Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Illene hozzánk az Angol...

Illene hozzánk az Angol Masztiff kutyafajta?

Figyelt kérdés

Kezdeném azzal, hogy a párommal élek egy 3 szobás kertes házban.

Én irodában dolgozom, ahova kutyát is lehet behozni.

Így kis korában betudnám vinni magammal a munkahelyemre, felnőttként már kérdéses mivel egy 90kg-os kutya elég ijesztő lenne.

De kiskorában így szobatisztaságra tudnám szoktatni, pár óránként 10-15 percre kitudnám vinni.

De ezen kívűl (főleg felnőtt korában) foglalkozás:

- délután (4 fele): 2 óra séta, kutyafuttató, játék és szellemi fárasztás.

Mint említettem kertes ház, de kinti-benti kutya lenne (eldöntheti hol akar lenni).

2 macskával kellenne osztoznia rajtunk kívűl a házon és a közeljövőben (2-3 év) egy kisgyerekkel.

Szerintetek mennyire lenne jó így egy Angol Masztiffnak és ha szerintetek nem jó akkor milyen kutyafajtát ajánlanátok?


2021. febr. 8. 11:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
Miért pont erre a fajtára gondoltál?
2021. febr. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%

Azt gondold végig, hogy kell-e neked majd kisgyerek mellé egy nagy mozgásigényű munkakutya. Nem fogja megérteni, ha kevesebb időd lesz rá, kevesebbet tudod lemozgatni.

Nyilván sokaknak összejött, de mindenkinek magának kell felmérnie hol van a tűréshatára.


Nekem munkavonalasom van, akkor is kimegyünk reggel futni és este sétálni, ha inkább sírva az ágyban maradnék.


Alapvetően mindenkivel barátságos fajta, szóval ezzel nem lenne gond.

2021. febr. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Én úgy tudom nem túl aktív fajta az Angol Masztiff.

Egyébként azért ez fogott meg mert szeretem a nagy macikat viszont nem szeretném minden nap fésűlgetni a szőrüket és szerintem személyeségileg is illik hozzánk.

2021. febr. 8. 11:23
 4/12 anonim ***** válasza:
66%

Ez elég gyenge válasz :( Annak a nagy macinak hatalmas fizikai ereje van, nem fog téged elrántani? Kisgyereket majd fellökni?

Persze, helyes kiképzés mellett nem. De van tapasztalatod a munkakutyafajtákkal? Ez egy őrző-védő fajta. Nagy mozgásigényű.

2021. febr. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem nagy mozgás igényű.
2021. febr. 8. 11:33
 6/12 anonim ***** válasza:
33%

Vicces, mert pont pár napja beszéltem egyik barátommal, aki egy kutyaiskolát vezet. Pont ezt hozta fel, hogy hányan vesznek ilyen kutyákat, mert "nagy macik", aztán jönnek a durva problémák. Jobb esetben elhozzák a kutyát hozzá...


A kérdésedre a válasz: Nem illik hozzátok ez a fajta.

2021. febr. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
17%

Szerintem nyugodtan bevállalhatjátok, az angol masztiff NEM munkakutya. A legtöbb egyed teljesen jól elvan napi max 1 órás sétával, a 3. válaszoló gondolom csak képen látott ilyen kutyát. Nyáron meg kb.ennyit sem kell hordani, 25 fok felett már meg akar halni, nem túl magas tűrőképességű fajta.

Kutyasulit mindenképpen javaslok, de szerintem teljesen rendben lesz nálatok.

2021. febr. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Én azt olvastam 45 perc aktív játék vagy séta kielégíti a mozgás igényét.

Tudnánk vele bánni, nem első kutya lenne.

Látom sokan félre értették a nagy mackó kifejezést, végig néztünk vagy 200 kutya fajtát és azok közül ez bizonyult a legjobban hozzánk illő fajtának.

2021. febr. 8. 12:14
 9/12 anonim ***** válasza:
53%

2 masztiffom van. De, hatalmas mozgásigényük van, kb olyanok, mint a tankok.

Igenis kell velük sokat mozogni. Ne osztogass hülye tanácsot 7-es, mert más megszívhatja.


Kérdező! Ha úgy érzed, hogy tudnál vele bánni, akkor vállaljátok be!

De a gyerek megszületése után is ugyanannyi mozgást kellene neki biztosítani mint amihez hozzászoktatod, különben akkor jönnek a problémák.


Anyagilag is fel kell készülni, mert kizabál a vagyonodból, ami pedig hátul kijön, azt egy elefánt megirigyelné. :D

2021. febr. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Az érdekelne még hogy táp vagy barf etetés a jobb?
2021. febr. 8. 12:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!