Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem kap egy kutya...

Miért nem kap egy kutya törzskönyvet,ha számlával árulják?

Figyelt kérdés

Egyszerűen én ezt nem értem.

Törzskönyv nélkül,de számlával,adás vételivel árulnak egy kiskutyát,illetve többet.

Jártam náluk,csodaszépek a kutyák. Azthittem törzskönyvesek,de kiderült,hogy nem,csak hülye voltam és nem kérdeztem meg,hogy miért nem.


Mi kellene hozzá? Mert hogy láttam papírokat,hogy az állatorvos 2 hetente látta őket,barfoznak már most a kicsik. Olyan jónak tűnt minden,kifaggattak,h hova fog kerülni a kutya,illetve elmondták,hogy véletlenül sem adják oda,ha nem volt kutyám,meg hogy makacsok,egy gazdások stb. Nem rá akartak beszélni,hanem inkább le. (Egyébként le is tettem róla).


Tehát annyira jó helynek tűnt,barátságos "tenyésztőkkel",jó helyük volt. Öröm volt oda menni. Na de ezt akkor sem értem. Ráadásul a kiskutyák 190000ft-ok. Ha számlaképes,akkor miért nem tenyésztő? Mert a tenyésztő kap és ad is törzskönyvet nem? Nem értem.


2021. febr. 7. 15:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%
Melyik fajta, ha szabad tudnom?
2021. febr. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%

Azert, mert tenyesztonek lenni melos. Kiallitasokra kell menni, szureseket kell csinalni, stb. Nyilvanvaloan ha valaki torzskonyv nelkul van olyan balek, hogy megveszi ennyiert a kutyat, akkor az a szaporitonak konkretan baromi nagy haszon kiskutyankent, mig, ha ezt hivatalosan csinalna, akkor alig, vagy semmilyen plusz bevetele nem lenne.

Az, hogy latja oket allatorvos, semmit nem jelent. Ok talan egy fokkal jobbak, mint a tobbiek, de attol meg szaporitok.

2021. febr. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
41%
Nem lehet valami sunyiság a háttérben?
2021. febr. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%

Mert ezek végeredményben csak szaporítók. Lehet, hogy rendesek, meg aranyosak, de a tenyésztéshez kell az, hogy a felmenők egészségügyi szűréseken essenek át, meg ez garantálja, hogy nem fajtajellegű keveréket kapsz, ami mondjuk kölyökként tökre olyan, mint a fajtatiszta, aztán ahogy nő, hopp, egészen máshogy fog kinézni (volt ilyenre példa).

A számlaadás adóügyi szempontból fontos, a tenyésztői elismervény pedig a kutyák egészsége és származása miatt, szóval a kettő nem jár feltétlen együtt. Így nincs mi garantálja, hogy a szülőket csekkolták genetikai rendellenességekre, nem-e testvéreket szaporítottak, stb....

2021. febr. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Értem. Azthiszem...

De hogy lesz számlaképes? Kiváltja mint szaporító?


Bullmasztiffról van szó,fel sem merült bennem,hogy ennyiért nem adnak törzskönyvet,főleg,hogy mikor keresgettem,akkor 60.000ft volt a szaporítótól való. Vagyis mint kiderült,ez is szapis. Csalódott vagyok egyébként,mert amilyen körülményeket biztosított,tökjó tenyésztők lehetnének.

2021. febr. 7. 15:40
 6/12 anonim ***** válasza:
79%
miért ne adhatna számlát? Az adásvételi gazdacserénél kötelező, a számlához pedig nem kitétel hogy tenyésztő legyen az illető.
2021. febr. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
28%
Egyébként, ha a szűrések megvannak, jól vannak tartva a kutyák és igazából csak a tk hiányzik, akkor én nem lennék olyan ellenszenves velük. Tény hogy a kölyköket nem lehet majd fajtatisztának nevezni, de ha valaki hajlandó szűretni a kutyákat és megadni mindent, beleértve a jótanácsokat a gazdának, a számlát és az adásvételit, akkor korrekt embereknek tűnnek, sokkal többet egy tenyésztő sem tud nyújtani, átlagember számára a kiállítási eredmények és a tk amúgy sem olyan fontos. A szűrés sokkal fontosabb.
2021. febr. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
66%

Egyéni vállalkozó, őstermelő, akármi. Nem kötelező tenyésztőnek lenni, az adózási és állategészségügyi feltételeknek kell megfelelni és fajtajellegűként hirdethető a kutya.

Aki mozog ilyen körökben az pontosan tudja miért van ez, az összes többi csak nyomja a demagóg együgyű szaporítózást.

2021. febr. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Megmondom őszintén,hogy a törzskönyv hiánya csak 20%ban járult hozzá,hogy nem vettem meg egy kis kutyát.


A maradék 80% inkább az volt,hogy túl "erős" a kutya hozzám. Elmondták,hogy erős kéz kell hozzájuk,ami nekem nincs:) így hiába tetszenek régóta,beláttam,hogy nem nekem való.

2021. febr. 7. 15:53
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,mostmár értek mindent.
2021. febr. 7. 15:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!