Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bulltype gazdik! Tenyleg nem...

Bulltype gazdik! Tenyleg nem falkakutya a kutyátok?

Figyelt kérdés

Két vizslám van, régóta gondolkozok egy bull típusú kutya örökbefogadásán, régóta tetszenek. Bár egy ideig kicsit tartottam tőlük, ez az érzés néha elillant, néha visszajött. Főleg, amikor kutyákra támadó bullokkal találkozok.

Szembejött velem ez a cikk:

[link]


Pontosan a 3. vagy 4.bekezdése, amiben azt írják, hogy a bulltypeok nem falkakutyák, kvázi azt írja le, hogy bármikor bekattanhatnak. Emiatt is, félek valamennyire elhozni egy ilyen kutyát, hiszen ha bármi olyan inger éri, akkor a másik kutya életébe is kerülhet, hogy leszedjem róla a saját kutyámat.

Tehát olyan emberek véleménye érdekelne, akik elsősorban örökbefogadott bull típusú kutyát hoztak haza, a meglévő falkába. Nyilván minden kutya más és más, de azért fenntartásokkal kezelem a fajtákat/típust.


2021. febr. 5. 20:24
 1/7 anonim ***** válasza:
7%

De falkakutya a mi ket bullunk.


A meglevo kutyakat vidd a menhelyre/tenyesztohoz es egyenkent kozteruleten nezd ossze a kutyakat! Rogton van szimpatia v nincs baratsag!!!


Szamits ra,h rendszeres mozgas kell a boldog kiegyensulyozott bullhoz.


Bekattan?? Te nem leszel ideges,ha csak vkihez hozzajotve setalhatsz?? Meg nem sportolhatsz szabadon?? Na ugye.



Amugy ket milyen nemu a vizslad?

2021. febr. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Le leszek pontozva, de amit írok az az igazság lesz.


Feltettem évekkel ezelőtt itt egy kérdést, hogy szeretnék egy bull típusú kutyát örökbefogadni. Írták hogy nem ajánlják, hogy menhelyről hozzak , se azt hogy felnőtt legyen. Hozzam tenyésztőtől hogy kölyök korától nevelve legyen, biztos kezekben, szocializálva.

Na ennek ellenére kihoztam gyepiről egy letagadhatatlan amstaffot, akár tk-ja is lehetett volna, mert ha az nem voltt bull akkor semmi. Na de a lényeg hogy bekattant. Kézre, lábra, emberre, állatra ugrott. Pár hónap telt el, de ő is, én is, és több környékbeli kutya is tele volt sebekkel, volt hogy a pofáját felsértette egy másik bull verekedés közben,vérzett is. Vissza kellett vinni, ez így nem maradhatott mert nem veszélyeztethettem másokat és amit én biztosítani tudtam egy ilyen kutyának az nem volt megfelelő.

Nem azt mondom hogy ne fogadj örökbe, viszont a bullokat, kaukázusikat stb. -t nem véletlen nem merik hazavinni, hiszen ha egy erős kutyával probléma van ott kő kövön nem marad ha érted.

Na a tündérmesébe illő jelenet pedig, hogy ezen a nyáron összetalálkoztam egy másik staffal akit ugyanerről a menhelyről hoztak. Kiderült hogy a kutyát már 3szor vitték vissza, volt egy családnál 1 évig is, de nem tudott sehogyse beilleszkedni. A szitu ugyanaz, kiskutyára, nagykutyára támadna, utcára nem lehet kivinni mert odakap a járókelőknek, állatoknak. Nem telik bele sok idő de negyedjére is vissza fogják vinni szegényt.


Meg most olvastam egy cikket hogy gazdát kerestek egy kóborló bullterriernek, egyedülhagyták 5precre a csecsemővel és kész volt a baj.


Tehát akkor ajánlok mentett bullt ha vidéken laksz le tudod fárasztani a kertben is és nincs a közelben gyerek vagy másik kutya. És persze van időd pénzed trénerre, illetve rehabilitációra.

Szóval azt mondom azok alapján amiket leírtál hogy ne. Zsákbamacska amit hazaviszel. Én felelőtlen voltam, sokkal nagyobb baj is lehetett volna, de szerencsére könnyebb sérülésekkel megúszta mindenki.

Persze a te döntésed, lehet hogy pont egy aranyosat fogsz ki, de a másik két kutya miatt nem kockáztatnék.

Egyébként imádom ezeket a kutyákat, a jövőben jó kennelből biztosan lesz egy. A vásárlást tudom ajánlani ha te is a fajta szerelmese vagy.

2021. febr. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ha számít egy kan, egy szuka. A szuka, a kan kissé domináns, de abszolúte kezelhető.

Alapból alacsony ösztönszintű, nem sport vagy munkavonalú kutyát szeretnék, az egyik vizslám az, ő bőven elég ilyen szempontból. Én csak szeretnék olyan kutyát örökbefogadni, akinek kevés az esélye a gazdisodásra, viszont egy alapvetően egygazdás kutya, aki matricaként követi a gazdit. Úgy láttam a bulltypeok ilyenek. Viszont nyilván csak olyan kutyát hoznék el, aki előtte többször is összetalálkozik a sajátjaimmal, illetve kutyák és emberek irányában semennyi agresszió nincs benne. Szóval összetett dolog, de már egy ideje érik bennem a gondolat.

