%

A MEOESZ pl elismeri, hogy van kontinentális bulldog és sok kiállításon van neki bírálat is...


Az ilyen kutyákat tenyésztők szüretnek a betegségekre és törzskönyveztetnek minden kölyköt, amiben nyílván a felmenők is fel vannak tüntetve.

Van egy standard, ami szerint szelektálnak, hozzájuk is mehet a MEOESZ alomellenőrzésre, így remélhetőleg jól tartják a kutyáikat és megválogatják a kölykök gazdáit is.

2021. febr. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

[link]


"A hivatalosan elismert két típus, a Standard és a Bully. Az ABNA (American Bulldog National Alliance) elvárja a külön bírálásukat."

2021. febr. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszi! Én lehet, hogy majd Ausztriából, vagy esetleg Németországból szeretnék ilyen kontinentális bulldogot...

Alapvetően nagyon szépek a kutyák, meg sokkal egészségesebbek mint egy angol bulldog (persze azért Ők sem tökéletesek ebből a szempontból, tudom), videókból látszik, hogy foglalkoznak velük sokat a tenyésztők, meg a kutyák ára is elég magas, szóval nem hiszem hogy problémásak lennének...


Csak nem tudom, hogyha nem ismeri el az FCI ezt a fajtát, akkor mire lesz érdemes majd odafigyelnem, milyennek kell lennie a törzskönyvnek, meg ilyenek...


Meg úgy általánosságban, hogyha valaki megkérdezi az utcán, hogy milyen fajta, hogy mondjam el hogy nem is teljesen elismert fajta, de nem is szapis?


Még sokat kell tanulnom a témában, vagyis még azért nem mostanában fogok kutyát venni...

2021. febr. 4. 09:47
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Az fci nem az atyauristen, csak a hozzá önként csatlakozott országos szervezetek fölött van szava, de pl az usa-ban nincs is képviselete. Értsd, olyan mint a meoesz, nem egy hatóság, csak egyesület, nincs kényszerítő ereje, max nem ad neked törzskönyvet, de ezzel vége is a hatlamának. Sőt alapíthatsz saját egyesületet, saját standarddal és osztogathatod a saját törzskönyveidet, akinek jónak látod.
2021. febr. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak az FCI van.
2021. febr. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a linket is! Sajnos most nem tudom megnézni, de majd este, otthon számítógépről megnézem...


Hogy őszinte legyek, (biztos én vagyok a hülye) nekem ez eddig elég érthetetlen...

Ha bárki kitalálhat egy standardot és osztogathat törzskönyvet, akkor ez így eléggé elveszíti az értékét, nem?

Vagyis akkor nem is a standardra meg a törzskönyv meglétére kell ügyelni, hanem arra hogy a kutyák “minőségiek” legyenek?

Például legyenek a felmenők állatorvos által szűrve?


Viszont ha ezek a dolgok rendben vannak, azt mi garantálja számomra, mint laikus számára, hogy pusztán a kutya anatómiájából mondjuk nem adódhatnak nagyobb gondok?

2021. febr. 4. 09:56
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

"Meg úgy általánosságban, hogyha valaki megkérdezi az utcán, hogy milyen fajta, hogy mondjam el hogy nem is teljesen elismert fajta, de nem is szapis?"


Válaszolsz a kérdésre szépen, hogy kontinentális bulldog.

Hidd el, senki nem áll neki megszakérteni, hogy melyik szervezet ismerte el, nem ért hozzá annyira az átlag ember.


Mondok saját példát. :D Golden retim van, nem egy kivételes fajta, jellemzően mindenki ismeri a kutyás filmek miatt, max a labradorral keverik.

Egyszer séta közben sikerült egy ilyen beszélgetést lefolytatni valakivel:


- Hé, hé, milyen fajta az a kutya?

- Goldi. Golden reti.

* bámul üres tekintettel*

- Golden retriever.

*két perces néma csönd, emészti a hallottakat*

- Akkor ez egy külön faj, ugye...?


Szerinted egy ilyen valaki fennakadna azon, hogy milyen bulldog a bulldogod? :D

2021. febr. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van olyan tk-s kutyám, aminek a fajtáját az FCI nem ismeri el. A tenyésztőm kijár Németországba a kutyáival, ott is törzskönyvezteti őket. Ott elismert.
2021. febr. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
86%
Bárki kitalálhat új fajtát, de egy új fajta kitenyésztése sok idő és sok kutya. Egy szimpla keverékre nem fogod tudni azt mondani, hogy új fajta, de ha adott céllal tenyésztenek ki több év munkával, idővel stabilizálódnak az elvárt tulajdonságok, közben persze lesznek olyan keverék egyedek, amik ennek az elvárásnak nem fognak megfelelni. Pl. magyar fajták közül a sinka is még fiatal fajta.
2021. febr. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!