Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan és milyen tápot érdemes...

Honnan és milyen tápot érdemes venni nagytestű kölyöknek?

Figyelt kérdés
Kicsit elvesztem a kínálatban. Honnan tudom melyik száraz táp lesz a jó? Mit érdemes nézni az összetételben? Honnan érdemes venni? Vidéken lakunk, tehát szinte biztos, hogy ki kell szállítani a tápot. Egyáltalán mennyit érdemes megvenni (mert ugye a szállítási költség ugyanaz 5 és 50 kilónál is, csak éppen nem tudom meddig áll el)
2021. febr. 10. 00:13
 1/8 anonim ***** válasza:
53%

Mi fél évre előre vesszük, simán el áll.

Magas hústartalmú tápok a legjobbak.

Mi Brit Fresh vettünk.

Zooplus a legjobb oldal.

2021. febr. 10. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
42%

Nagytestu kutyaknal figyelni kell, hogy ne fejlodjon gyorsan a kolyok ... ezert ellent kell mondjak az elozo valaszolonak ... nem szabad magas hustartalmu tapot adni a kiskutyanak.


Feherje es kalcium csokkentett kaja kell a novedek nagytestunek, majd ha mar kifejlodott a kutya, utana johetnek a magas fejerjetartalmu tapok.


Figyelni kell, mert a diszplazia nem csak egy orokolt betegseg lehet, hanem a fiatalkori helytelen taplalastol is kialakulhat!


Tartsad be a koranak es a meretenek megfelelo minosegi es mennyisegi eloirasokat es akkor nem lesz baj. Inkabb sovanyka legyen a kiskutya, mint edes kis dundi!

2021. febr. 10. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%

Én egyetértek az elsővel, mert nagytestűeknek kifejlesztett tápok közt is van ami nevetségesen kevés húst tartalmaz, tehát azok közül is olyat érdemes választani, ami magasabb hústartalmú, úgyis nagytestre van megalkotva.

Viszont a többi amit ír, ellentmondásos, mert a Brit Fresh nem kapható a ZooPlus-on. De egyébként ezekben is alá tudom támasztani, csak külön-külön. ZooPlus egy nagyon jó oldal, vidékiként rendszeresen rendelek onnan. Ha gondolod meghívót is tudok küldeni, amivel az első rendelésedből kapsz 10% kedvezményt. De utána is lesznek mindig kuponok, akciók. Ja és 10ezer felett valamivel már ingyenes a kiszállítás! Szóval nem mindegy szállítás szempontjából (de ez más kutyaeledeles oldalon is így van), hogy kis zsákot veszel vagy nagyot. Általában mindenhol x összeg vagy két zsák felett ingyenessé válik a száll.ktg.

A hidegen sajtoltak, ami szintén egy jó minőségi mutató, például azért nem állnak el annyi ideig, hogy 50 kilót vegyél belőle. Én amúgy elsőre nem is táratnék be annyira, mindig csak egy nagy zsákkal vettem, mert meg kell tapasztalni beválik-e. Mi elég sok mindent kipróbáltunk, hogy tökéletes legyen a széklet.

Viszont a Brit tápok is nagyon jók, tehát ebben is egyetértek.

De ZooPlus-on kaphatók még jobbak is.

2021. febr. 10. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

#2es: A magas hustartalom nem egyenlo a magas feherje tartalommal, a ketto nem ugyanaz..


A tapon azt nezd meg kerdezo, hogy hany % hus van benne, jo ha min 60%. Mindig a hus legyen az elso az osszetevok listajan, ne a kukorica vagy a krumpli. Az a legjobb ha gabona vagy glutenmentes.

A feherjetartalma inkabb 30% alatt legyen.


A mi kiskutyank Platinum barany+rizs tapot kap, nagyon szereti. Ez mar felnott tap, de kolyok is kaphatja 4 honapos koratola kolyok etetesi utmutato alapjan. Van egyebkent kolyoktapjuk is de az csirkes, valoszinu az is jo minosegu de mi inkabb baranyossal szerettunk volna etetni, igy azt nem probaltuk.

De jo meg pl az Optima Nova, bizonyos Brit tapok, Belcando, Wolf of Wilderness, Real Nature (ez a Fressnapfban kaphato)

2021. febr. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

1es vagyok igazatok van.

Úgy értettem hogy én a kérdező helyében elsőnek zoopluson néznék szét.

De nekünk a Brit Fresh táp vált be a legjobban.


Ui.: már nem tudom a nevét, de az a fél nedves táp is bevált.

2021. febr. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
5ös vagyok, eszembe jutotz a neve, Platinum.
2021. febr. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

"A magas hustartalom nem egyenlo a magas feherje tartalommal, a ketto nem ugyanaz.."


ugye nem baj ha egy kicsit elrohogtem magam ezen a baromsagon (halkmosoly)

2021. febr. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7. Te írsz baromságot.

Az a kettő tényleg nem ugyanaz...

2021. febr. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!