Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyákkal barátságos, de...

Kutyákkal barátságos, de emberekkel bizalmatlan kóbor kutya befogása? Hogyan?

Figyelt kérdés

Kutyáimmal barátkozik, de nem hagyja magát megfogni, az embereket elkerüli. Rövidszőrű, kb 10kg. Jó lenne megfogni, ebben a hidegben nem tudom meddig húzza. Valami befogási tipp esetleg?


Leszedálás nem megoldás, mert mire hat a szer ki tudja hova fut. Próbáltam pórázt húzni a nyakára. Majdnem sikerült, de észrevette és mielőtt áthúztam volna, elugrott.



2021. febr. 11. 15:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
4%
Minek akarsz egy barátságtalan kóborkutyát befogadni? Valószínű, hogy úgyis elszökne tőled is...
2021. febr. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Mondjuk, hogy ne fagyjon meg éjjel -10 fokban? Vagy ne üsse el egy autó?


Egyébként nem barátságtalan, inkább félős és tartózkodó. Kutyáimmal kimondottan jófej.

2021. febr. 11. 16:05
 3/15 anonim ***** válasza:
88%
Nagyon kedves tőled kérdező! Nincs a környéketeken állatvédő szervezet? Ők biztos tudnának segíteni, esetleg élvefogó csapdával. Valóban jó lenne,ha meleg helyen lehetne éjszakára...
2021. febr. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Nagyon szenvedhetnek az állataim valóban. Majd pont egy olyan undorító parasztra fogok hallgatni, mint te. Szerencsére az ország nem csak ilyenekből áll.



Illatos úti ebtelep segítség lenne számára? Az nem menhely ugyebár.

2021. febr. 11. 16:25
 5/15 anonim ***** válasza:
94%
Esetleg a kutyáiddal és némi étellel magadhoz csalogatni? Először csak odadobni, majd egyre közelebb dobni majd végül kézből?
2021. febr. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
25%
Azt áruld el, hogy miért nem lehet kihívni a menhelyeseket, miért kell saját kontóra terelni a dolgot? Szegény kutya napok óta kint csatangol az önzésetek miatt, holott már rég egy menhelyen lehetne, gazdára várna.
2021. febr. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
93%

6-os azért ez nem így megy, legtöbb állatvédő,és menhelyek túlterheltek, sokszor várólistára teszik a kutyákat. Ők is abban bíznak sok esetben,hogy hátha majd egy magánszemély megmenti.

Helyileg hol van ez a kutyus amúgy? Mekkora a kutya?

2021. febr. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
97%

Etellel vidd magadhoz. Az egyik kutyad is vidd. Etesd oket felvaltva falatonkent.


Kajaval probald magad mellett vezetni.


En is egy koborkutyat fogadtam be regebben: a kertunkben talalt 2 kg hust. Megette. Aztan mar szivesen jott. Szoval adj neki hust. Ha kezbol meg nem fogadja el. Dobd ele.


A kutyaid miatt bizik benned. Szamara bizonyitek,h szereted a kutyakat. Max kicsit felos.


Igazad van,egy 10 kg-os kutya nem birja ki a telet a szabadban.

2021. febr. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Beszéltem a helyi önkéntes allatmentokkel, csak chipet tudnak jönni olvasni, ha sikerül megfogni.


Kaja nem érdekli sajnos, próbáltam. Inkább tovább áll, nagyon gyanakvó. Viszont van egy nagy hálónk. Kutyáimhoz közel megy. Esetleg azt megpróbálhatom rádobni. Jobb ötletem nincs. Kimegyek ma este és holnap többször, hátha pont megjelenik. Illetve körbe kérdezek a többi kutyásnál, hátha tudnak róla valamit.


10-12kg lehet, olyan mint egy miniatűr erdélyi kopó, fekete-cser színű. Ivaros kan.

2021. febr. 11. 16:58
 10/15 anonim ***** válasza:
88%

Kutyasegély szolgálatot kérdezd még meg, ők nagyon segítőkészek,és lehet hogy ki is mennek:

06205937006


Wegera György

2021. febr. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!