Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mik azok a kutyafelszerelések,...

Mik azok a kutyafelszerelések, amiket megvettél, de nem voltak hasznosak, vagy éppen nagyon hasznosak, és ajánlod mindenkinek?

Figyelt kérdés

Kezdem én :D

Hasznos:

-10/15/20 méteres hosszú póráz. A behívás tanításánál nagyon nagy segítség

- egyedi méretre készített, párnázott kutyahámok. Túrázáshoz használjuk, ilyenkor húzhatnak is, mert derékövvel megyünk. Nehéz jó minőségű, megbízható kutyahámot találni, pláne nagy méretben, így visszagondolva anno ezzel kellett volna kezdenünk

-szimatszőnyeg. Magáért beszél, imádják


Nem hasznos:

-kutyakakizacskó-tartó. Pár darab mindig van a kabátjaim zsebében, és utáltam, hogy fityeg a pórázon

- noname márka világító termékei esti sétákhoz: nem elég jól világítanak, nagyon gyorsan lemerülnek, egyszer használatosak

- szalagos flexi. Az öreg, süket kutyámnál használok flexit, hogy kicsit nagyobb távolságba is el tudjon távolodni tőlem. Viszont a szalag mindig tekeredik, aztán meg nem lehet normálisan felhúzni. Szóval kicseréltem zsinórosra.

- norvég típusú (pl.k9-es kutyahám) folyamatosan elforognak valamilyen irányba a kutyán, plusz szerintem kényelmesebbek az olyan hamok, amik nem szorítják le a lábukat

-retrivet póráz. Bármennyit próbáltam, mindegyik nyúlt és lecsúszott a kutya nyakán. A fogásuk sem volt túl kényelmes, nem tartom egy hasznos kiképzési eszköznek.



2021. febr. 8. 01:12
 1/2 anonim ***** válasza:
85%

Hasznos:


- kombinált póráz (?) Nem tudom hogy hívják, de ami kb 2 méteres, és van rajta 3 darab plusz karika, magamra tudom csatolni és így rövidpórázon van a kutya, de amúgy hosszú pórázként is használható, de felére is csökkenthető. Imádom kapcsolgatni és használni :D


- apró jutalomfalattartó - lány vagyok és a nyári ruháimon nincs zseb


Haszontalan:


fésűs kesztyű - fésűutáló kutyámnak vettem, hátha így kevesebb kín a fodrászkodás, de egy fésű sokkal hatékonyabb és kezelhető, mint az a kesztyű, szerencsére azóta megbékélt a fésűkkel, a kesztyű használaton kívül van.


más "hülyeséget" szerencsére még nem vásároltam neki össze :D

2021. febr. 8. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
85%

Hasznos:


-nekem a flexi nagyon bevált, első két kutyámat azzal tanítottam behívásra, akkor még nem nagyon volt elterjedve a több m-es póráz, én tudtam használni és most újra elővettem a 13 évesnél.


-hosszú póráz szintén bejött, ideiglenesekre raktam a mezőn, 15 m-esünk van, szinte úgy tudnak vele futkározni, mintha nem lenne rajtuk semmi, azt meg gyorsan megtanulják, hogy a fákba, bokrokba ne tekerjék fel magukat.


-deréköv, cani cross szerű, de csak 2 cm vastag. hosszú erdei túráknál csak rárakom a pórázokat, így szabad a kezem és talán kevésbé megterhelő, mint fixen tartani és pórázt szorongatni.


-furminátor-rövid szőrű kutyámnál csodákat művelt


+1 - nem vettem, a hámjukra paracordból fontam egy-egy 30 cm hosszú, fogantyú nélküli "mini pórázt", beleakadni nem tudnak, nem zavarja őket a mozgásban és ha valaki jön szembe, csak behívom őket és ezt a mini pórázt megfogom és mehetünk tovább, nem kell a karabínerrel vacakolnom, a pórázokat kigobóznom vagy megvárnom, amíg elmennek mellettünk.


Haszontalan:


-Szivacsos, elvileg kutyáknak készült labda-megeszik, szerintem nem egészséges


-csomózott kötél: a legtöbb közös játékra nem a legideálisabb és egyik kutyám úgy eszi, mintha muszáj volna, bár kijön belőle a sok cérna szerű izé, szerintem ez sem egészséges.


-szőrkiszedő kesztyű-nálunk sem jött be, de leginkább azért, mert nem szed ki semmit


-gumicsirke és hasonló anyagú társai- rekord idő alatt ölik meg őket, felesleges


-gyári jutalomfalatok, kutyakekszek - túlárazott, színezett gabonás cucc, ha a kutyád a tápjára nem figyel, erre se fog.


-kutya hordozható itató, egy palack, ráhajtva egy palack formájú tálka- alapból feldölne, így fognod kell, amíg a kutyád iszik, az összecsukható szilikon nekünk sokkal jobban bejött, így elég egy vizet vinnem és abból iszunk közösen.

2021. febr. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!