Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Eliminációs diétával kapcsolat...

Derjaderja kérdése:

Eliminációs diétával kapcsolatban tudtok tanácsot adni?

Figyelt kérdés

Ételallergia miatt a kutyánk (5 éves sharpei keverék) csak krumplit és húst ehet 3 hónapig, de nem lehet csirke, pulyka, hal vagy marha.

Eddig főleg konzervet kapott (select gold, wild nature).


Eddig most ezeket próbáltuk:

Sertéslapocka, kacsaszív, kacsazúza, sertéstüdő, sertésszív.

Még valami ötlet, milyen húst, hol vesztek, melyik részét adjátok?


Csontot nyilván nem kap.



2021. febr. 4. 23:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
20%
Állatorvos nem ajánlott hippoallergén tápot? Általában a Royal Canin-t szokták ilyen esetben ajánlani, legalábbis az én kutyusomnak azt kellett ennie a diéta alatt (ő is ételallergiás).
2021. febr. 4. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
43%
Hát egy eliminációs diéta nagyon nem így néz ki, ajánlom figyelmedbe a Barfot hogy ne össze vissza etess... ha kell segítség írj, mi már végig csináltunk eliminációs diétát.
2021. febr. 4. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
69%
Barf bolt-sokfele hus van ezeken kivul
2021. febr. 5. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A barfshopon van egy remek leírás (nem reklámnak szánom):


[link]


Röviden: Az rendben van, hogy bizonyos fajta húsokat ehet csak, de mellé kell vitamin és kalciumforrás is megfelelő arányokban, különben hiánybeteg lesz a kutyád.


Pontosan nem ismerem ezt a diétát, de ha nem zárja ki, akkor adhatsz mellé kollagént vagy zöldkagylóport is, ez jót tesz az ízületeknek.

2021. febr. 5. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

A belgyógyás, aki évek óta gondozza és egy ritka betegségét anno ő diagnosztizálta, javasolta így a diétát átmenetileg.

Igen, Royal Canint is akarunk venni, azt is javasolta.

A Barfshop és hasonlók nem tesznek bele adalékot, mert nem lehet olyan sem benne?

Köszi.

2021. febr. 5. 08:23
 6/11 A kérdező kommentje:

Mindenesetre megkérdezem tőle a vitaminokat. Béres cseppet is, régen azt is kapott.

Zöldkagylónak utanaolvasok.

2021. febr. 5. 09:20
 7/11 anonim ***** válasza:
33%
Nem ők nem tesznek bele semmit... egészségesebb mint a tápok főleg a Rc ami tele van gabonával és adalékanyagokkal
2021. febr. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
61%

Az eliminációs diéta, na az pont nem ilyen. Az a lényege, hogy LIMITÁLT összetevőkből álljon a kutya étrendje.

1 fajta fehérjeforrás

1 fajta szénhidrátforrás

éééés ennyi. Esetleg lehet 1 fajta zöldséget (pl. sárgarépa, sütőtök) hozzáadni és igény esetén olajat - de ezt előtte egyeztetni kell az állatorvossal.


Tehát NEM keverünk fehérjeforrásokat, mert így a büdös életbe nem fogtok rájönni, hogy az étel melyik összetevője váltja ki az allergiák a kutyánál. Ha ráböktök a sertésre, akkor KIZÁRÓLAG sertésalkatrészt kap (nyilván alaposan megfőzve) 3 hónapig és kész. Jutalomfalat ugyanezekkel az összetevőkkel (az összetevőket megfőzöd, a husit sütheted is, leturmixolod, kiszárítod sütőben, jó az úgy).


Az eliminációs diéta egy IDEIGLENES, ORVOSI diéta, vastagon le van szarva, hogy nincsen meg benne minden szükséges tápanyag. 16 hét amíg teljesen feltisztul a kutya szervezete az allergénektől, annyit ki lehet bírni. A továbbiakban újabb konzultáció az orvossal és eldöntitek, hogy:

- marad a meglévő étrend (a legritkább esetben szokott maradni)

- új tápanyagot vezettek be ezzel megerősítve vagy kizárva, hogy az adott cucc allergiát okoz a kutyánál (a legtöbbször fehérje ludas, de hallottunk már gluténérzékeny kutyáról, zab allergiásról, hogy az adalékokra volt érzékeny stb. stb. Ez már lehet egy helyesen összeállított barf étrend alapja.)

- a tanultak alapján választotok számára egy teljes értékű tápot vagy valamit


Néhány fun fact a kutyák allergiájáról:

- általában arra alakul ki allergia, amivel már érintkezett (keresztallergiák mondjuk léteznek). Szóval amiről tudod, hogy eddig nem találkozott vele (pl. nyúl, őz, emu, csincsilla), abból hagyj meg tartalékba, hogy ha a jelenlegi étrendjére allergiája alakulna ki, tudd mivel etetni!

- az emberhez hasonlóan a kutya bármire tud allergiás lenni. Javaslom, hogy írjatok naplót, nemcsak a tüneteiről és az étrendjéről, hanem arról is, hogy mivel találkozik. Pl. mosószerre, pollenre is tudnak allergiások lenni.

- több kutyát ismerek tárolási atka allergiával. Ez tápoknál jelenik meg: a leglimitáltabb összetevős tápnál is előbb elkezd feltisztulni a kutya szervezete, majd fokozatosan romlik.


Egyébként a rozmaringnak tartósító hatása van, mostanában sok tápba raknak mesterséges tartósítószerek helyett.

2021. febr. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

8. Igen, nekem is ezeket mondta. A krumpli a szénhidrátforrás, a fehérjére ezeket mondta: sertés, kacsa, nyúl, vad.

Gyógytápot is enged az orvos, az RC-t is mondta. Viszont azt még nem vettünk, és nem is olvastam utána. Gabonát nem akarok neki adni, mert en a gluténre gyanakszom.

Én ezeket a piacon veszem neki. Mármint az első kettőt.


Szóval a kettőnk leírása szerintem ugyanaz, csak Te azt írod hogy egyféle lehet a hús, ezt nekünk nem mondta, hanem azt mondta, amit írtam.


Persze jutifalattal is leálltunk, disznósźivet főztem és daraboltam neki csak jutiként.

2021. febr. 5. 11:57
 10/11 A kérdező kommentje:
Amit írtam, hogy "eddig konzervrt kapott", talán félreerthető volt, az a diéta előtti táplalasra vonatkozott.
2021. febr. 5. 11:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!