Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudna a gazdája szebbé...

Hogyan tudna a gazdája szebbé tenni egy 14 éves kutya utolsó hónapjait?

Figyelt kérdés
Nem az én kutyám, de közel állok hozzá. Tavaly előtt szeptemberben az állatorvos észrevette, hogy a kutyának heredaganata van, de azt mondta, hogy ennyi idős korában felesleges megműteni, mert lehet, hogy fel sem ébredne belőle (akkor volt 12,5 éves, óriástestűnek számító kutya). Most már látszik nagyon rajta, hogy megöregedett, egyre kevesebb tápot eszik, de szerencsére a jutalomfalat, velős csont még csúszik neki rendesen. Nehezebben is jár, szőre elkezdett ritkulni, minden ilyen idős kutyára jellemző baj előjött rajta. Keverék kutya, az egyik fajtára 12 évet írnak max életkornak, a másikra 13-at, szóval kész csoda, hogy még itt van velünk. Sétálni már nem nagyon tudjuk elvinni, finomságokat gyakran kap, amiket szeret. Mit tudnánk még tenni érte szerintetek?

2021. febr. 7. 20:40
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Simogatás, ölelés, sok szeretet.
2021. febr. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%

Simogassátok sokat és had aludhasson az ágy mellett, hogy ne legyen éjszaka egyedül.

Biztos puha helyet csináltatok neki, de talán érdemes lenne kipróbálni ezeket a benti kutyaházakat, ami nem fából hanem párnákból van, hátha szívesen bekuckózna.

Beszéljetek hozzá sokat, hogy hallja a hangotokat, és rengeteg simogatás mellé!

2021. febr. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%

Sok szeretet, béke, nyugalom, állapotának megfelelő mozgás, játék. Ha a végén szenvedni látod, fájdalmai vannak, nem tud mozogni, akkor engedd el, ne várd meg a természetes halálát.

Sajnálom a kutyust, olyan hamar elmennek ;(

2021. febr. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Én azon az elven vagyok, hogy amíg nem csinál maga alá szegény, és eszik/iszik, addig számít neki életnek. Utána sajnos valószínű meg kell majd hozni azt a bizonyos döntést, amitől előre is rettegek, de az eszemmel persze tudom, hogy nem szabad szenvedni hagyni. :(

Tudom, hogy a kenyér és a tészta nem ideális táplálék nekik, de ő mindig imádta a kenyérféléket. Régebben kapott étteremből pizzaszéleket, így gondolkozom, hogy sütök neki egy pizzát, hiszen olyan régen evett és akkor annyira imádta. :) Ennyi idős korában szerintem már megérdemli, nem hiszem, hogy rontana az állapotán.

2021. febr. 7. 20:52
 5/9 anonim ***** válasza:
92%

Jah azt add neki amit szeret!!!!!! Most egy pillanatig ne gondolkozz azon, hogy egészséges-e. Csak finom legyen és örüljön neki!!

Ha mekis kajából akarna enni azt is had egye :D

Gyors halált semmilyen étel nem fog neki okozni, a hosszú távú következményekkel meg most nem kell foglalkozni.

2021. febr. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Aludj vele. Oleld at.

Mondd el neki,mennyire szereted.

2021. febr. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Amikor ennyire idősek, eljön az a pont, amikor a tápot már nem tudják vagy nem akarják megenni. Én elkezdtem főzni és azt még akkor is ették az idős kutyusaim, amikor a tápot már nem. Rizs, zsír/bőrmentes comb, csirkemell, répa, zöldségek. Kicsi táp is keverhető bele, hogy puhuljon.

Aztán eljött az a pont is, amikor már ez sem kellett, egyikük pl. annyira szenilissé vált, hogy elfeledkezett az evésről. Nem ismerte fel az ételt, hogy mit kell vele tenni. Ha beletettem a szájába, akkor beindult az éhségérzet és a nyelési reflex, de magától már nem evett. Őt etetnem kellett az utolsó hónapokban. Nem megtömtem, hanem egyszerűen emlékeztettem az evésre azzal, hogy beletettem a szájába. Egy ponton túl már csak akkor tudtam megetetni, ha az egészet leturmixoltam.

Aztán volt egy pont, amikor már tömnöm kellett: összeszorítani a száját és várni, hogy lenyelje. Amikor szorosan összezárta a fogsorát és inni se ivott többé, akkor értettem meg, hogy el kell fogadnom a döntését.


Ha nem váltottam volna tápról főtt ételre, illetve nem jöttem volna rá, hogy turmixolva még meg tudom etetni, akkor jóval előbb el kellett volna engednem. A gyomruknak is könnyebb a zsírmentes turmixolt ételt megemészteni. De nyilván amíg magától eszik, nincs szükség turmixolásra.

Csontot már ne nagyon adj neki.

2021. febr. 8. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
54%
Úgy értem, zsírmentes comb. Természetesen zsírt nehogy adj neki, az még egy fiatal kutyára is veszélyes lehet.
2021. febr. 8. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
54%
Csontot már idős kutyának nem adnék,mert könnyebben székrekedésük lehet,meg nem biztos,hogy a fogaival megtudja úgy rágni.
2021. febr. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!