Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bármilyen tudnivaló mielőtt...

Bármilyen tudnivaló mielőtt kiskutya érkezik a családba?

Figyelt kérdés

Már sok netes oldalt átolvastam, de itt is szívesen fogadok mindenféle tippet, tanácsot bármivel kapcsolatban. (nevelés,etetés,ápolás stb.)

Puli kiskutyáról van szó egyébként.



2021. febr. 11. 09:35
 1/5 anonim ***** válasza:
88%

Kinti vagy benti?

Nekünk is pulink van, immár 6 éve🥰 felkészültünk egy csomó rágcsálós játékkal neki:D Meg vettünk fekhelyet plusz kutyapelust a földre. A nevelést azt nektek kell kitapasztalni. Pl az én pulim nagyon szeret tanulni, így kiskorától kezdve fogékony a tanulásra a mai napig:) Jutifalival szoktam jutalmazni. Az elején mindig megmutatom neki segítséggel, hogy mit is kell csinálnia utána pedig sokszor gyakorlom vele.

Etetésről annyit (most aztán le fognak pontozni) de mi mindigis előtte hagytuk a kaját. Nem elhízott a kutya, csak akkor megy enni amikor kívánja, naponta 1-2x eszeget a tápból és ennyi. (Az elején amikor még pici beáztattuk neki vízbe a tápot hogy könnyebben tudja enni)

Ápolásról annyit, ha büdi megfürdetjük plusz mivel szőrcsimbók minden séta után lábmosás. A szemétől folyamatosan vágjuk a szőrt. (Ha kiskorától kezdve mindig vágva van neki akkor nem vakul meg). Ha nagy raszta csík van rajta azt szétszedjük kézzel vagy levágjuk. Amúgy amikor jön a jó idő mindig levágjuk a szőrét és olyan 3-4kg-val kevesebb szokott lenni :D

2021. febr. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, benti kutyus lesz. De természetesen több órát lenne minden nap lent meg jön majd velünk mindenhová ahol sétáltatni lehet :)

A tiéd kislány vagy kisfiú? A miénk lány lesz <3

2021. febr. 11. 11:01
 3/5 anonim ***** válasza:
95%

A miénk fiú de valami tünemény🥰 amikor fog jönni a rágcsálós korszaka, akkor vigyetek be neki egy darab fát a lakásba. Macerás utána takarítani, de lefoglalja magát vele és nem fog rosszalkodni :D

Nálunk is így van. Benti kutyus de folyamatosan jön velünk mindenhova. Horgászni, túrázni stb. Meg most élvezi, hogy online oktatásba vagyok és 0-24be babusgatom😂😂

2021. febr. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot, én is most külön örülök, hogy 2 hétig még biztos itthon leszek vele :D
2021. febr. 11. 12:25
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Pakolj el mindent a szekrenybe,ami fontos.
2021. febr. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!