Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szörnyű ember vagyok ha...

Szörnyű ember vagyok ha menhelyre viszem? Hol a határ?

Figyelt kérdés

Két kutyával és egy macskával élek, mindenkit az árokpartról szedtem össze.

A körülményekhez tartozik, hogy egyedül élő lány vagyok a húszas éveim közepén.

Nem hiszem, hogy kutyatatásra alkalmas személyiség vagyok (nem egy határozott falkavezér típus), ennek ellenére megláttam ott gubbasztani az út szélén, megsajnáltam, és befogadtam az elsőt, aki már 8 éve velem van.

Chip nem volt benne és nem jelentkezett érte senki.

Tudtam, hogy nem biztos hogy a legalkalmasabb vagyok és hogy mekkora felelősség, így megpróbáltam egy menhelyen keresztül rendes, jobb gazdát találni neki, de segítség helyett csak olyan kommenteket kaptam, hogy "biztos a gyerekét is az út szélén hagyná".

(Ezen a ponton 18 éves voltam, egyedül, és magamat is épp hogy el tudtam tartani)

Mivel csak azért kerestek meg, hogy személyeskedjenek és elhordjanak mindennek, végül nálam maradt.

Előtte féltem is a kutyáktól, de ő szerencsére egyáltalán nem egy agresszív természet, így szépen lassan összeszoktunk, nekem jót tett hogy kevésbé félek a kutyáktól, ő meg jobban bízik az emberekben.

(az első gazdájánál nem lehetett túl jó sorsa, a nyakörvét le kellett vágnom úgy rá volt rozsdásodva és teljes pánikban volt minden hirtelen mozdulattól).

Nem tudom mennyire tart a gazdájának, de megtanultuk egymás határait, megszoktuk egymás rigolyáit, és békében élünk együtt, ennyi idő után meg már nem is adnám senkinek.

Az igazi bonyodalom akkor kezdődött, mikor az akkori párommal aki velem élt, szintén az út széléről befogadtunk egy második kutyát.

A második kutya egy vak, de annál elevenebb és dominánsabb szuka, most kb 6 éves, és 2 éve van velem.

Mint kiderült, neki egy helybéli volt a gazdája, aki annyira foglalkozott vele, hogy 4 év alatt nem tűnt fel neki, hogy amúgy semmit sem lát, és mikor a chip alapján az állatorvos felhívta, közölte hogy köszöni, de már van új kutyája.

Mikor a párommal szakítottunk és kiderült, hogy az új kutya vemhes, az állatorvos pedig pénzbe kerül, rögtön csak az én kutyám lett.

Így most velem él mindkét kutya, és hiába kertes ház, a szomszédos építkezésen évek óta halogatják a kerítés témát, így a házban kell tartanom őket. Két nagyobb-közepes testű, igen leleményes kutyáról van szó, szóval minden nap egy tornádó utáni állapotra jövök haza, de hát én választottam ugye.

Ez így ment is egy darabig, viszont az idősebb kutya egyre idősebb és gyengébb, így egyre több figyelmet kap, például puha helyet a konvektor előtt hogy ne fázzon, a fiatalabb viszont képtelen feldolgozni, hogy nem az övé a világ, és egyre keményebben kezdte befenyíteni a másikat, ami odáig fajult, hogy már egy másodpercre sem merem összeengedni őket, mert a fiatalabb első dolga, hogy ráugrik az öregre, és marcangolni kezdi.

Itt ismét megemlíteném, hogy egy 45 kilós lány vagyok, aki alapvetően fél a kutyáktól.

Nincs sajnos lehetőségem sem kennelt építeni, sem kutyaiskolába járatni,

ez viszont így nem állapot, nem szeretnék ordítani és seprűnyéllel ütni egy kutyát a házamban, hogy ne ölje már meg a másikat.

És nem csak odakap, egyáltalán nem ereszti, alig bírom leszedni róla.

Velem szemben soha nem volt agresszív, de nyilván onnan is fakad a probléma, hogy nincs teljesen tisztázva a fejében hogy ki a falkavezér.

Alapvetően hallgat rám, de ilyen szituációban se kép se hang, olyan mintha minden feszültségét hogy nem ő a főnök a házban az öregen akarna levezetni.

Úgy érzem, ennél dominánsabb nem tudok lenni, a teljes személyiségem nem tudom megváltoztatni a kedvéért, és mellesleg pánikbeteg is vagyok, aminek az ilyen jelenetek, és a teljes tehetetlenség amit érzek az egész helyzetben nem tesz túl jót.

A kérdésem lényege, hogy hol van a határ, meddig kéne felelősnek éreznem magam? Mert úgy gondolom én nem vettem kiskutyát, nem én szaporítom őket, és nem én "felejtettem" őket az út szélén.

Megpróbáltam jobb életet adni nekik, de az új kutyával annyira elfajultak a dogok, hogy ezt a helyzetet már nem tudom kezelni, és senkinek sem jó ez az állapot ami most van.

Értem, hogy felelősséget vállaltam mikor befogadtam őket, de mi mindent kéne feláldoznom az érdekükben? Meddig legyek felelős, mikor a történetben rajtam kívül mindenki egy legyintéssel elintézte, hogy köszöni, de nem kéri? Szörnyű ember vagyok, ha megfogom a fiatalabb kutyát, aki egyébként egy emberekkel kifejezetten barátságos, életerős kutya, és egyszerűen elviszem egy menhelyre?

