Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Oltás utáni pukli meddig...

Oltás utáni pukli meddig normális?

Figyelt kérdés
Két éves Vizslám 3 napja kapta meg a második Lyme-kór elleni oltását, és most van egy keményecske dudor ott ahova kapta, nem fáj neki, és látszólag nem is zavarja, de engem azért igen :) Van okom aggódni? Ja, és nem egy bórsószemnyi pukliról van szó, hanem kb egy 3-4 cm széles és kb 2 cm a vastagsága, ahogy kipuposodik, remélem érthetően írtam le. :D
2010. aug. 16. 18:04
 1/8 anonim ***** válasza:
26%
Allergiás reakció is lehet (nekünk az volt) A doki adott neki kalcium injekciót és mondta hogy mi is itassunk vele sima pezsgőtablettát vizben.
2010. aug. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Bozsikrisz ***** válasza:
100%

Dehogy allergiás reakció, ez butaság! :D Az rögtön jelentkezne, és nem 3 nap múlva.

Az oltások után szerintem a legtöbb kutyán megjelenik ilyen pukli, többnyire a veszettségi után, de nekünk idén pl. a kombinált után is volt. Lyme kór ellen is be van oltva, de annak a helyén nem volt dudor.

A veszettség elleni oltás után kb. 2 héttel szokott a kutyámon kijönni a pukli, és legalább egy hétig lehet érezni. Szerintem egyáltalán nem fáj nekik.

Ne aggódj, teljesen normális reakció, nem kell vele semmit sem csinálni, magától le fog apadni.

2010. aug. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincs miért aggódnod, az én kutyáimon is szokott lenni oltás után.Először én is megijedtem, de mondta a doki, hogy ez normális majd magától elmúlik.Az egyik kutyámon legalább 1,5 hétig ott volt, a másikon már 2 nap után felszívódott.
2010. aug. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigieket, most már kezdek megnyugodni :)
2010. aug. 16. 19:22
 5/8 anonim ***** válasza:
53%
Miért kell lehurrogni az allergia miatt? Nekünk az volt, és nem hinném hogy orvos lennél úgyhogy nem tudhatod.
2010. aug. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Bozsikrisz ***** válasza:
100%

Nem hurrogtalak le, de ha úgy tűnt, akkor bocsánatot kérek érte. Csak amit írtál az tényleg teljesen valószínűtlen számomra.

Persze, lehet egy kutya allergiás az oltásra, de mindig minden állatorvos elmondja, hogy ez az oltást követően másfél-2 órán belül jelentkezik. De nem 3 nap múlva.

Ráadásul soha nem pukli formájában. Hanem bedagad a szemhéj, az orr, vakaróznak.

Szerintem minden allergiás reakciónak ilyen tünetei vannak, még az embereknél is.

2010. aug. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
53%
Nekünk az oltás után 3 nappal jelent meg, és a doki mondta hogy allergia. De mindegy én nem akarok kötekedni.
2010. aug. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
És azóta tudományosan is igazolva lett, hogy allergiára a kalcium teljesen hatástalan. Helyette azonnal orvoshoz kell fordulni!
2019. jan. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!