Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a legjobb kutyafajta?...

Melyik a legjobb kutyafajta? Miért?

Figyelt kérdés
Milyen kutyus lenne jó lakásba? Egy kis aranyosabb kutyust keresek, de nem tudom pontosan milyet. Inkább tenyésztőtől, vagy menhelyről jobb hozni? Miért?

2021. febr. 8. 16:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
35%
A legjobb kutyafajta a mentett típusú.
2021. febr. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%
Attól függ miben. Mindegyik kutyafajta másra lett kitenyésztve. Egy traktort és egy porsche-t sem lehet úgy össze hasonlítani hogy melyik a jobb. Attól függ mire.
2021. febr. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
50%
2. vagyok, az lemaradt, hogy lakásba inkább kistestű, nyugodtabb kutyák, kevésbé ugatós. Ilyen irányba nézelődnék. Ha tenyésztőtöl hozol, kiskortól nevelheted, menhelyen kevesebb a kölyök kutya, és több a lelkileg/testileg sérült kutya, akik már vagy nem igazán tudnak ebből kigyógyulni vagy nagyon hosszú és nehéz úton keresztül lehet.
2021. febr. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%

Erre így nem lehet válaszolni, minden fajtának más a jellege, a hordozott jegyei mind külsőleg, mind belsőleg, és még egy adott fajtánál is mind külön személyiség. Olvasgass a fajtákról és olyat válassz aki tökéletesen beleillik az életedbe. Tehát ha nyugisabb típus vagy, és beválasztanál egy energiabombát mint pl a Jack Russell Terrier, akkor mindketten szenvednétek, és fordítva is, ha te állandóan jössz-mész, pörögsz, és olyan kutyát választanál aki ezt nem bírja mert kicsi a mozgásigénye, az sem lenne jó párosítás.

Én mentett párti vagyok, elvből csak sintértelepes keverékeim voltak egész életemben. Ha valakinek van egy álomfajtája akkor érdemes tenyésztőtől venni (semmiképp nem szaporítótól) ha pedig nincs kifejezett álomfajtája, csak szívből szereti a kutyákat és szeretne egyet, akkor menhely vagy sintértelep. Teli vannak tökéletes kutyákkal, akik éppen annyi szeretetet tudnak adni mint egy szerencsésebb, tenyésztőtől származó társuk, és mindegyik csak egy szerető gazdára vágyik akinek mindezt bizonyíthatják. Ha amellett döntesz hogy mentesz, akkor is érdemes a menhelyen/sintértelepen kikérdezni az ott dolgozókat, hogy melyik kutyának milyen a személyisége, mennyi a mozgásigénye, hogy viszonyul pl a gyerekekhez vagy egyéb állatokhoz, satöbbi. Ismerik a mentettjeiket, és tudnak neked olyat ajánlani aki passzolna az életedbe, ha nagyvonalakban elmondod a körülményeidet.

2021. febr. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%

Kinek? Miben? Milyen célra?

Egyébként a Zállatorvos szerint a jó egészséges keverék.

2021. febr. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
24%
#3 vagyok, nem tudom miért pontoztok le, amikor a tényeket írom le. Dolgoztam menhelyen, sajnos de így van. Tapasztaltam. Ne higgyétek, hogy a menhelyre olyan kutyák kerülnek be, akik szerető családban voltak..
2021. febr. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
71%
Nem egy kistestűt ismerek, aki ugatós, és a vakvezető labradorok remekül elvannak lakásban is, pedig nem kistestűek.
2021. febr. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
25%

Tenyésztő: Van egy számodra tetsző fajta, és megvan hogy milyen típusú kutyát akarsz temperamentumra. Van célod a kutyával.


Örökbefogadás: Nincs cél a kutyával, sima házi kedvenc. Hiába fajtajellegű esetleg, valószínűleg a fajtára jellemző genetikai adottságok (a belsőre gondolok, pl. ösztönök) nincsenek meg benne. Idegrendszer, beszámíthatóság kérdéses. A személyiség, temperamentum lutri (ha nem volt előtte ideiglenes befogadónál huzamosabb ideig).

2021. febr. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
61%
Kellő fizikális és mentális fáraszt mellett akármilyen kutya el van lakásban. Persze a határokat korán le kell fektetni, és következetesen nevelni, de ez minden kutyára igaz.
2021. febr. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
40%
Kozepazsiai juhasz.
2021. febr. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!