Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van esély változásra egy...

Van esély változásra egy ilyen kutyánál?

Figyelt kérdés

Menhelyen élt egy ketrecben,kb 2,5 éves koráig.

Nem vagyok egy idomár beállítottságú.4.éve van nálam.

Úgy gondoltam a másik befogadott kutyám mellé jó lesz társaságnak.Ez működik is.

A másik egy nagyon értelmes,jó természetű, fegyelmezett kutya.

A problémás ,pedig úgy viselkedik,mint egy fogyatékos.

Nem lehet vele játszani, fegyelmezni, motiválni,mert elszalad,megkergül.

Eleinte annyira félős volt,hogy közel sem tudtam hozzá menni.

Ez sokat javult.Most már

egy egy gyakran látott ismerős is meg tudja simogatni kb 10-15 perc után.

Nagy kert van, jöhet mehet. Pórázon próbáltuk,de feladtam.

Elengedtem ,hogy hátha élvezi.

Kb két óra nyargalás után végre kifáradt,akkor tudtam megfogni,na azóta meg sem próbáltam(olyan helyen,hogy kilométerekre senki,se autó,se emberek)

Otthon nagyon szökős.

Mindenhol megtalálja a lehetőséget.

Ebben az egy dologban annyira okosnak tűnik,hogy teljesen érthetetlen mellette az eszetlen viselkedése.

Mostanra már megtanult a kerítésen átmászni,de bármit szétrág,kiás)

Mikor itthon vagyok, jó időben,kinyitom a kert kaput,kiengedem.(tudom nem a legjobb módszer)

De kb negyedóra alatt letudja a csavargást és utána itthon fekszik egész nap.

Amióta ezt így csinálom, azóta be lehet hívni 10ből 9x.

Addig hiába szóltam rá,semmi.

Az egész kertet tönkre vágta.

Mindent,de kivétel nélkül mindent megrág,széttép,olyan mint a bibliai 10 csapás .

Olyan méretű gödröket ás,hogy némelyibe én is beleférnék.

Amúgy minden állattal jól kijön kivétel nélkül.

Az idegen embereket messziről ugatja,nem megy oda.

A macska által fogott egeret ilyesmit nagyon szereti.

De bármit talál, döglött csirke,ilyesmi,hazahordja.

(Szomszédét kiásta)

Amúgy meg jó házőrző,kedves kis állat.

Soha életemben ilyen problémás viselkedésű kutyát nem láttam.Olyan,mintha idegrendszeri problémája lenne,vagy nem tudom, ötletem sincs.

Valakinek hasonló tapasztalat?

Bármilyen ötlet?

7.éves, gondolom kinőni már nem fogja..


2021. febr. 5. 06:24
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
93%
Hogyan fárasztod?
2021. febr. 5. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
11%

Az ilyen dögöt úgy verném rendszeresen félig agyon.... amíg okossá nem kényszerül válni abban, hogy hogyan kerülje el a verést - ld. pl.: nem okoz ok nélkül kárt az ember tulajdonában.


...

Naaaaa... aaa-aa-aaaa! Mielőtt annyira nagy állatvédőkké avanzsálódnánk itt a kommentekben, egy kérdés engedtessék meg:

Ha én odamennék hozzád, zabálnék a hűtődből, majd úgy nassolás közben a kristálypoharaid közül párat hozzácsapkodnék a földhöz mert az olyan jó játék... JA és azt mindehhez hozzáteszem, hogy én szegény családból származom, egy 3 négyzetméteres szobában kellett éljek, csórók voltunk mint a *** és az iskolában is mindenki bántalmazott...

Ööömm... szóval akkor hány perc kéne ahhoz, hogy eszméletemet veszítsem a péppé verésem közepette?!

Hmm??

2021. febr. 5. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

#1

Hogyan tudnám?

Írtam, hogy játék, séta ,tanítgatás hogyan végződik.

Olyan mint a gyerek akivel leülnél rajzolni, és elrohan.

A másik kutyával ha játszom akkor kb messziről néz. Ha próbálom bevonni, akkor elszalad ,bepörögve rohangál és pár perc után fekszik es nézi,hogy mit csinálunk.

Próbáltam simogatással, kajával jutalmazni.

Igazán, mintha azt sem értené hogy most ezt miért kapta.

2021. febr. 5. 07:28
 4/20 anonim ***** válasza:
73%

Egy kutya nem tanul meg magától se pórázon sétálni, se semmit. Főleg nem egyetlen alkalom alatt. Nevelni kell. Én is fogadtam be utcáról kutyát, nehéz velük, fél évig tanult pórázon sétálni, hasonlóan rakoncátlan volt mint a tied, munkát kellett belerakni, hogy jól viselkedjen, nem keveset. Ha nem értesz hozzà, inkább ajándékozd el, vagy járj vele kutyaiskolába, olvass a kutya idomításról könyveket, nem atomfizika. Egyáltalán nem bolond a kutya, hanem unatkozik. Nem sétálsz vele, nem tanítod. Ezért szórakoztatja magát, szökik, ás stb. Teljesen természetes a viselkedése.

A kutyaverő barom tanácsát meg remélem eszedbe se jut megfogadni.

2021. febr. 5. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Mivel írtad, hogy nem vagy idomár beállítottságú, egy ilyen "nehéz" kutyával nem lesztek nyerő páros. Szerintem keressetek neki a menhellyel másik gazdit, mert kifogott rajtad a kutya.

Ezzel semmi baj nincs, a kutyus lehet hogy lakásba egy másik gazdival, egykeként, aki hatarozottabb mint te, működhet, te pedig ha mindenáron akarsz még egy kutyát, válassz egy "könnyebbet".

2021. febr. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
16%
Szerintem keress neki másik gazdát, add be egy menhelyre, vagy alkalmazz durvább fegyelmezési módokat, testi fenyítést, mert ide nem elég egy ejnye-bejnye.
2021. febr. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Egy mentett kutya melós, nekem is mentett van. Meg kell találni, mi köti le, mivel motiválható, miben ügyes. Nem egyformák. Ennek a kutyának több/más foglalkozás kell. Ha kell, kiképző is segíthet, de olyat kell keresni, akinek van már tapasztalata mentettekkel. Ha nem megy, másik gazdi kell, mert nem passzol hozzád.
2021. febr. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Megpróbálok többet foglalkozni vele.

Ez az egyetlen lehetőségem van.

2021. febr. 5. 10:10
 9/20 anonim ***** válasza:
84%

Van esély, csak nem ugy kell hozzáállni, hogy "egyszer sétáltam vele, katasztrófa volt, azóta soha többet".


Normálisan le kell fárasztani. Nem csoda hogy "rosszalkodik" miközben szétveti az energia.


Rendes nevelés, fegyelmezés, munka, kemény kéz kell hozzá

2021. febr. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
86%

Elpocsékoltál 4 évet. A kutya ezalatt rájött, sazt csinál, amit akar.

Amikor odakerült hozzád és rájöttél, nagy falatot választottál, akkor kellett volna hozzáértő segítség.

Most már sokkal nehezebb lesz megnevelned.

Úgy gondolom, egyedül nem fogsz eredményre jutni.

Ha hajlandó lennél rá, szocializációval, problémás kutyák nevelésével foglalkozó iskolát, trénert kellene keresned.

2021. febr. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!