Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Olyan kutyafajták, melyek...

Olyan kutyafajták, melyek inkább a kinti tartást preferálják és csendesek, ha nincs betörő?

Figyelt kérdés

Nem kérem a kioktatást, hogy ne ez alapján válasszak fajtát... Nem ez alapján fogok.

Több olyan kutyafajta után fogok olvasni, melyekre ezek igazak.

Aztán amelyiknek leginkább ki tudom elégíteni az igényeit, azt választom...

És igen, nekem teljesen alap, hogy bejegyzett tenyésztőtől vásárolok, nem kell ezt hangsúlyozni, amikor nem ez a kérdés.

Minőségi táppal tervezek etetni, rendszeresen sétáltatom majd, stb.

Mint írtam, olyat választok, aminek ki tudom elégíteni az igényeit...


De első körben az érdekelne, ami a kérdésben szerepel... Így le tudom szűkíteni eléggé már rögtön az elején, azt a 180 kutyafajtát, néhány fajtára, amiket írtok...


Nekem ez a 2 dolog (kint tarthatóság és viszonylag csendes természet), nem véletlenül nagyon fontos, de nem mennék bele hogy miért, úgy gondolom hogy nem lényeges a válaszadás szempontjából.


Ha kell neki, akkor tudok venni fűtött kutyaházat, az sem riaszt el ha erre sok pénzt kell kiadni...


Kutyaiskolába is hajlandó vagyok elvinni, viszont nem vagyok egy nagydarab ember, nem a legnehezebben kezelhető fajták lennének a legideálisabbak, hiszen sejtem hogy méretre a nagyobbacska kutyák jöhetnek többnyire szóba, ilyen tartási körülmények mellett...


A válaszokat előre is köszönöm!



2021. febr. 8. 20:04
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
79%
Komondor
2021. febr. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim válasza:
25%
Puli
2021. febr. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
87%
Bernáthegyi jellegű keverék. Az enyém a betörőt is beengedte, úgy le van szedálva egész nap ez vagy alszik vagy az alvást piheni ki éppen :D
2021. febr. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
87%
A puli az egyáltalán nem nyugodt. Egész nap pörög mert olyan a vérmérséklete. A komondor mindig résen van de ha nincs dolga egész nap fekszik
2021. febr. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Keveréket azért nem szeretnék, mert idegrendszer és egészség szempontjából sokkal kiszámíthatatlanabbak mint a fajtatiszta kutyák...

Én nem tudok vállalni egy ideggyenge kutyát, a tenyésztőnél ugyebár generációkra visszamenőleg is szűrve vannak, tehát százalékosan sokkal kisebb erre az esély.

Ha meg mégis valami ilyesmi baja lesz, a tenyésztőnek vissza tudom adni és tudom, hogy ott jó helye lesz.

Míg egy menhelyi kutya nem kell senkinek, a menhelyre ha vissza adom, egész életemben azon fogok gondolkodni hogy vajon mi lett vele, altatták e, stb.

Ez nem hiányzik...


Esetleg fajtatiszta bernáthegyi az szóba jöhet, ha tudtok linkelni egy kennelt, ahol egészséges kutyák is vannak és nem ezek az elvfolyósak...

vagy akár moszkvai őrkutya is jó lehet, nem?

Vagy az már nagyon expert?


A puli szimpatikus, de úgy tudom, hogy az egyik legugatósabb fajta...

Ez mennyire igaz?


A komondor is tetszik. Őt fel is írom, majd megnézek egy kennelt személyesen, hogy milyenek is ezek a kutyák. Még sosem találkoztam élőben komondorral...

2021. febr. 8. 20:29
 6/23 anonim ***** válasza:
86%
Felelős gazdi, sok sikert neked a kutyushoz, akármilyen is lesz. Érdemes lenne elmenned mondjuk egy kiállításra a covid után, ha nem sürgős a kutya. A tenyésztők biztos szívesen mesélnek a kutyáikról, nem csak a fajtáról általánosságban.
2021. febr. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
39%
"Keveréket azért nem szeretnék, mert idegrendszer és egészség szempontjából sokkal kiszámíthatatlanabbak mint a fajtatiszta kutyák..." Ebben tévedsz. a keverékek sokszor jobb idegzetűen mint bizonyos fajtakutyák. Nevelni meg a fajtatisztát, és a keveréket is kell ha normálisan viselkedő kutyát akarsz.
2021. febr. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
82%

#7 A genetika nagyon is sokat számít, ha egy kiegyensúlyozott kutyát akar a kérdező. Az régi berögződés, hogy minden a nevelésen múlik, és nem igaz.



Egyébként én nem félnék a helyedben nagytestűt venni. Ha foglalkozol a kutyussal a kezdetektől nem lesz probléma, kutyasuli sokat fog segíteni, és amúgy is egy szuper program.


Ennyit tudok segíteni: vadászkutyafajtát ne keress, azok ugatósak, hiszen erre lettek tenyésztve.

2021. febr. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
80%
A kuvaszok akikkel eddig találkoztam, nem voltak ugatósak. Az egyiket ŐV-n se lehetett ugatásra bírni.
2021. febr. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
80%
Berni Pásztor és Bernáthegyi?
2021. febr. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!