Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajta lenne...

Milyen kutyafajta lenne számunkra az ideális?

Figyelt kérdés

Alapjáraton egy kis/kis-közepes testű ebre gondoltunk, de ha lenne nagytestű fajta akinek megfelelnek a leírtak, akkor ne tartsátok magatokban.


-Csak benti lenne, a lakás relatív kicsi.


-Napi 3-4 órát tudnánk foglalkozni vele a párommal, ebbe a séták és a benti tanítgatás vagy játék is beletartozik. Hétvégente természetesen több időt is rá tudunk szánni.


-Legyen gazdacentrikus és motivált a tanulásra.


-Könnyen behívható legyen, persze ez nevelés és tanítás kérdése, de vannak fajták akiket nehezebb rávenni, hogy visszajöjjönek parancsra.


-Fajtársaival jöjjön ki jól, tudom ez is nevelés kérdése, de ezen a téren is vannak fajták, akik kifejezetten nem nagy szociális igényű kutyák.


-a páromnak első kutyája lenne, nekem nem, eddig vadászkutya keverékeim voltak.


Nem kérek olyan válaszokat, hogy menhely, keverék stb.



2021. febr. 7. 21:18
 1/6 anonim ***** válasza:
80%

Esetleg magyar vizsla vagy a golden retriever?

Nekünk volt egy vizslánk. Imádott emberek között lenni, a gyerekeket is szerette. Könnyen tanítható. Barátságos kutya mindenkivel jól kijött, tanítani is nagyon jól tanult. A másik utcában lakik egy idős bácsi az idős vizslájával, ők szoktak úgy sétálni, hogy a kutya póráz nélkül megy mellette, esetleg pár lépéssel előtte.

Golden retrieverem bár nem volt, de rettentő szeretetre méltó kutyák, akik szeretnek a gazda közelében lenni. Jól tanithatóak és rettentő barátságosak.

Ezek a nagy testű kutyák jól alkalmazkodnak, és szerintem illene hozzátok az egyik fajta.

2021. febr. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%

Golden Retriever

Labrador Retriever

Magyar Vizsla

Boston Terrier

Yorkshire Terrier

?

2021. febr. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Aki lepontozta a válaszokat, ha nem ért egyet miért nem ír, ha pedig nem tud jobbat írni akkor miért pontoz le? Köszönöm egyébként a válaszokat.
2021. febr. 7. 22:19
 4/6 anonim ***** válasza:
34%
Beagle
2021. febr. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
22%

Cavalier king charles spániel, sheltie, bármilyen méretű uszkár, labrador, golden retriever, magyar vizsla.

A beagle-t ilyen szempontból nem ajánlom, hajtókutyának használták, ebből következik, hogy a behívás sem az erőssége. Persze, ahogy írtad, neveléssel lehet rajta segíteni, de ha kulcskérdés nektek a stabil behívhatóság, akkor nem ajánlom.

2021. febr. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
54%
A beaglet én sem ajánlom, elég makacsak tudnak lenni és nehezen behívhatóak. Vizslás vagyok, úgyhogy én is a vizslát ajánlom, de a golden retrieverek is nagyon családcentrikusak, viszont ők azért több 'karbantartást' igényelnek a hosszú szőr miatt.
2021. febr. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!