2021. febr. 5. 23:57
 4/7 anonim ***** válasza:
63%

Mentett pitbullunk van. Utcakutya volt. Rendszeren farasztjuk futassal. Soha nem harap meg minket se es a masik kutyankat se meg mas kutyajat se.


(Az megint mas kerdes,h ha ratamad egy kutya,akkor megkapja a bunteteset a masik. De o sose kezdenyez. De ez is altalanos a kutyaknal,h harapaswet harapas jar.)



2)-es kommentelo: Jartal a kutyaval futni/bicajozni heti 3-5x? Mert ha nem,az en kutyam is bekattanna vagy en magam is kb 😂 meg az elozo vadaszkutyam is bekattant volna,ha nem mozog rendszeresen. Ezt szoktak elfelejteni.

Meg,h a sorrendisegi szabalyokat betarstsak. Meg kovetkezetesek legyenek. Meg,h a bull allando parancsolast igenyel es nem kerti kutya.

2021. febr. 6. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
52%

4-es vagyok:

A harapdalast kiegeszitem: a tenyesztotol vasarolt amstaffunk meg harapdalt,amikor simogattam meg amikor jatszottam vele. Errol ugy szoktattam le (akkor mar 30 kg volt kb ,amikor hoztuk,nagyvolt es eros is). ,h ah elkezdett harapdalni,azonnal mondtam,h “ Ez nem jo!” Es felalltam onnan es atmentem egy masik szobaba.( Kek zold folt volt a kezem,combom stb,ahol ert. Volt,h kiserkent a ver az ujjambol.) Es aznap kb egy oraig nem nyultam hozza vagy egyaltalan. Ezt 8 honapon at jatszottuk. Azt hittem soha nem lesz vege. De 8 honap utan leszokott rola. Azota soha nem fog ram. Nem vagyok kek zold foltos. Kezbol etetem es finoman veszi el a falatokat.


Ezt azert irtam le,mert ezt minden kolyokkutyanak meg kell tanitani. 2)-es valaszolo kutyajanak valszeg nem tanitotta meg az elozo gazdik kozul egy sem. Illetve a gyerekek: gyerekhez is szoktatni szoktak a kutyat,tanitani,h ne lokje fel(se a felnottet),ne ugorjon fel ra,ne harapdalja. Ezt hivjak ugy,h gyerekre/kisbabara(arra is kulon szoktatjak a kutyakat!) szocializalt a kutya. Ezt a tenyesztok megteszik,h a vevo elegedett legyen.


A sorrendiseg betartasanak hianya miatt fordulhat elo,h a vele elo gyereket megharapja megtamadja/megoli. Illetve amiatt,h nem szocializaltak a kutyat (azt az egyedet) csecsemore,gyerekre. Illetve a mozgashiany kovetkezteben lesznek tamadasok harapdaasok harapasok stb. Mert elfelejtik az emberek,h ezek a kutyak nem kiegeszitok,mint egy ridikul,amit csak setaltatasnal mutogatunk,hanem vinni kell mozogni (orakon at tarto folyamatos futas a szabadban poraz nelkul!! Nem labdadobalas a kertben vagy kirandulas vagy setalgatas!!!) Aztan a nem elegendo mozgas biztositasa es vagy a sorrendisegi szabalyok be nem tartasa miatt megtortenik az ember hibajabol a baleset a tamadas.


Kotelet szoktunk rangatni vele,sulyt huzni. A ket kutya is szokott kotelet huzni ,kergetozni birkozni.

Egyutt esznek egymas mellett. Soha nem vesznek ossze.


Az utcakutya eloszor agresszivan feltette a kajat,de raszoltunk es gfuigyeltuk oket mindig. Eloszor volt kis tavolsag etetesnel. De mostmar teskozelben fekszenek/ulnek egymas mellett es bekeben esznek.


Sot az egyik odamegy es beleeszik a masik etelebe,akkor a masik nem szol erte. Siman esznek egy tanyerbol.


Minden nap reggel este kapnak enni. Megszoktak,h nem kell harcolni az etelert.


Nincs kedves meg nyugodt kutya,csak rendszeresen lemozgatott kutya es sportos gazda.

2021. febr. 6. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mentett bull típust meglévő kutyák mellé nem hoznék, akármilyen előélete lehet. Egy menetet amúgy is melós. Ha tetszik ez a fajta, inkább egy megbízható tenyésztőt keress. A mentett bullok inkább egyedüli kutyának jók.
2021. febr. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ideiglenes befogado is lehetsz !


A sinteren siman megmondtak meg a menhelyeken is,h ajanljak-e masik kutyaval egyutt tartasra az adott bullt.


En kattam olyan bullt menhelyen,aki mindenkivel jol kijon. De ehhez az kell,h a vizslak se kotekedjenek vele. A jatek nem verekedes. A verekedes nem jatek. (Lasd a kulonbseget.)



1 fiu +1 lany vizslad van? Melyik dominans? Mert ha mindketto megado tipus,akkor sima ugy.


Altalaban segiteni szoktak a menhelyen,sinteren,h ajanljak-e a kutyaidhoz a kutyat. Latniuk kell oket szemelyesen a valasztott kutyaval egyutt.

2021. febr. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!