Abban bízom, lenne esélye gazdát találni, de közben tudom mennyi kedves életerős kutya bízik ebben...

Korábbi tapasztalataim alapján viszont nem tudom rászánni magam egy újabb ilyen gazdikeresős-magyarázkodós körre ahol végighallgatom, hogy mekkora mocsok vagyok.

Hol van a morális határ, tényleg szörnyű ember vagyok, ha a magam mentális állapota és a másik kutya érdekében menhelyre viszem? Vagy az lenne a normális ha az összes pénzem, időm, energiám erre szánnám ha belerokkanok is?

Volt már valaki hasonló helyzetben?



2021. febr. 11. 13:19
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
21%
Jobban jársz ha vissza viszed a menhelyre,nem élet biztosítás menhelyi kutyákkal együtt élni .
2021. febr. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
96%

6 éves, vak, nem szocializált kutyának nem lesz könnyű gazdát találni. Távolabbi menhelyekkel is próbálkozz! Ebben a helyzetben megértelek, pedig amúgy nagyon szigorúan veszem, ha valaki hátrahagyja az állát, de a te helyzeted egészen egyedi, teljesen megértelek.

Azt pedig, hogy mások mit mondanak, ereszd el a füled mellett, ne csak ebben az esetben, máskor is!

Én annyit mondanék, hogy befogadtam a másikat, ezt is, de az idősebb eü romlása miatt már nem jönnek ki, ezért kérek segítséget. Ennyi. Nem kell magyarázkodni.

2021. febr. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
22%

"hiába kertes ház, a szomszédos építkezésen évek óta halogatják a kerítés témát,"


na, innen a hulye is látja, hogy troll. Szép irodalmian megfogalmazott problémahalmaz, de SEMMIT se lehet megoldani. MINDEN tönkremegy, a másik kutya vak, szakítottak velem, a kerítést lehetetlen megcsinálni - tipik troll.

2021. febr. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
93%

Probalj meg te gazdat keresni neki, Facebook posztban, nem kell tulmagyarazni, eleg annyit leirni, hogy emberekkel baratsagos, de mas kutyakkal dominans, igy hatarozott gazdat keresel, vagy inkabb egyeduli kutyusnak.

Menhelyek nem nagyon fogjak atvenni, arra hivatkozva h nincs hely. Ok is valoszinuleg azt fogjak felajanlani, hogy segitenek uj gazdat keresni, de addig hadd maradjon nalad.

Amig nem vagy otthon, a szobakennel, ketrec jo megoldas lehet a szuka szamara. Mi lett a kolykokkel, vagy rogton vitted ivartalanitani?

2021. febr. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
63%

#2.

De pont, hogy nem menhelyi állatokról volt szó.


De szerintem is vidd vissza, mert így felőrölne idegileg a szituáció. Vagy...nincs valaki, barát/ ismerős, aki örülne neki?

2021. febr. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim válasza:
97%

Szerintem nem vagy szörnyű ember. Te tettél a legtöbb jót és szeretetet az említett kutyával.


Az én véleményem szerint az nem normális aki egy kutyát a saját gyerekéhez hasonlít. Más szintű dolog egy kutyát az út szélén hagyni mint a saját gyereked, az egyik után még jogi következmény is járhat.

2021. febr. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
96%

Én sem ítéllek el, és biztos vagyok benne, hogy Te is pontosan tudod a választ a lelked mélyén: mindenkinek jobb lesz, ha az agresszor kutya egy rátermettebb gazdinál kezd új életet. És nem, nem vagy lelketlen attól, hogy a tőled telhető maximumot eddig is megtetted.

Emberek vagyunk, nem mindig ismerjük fel a korlátainkat, elismerést érdemel, amit eddig is tettél a kutyáért.

Mostanában tényleg minden, a legkisebbet is hibázó állattartót keresztre feszítenek, szóval szerintem se csinálj céltáblát magadból, csak vidd be a menhelyre és ezerrel próbálj segíteni gazdát találni neki.

2021. febr. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
96%

Hagyd a menhelyeket, csak az ítélkezés megy...

Keress inkább te nekik gazdát, facebook-on egy csomó csoport van. Sokan szeretnének kutyát, persze jól válogasd meg, hogy kinek adod, de simán lesz nekik normális gazdájuk.

2021. febr. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek!

Egyikük sem menhelyi, konkrétan az út széléről vannak.

Az idősebb előéletéről semmit sem tudok, csak hogy nem lehetett túl jó.

A fiatalabbnak meglett a gazdája csak ugye nem kérte vissza, tőle tudom, hogy (vaksága ellenére) őrző-védő kutya volt a vastelepén, egyedül, szóval szocializálva tényleg nem volt.

A kölykök nem születtek meg, rögtön ivartalaníttattam.

Harmadik válaszolónak meg üzenem, hogy bárcsak troll lennék...

2021. febr. 11. 13:46
 10/26 anonim ***** válasza:
89%

Én a helyedben leírnám ezt egy Facebook posztban és levélben, és segítséget kérnék az elhelyezésében.

Csak fogsz találni egy szervezetet ahol tudják rehabilitálni.

2021. febr. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!