Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tennél, ha egy nagyobb...

Mit tennél, ha egy nagyobb kutya rárontana a tiédre séta közben, fel lehet erre egyáltalán készülni?

Figyelt kérdés

"Harci" kutyám van, tehát sok félni valóm nincs, de mégis bennem van, ha valahonnan kiszökik egy kau, káj, moszkvai, sok esélyünk nem lenne, mert ezek nagyok és nincs rajtuk fogás a sok szőr miatt.

Paprika sprayn gondolkodtam, de azt ha nem tudom olyan célzottan fújni, akkor a sajátomnak is baja lehet tőle.

Tehát ha nincs nálad semmi, hogyan védekeznél?

Régebben a közepes keverékemmel voltak necces szituk, de az ordítás a közeledő kutyával, valamint hogy a sajátom elé álltam az eddig bejött, de ha mar megtörtént a támadás, mit tennétek?



2021. febr. 4. 11:19
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
73%

Belerugok. Vagy ha latom messzirol, hogy aggressziv, elkerulom. Szerencsere eddig csak olyanok jottek szembe, akik ha meglattak, inkabb figyelmen kivul hagytak.


A kiskutyamat inkabb felveszem, a nagyot elhuzom.

2021. febr. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
75%

Legutobb egy durvan tulsulyos kistestu kutya (valami keverek) jott a malinoisom fele, ugatva es morogva...Nem tul okos dontes.


A gazdaja, egy oreg hapsi ott allt a kutyaja mogott 5 meterrel (poraz nelkul volt), itt eleg volt hogy rakiabaltam a kutyara es a sajatom ele alltam.

2021. febr. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
11%
Ha harci kutyád van, akkor inkább a tied fog rárontani mások kutyájára. Inkább a többi gazdának kell védekezni a harci kutyák ellen.
2021. febr. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
66%
“Harci” alatt biztosan bully typeot ertett, amivel nincs semmi gond, ha meg van nevelve. De ez minden fajtara igaz!
2021. febr. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
85%

Nálunk egy óriás uszkár okoz problémát.

Mudim van (kan), és az uszkár már többször ránk rontott.. Sajnos ki tud bújni.


Eddig leordítottam a kutyámról, de általában sajnos verekedne.. Szerencsére a kiabálástól fél, otthagyja a kutyámat.


Azért sokkal nagyobb, mint egy mudi.. Nem is értem, akinek ilyen drága kutyája van, az miért nem vigyáz rá, és miért tartja kint??

2021. febr. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Kedves 3as, pórázon van, és nem is agresszív, amíg nem provokálják, úgyhogy aligha fog támadni bárkire is.

Videókon azt láttam, hogy a kutyát a hátsó lábainál fogva kell felemeleni es elengedi a zsákmányt, de én inkább a nyakánál fognám meg és próbálnám a földre nyomni.

2021. febr. 4. 13:45
 7/22 anonim ***** válasza:
79%
A lábasat nem próbáltam, de a nyakánál szerintem nem érsz el semmit se, nem fogja elengedni. Jobbik esetben, átfog a kutyáról a kezedre.
2021. febr. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
79%
Hord setabotot,vascsovet. Ecet sprayt. Nekem is konnyezik a azemem az ecettel valo takaritastol. Neh mar a kutyanak ne legyen peoblemaja.
2021. febr. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
71%

Én rugok. 2 közepes testű kutyát már leszereltem így. Elég jól célzok, mindkettő vinnyogva elrohant. Kistestű kutyáim vannak, nem tudják magukat megvédni.


(Egyik nálunk is uszkár volt, másik valami keverék)

2021. febr. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
77%

Támadásos esetben még nem volt részem, inkább csak tolakodó, szemtelen kutyákkal futottam így össze, hogy az enyémet lerohanták, olyankor ő a nemtetszését kommunikálja is a másik kutya felé. Ismerek is pár olyan gazdit, aki ezt nem bánja, sőt, örül, mert tudja, hogy a kutyája szemtelen, és örül, ha van olyan kutya, amelyik helyreteszi. Csak olyanok nem örültek eddig ennek a reakciónak, akiknek a saját kutyájuk az atyaúristen és kontroll nélkül odaengedik a kutyájukat más kutyához.

Viszont egy kollégám felesége már járt úgy, hogy udvarról kiszaladó kutyák megtámadták a kutyáját, a kiskutya úgy megsérült, hogy egyből állatorvoshoz kellett vinni, ő pedig nagyon megijedt, teljesen leblokkolt, kb annyi lélekjelenléte maradt, hogy a férjét felhívta telefonon. Én nem tudom, mit tennék hasonló esetben, igyekszem távolról kiszúrni a kockázatos helyzeteket, ha olyan helyre megyek a kutyámmal, akkor viszek magammal kutyariasztót, ebből van spray és ultrahangos változatom is, illetve van egy olyan önvédelmi spray-m is, ami zajt is csinál, ezt csak úgy magamnak vettem, kutyáktól függetlenül, még nem kellett használni egyiket sem.

2021. febr. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!