Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idő alatt állítják ki...

Mennyi idő alatt állítják ki a törzskönyvet?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Vásároltunk tenyésztőtől egy 3 hónapos kutyát , melyhez akkor még nem érkezett meg a törzskönyv. A tenyésztő felhívta a figyelmünket, hogy a COVID helyzet miatt legyünk türelemmel, mert jóval lassabbak a folyamatok, illetve 2021 év elején várható a törzskönyv . Viszont ez idő alatt a kutyánk betöltötte az 5. hónapját, és még továbbra sincs semmi a törzskönyvel. Szerződést írtunk, ráadásul egy drága kutyáról beszélünk. Szerintetek?

2021. febr. 6. 23:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
82%

Mi a kennel neve?

Valószínűleg szaporító volt, a kiskutyáknak már rendelkeznie kell törzskönyvel mire új gazdához kerül, olyan szokott még lenni, hogy csak ivartalanítás után postázza ki.

A szülőknek volt törzskönyve?

2021. febr. 6. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
100%, hogy nem szaporító.A kennel nevét direkt nem írtam ki, nehogy rossz fényt vessen rá a kérdés. Csak szeretném megtudni mennyi idő egy törzskönyv kiállítása. Nincs egyezség az ivartalanítást illetően ( egyébként nemsokára elvégzik ) . A szülők törzskönyvesek.
2021. febr. 6. 23:49
 3/17 anonim ***** válasza:
90%
Hat ez erdekes. Mi rogton megkaptuk a torzskonyvet a kutyaval egyutt, a szerzodesben pedig benne volt az ivartalanitasi kotelezettseg.
2021. febr. 7. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
28%

Ez nem tenyésztő! Tenyésztőnél ivartalanítási kötelezettség van, kb. 2 oltása a kutyának, törzskönyv, oltási könyv.

Sajnálom, de a rendes tenyésztő nem vág átm

2021. febr. 7. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
93%

Simán lehet hogy a MEOESZ bénázik, ül rajta, vagy eltűnt a magyar postán mint sok más csomag már. Láttunk már ilyet. Pedzegesd meg a tenyésztőnél, ha bármi lehetőség van rá, sürgesse meg a dolgot. Tartsd vele a kapcsolatot ezügyben amíg kézhez nem kapod az iratot.


4 ne kiálts már egyből farkast, az pedig hülyeség hogy minden tenyésztő ivartalanításit irat és csak akkor lesz valaki tenyésztő ha ezt megteszi. Ne kapjunk már egyből vérszemet.

2021. febr. 7. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
22%
A MEOESZ sehol nem írja, hogy fennakadások lennének a törzskönyvezéssel. Ilyen fontos ügyeket azért általában be szoktak jelenteni. Ha a tenyésztő ivartalanításhoz akarja kötni a törzskönyvet, akkor nem azt mondja, hogy ülnek még rajta. Mivel kennel név szigorúan titkos, ezért itt most megáll a tudomány.
2021. febr. 7. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
94%
Ne aggodj! A MEOESZ valoban irto lassan allitja ki a tk-kat. En is utolag kaptam meg mindket kutyamhoz!
2021. febr. 7. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
94%
En 14 hetesen hoztam el, akkor meg nem volt kesz a torzskonyv. 1 honap mulva kapta meg a tenyeszto, es kuldte is nekem azonnal postan.
2021. febr. 7. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
89%

Keresd fel a fajta gondozó egyesületet hogy leadta-e a törzskönyvigényt!

Sajnos nem most hallom először hogy a Covidra hivatkoznak! Tapasztalatból tudom hogy a covid miatt nem lassult le a törzskönyvezés!

2021. febr. 7. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
93%

Simàn van ilyen, a MEOESZ tetü lassú. Èn is utólag kaptam meg, ràadàsul úgy, hogy az elsö kiàllítàsàra hoztàk le.


Nem hiàba lehet minor puppy-ban chipszàmmal regisztràlni a kölyköket kiàllítàsra tk szám helyett.


Szerintem kèrdezz rà, de az a baj, hogy simán eltarthat egy darabig. Fèl èves koràig mèg benne van az idöben.

2021. febr. 7. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!